PDA

Zobacz pełną wersję : Nowoczesny czy klasyczny - wady i zalety



niechcm
12-11-2006, 19:42
Witam !
Chcialbym prosic o Wasze przemyslenia nt. wad i zalet domu z dachem spadzistym oraz tym plaskim. Oczywiscie odpada kwestia piekna, bo o gustach sie przeciez nie dyskutuje. Chodzi mi o cechy jednych i drugich wynikajace z ich konstrukcji: wlasciwosci termiczne, koszty budowania i pozniejszej eksploatacji itp. Podobaja mi sie niektore projekty klasycznych (dach spadzisty) oraz tych bardziej odwaznych (dlaczego sie tak nazywaja to nie wiem, bo przeciez "kostki" sa tak liczne, ze wg mnie nie wynika to z odwagi inwestora....

raffran
12-11-2006, 19:47
Witam !
Chcialbym prosic o Wasze przemyslenia nt. wad i zalet domu z dachem spadzistym oraz tym plaskim. Oczywiscie odpada kwestia piekna, bo o gustach sie przeciez nie dyskutuje. Chodzi mi o cechy jednych i drugich wynikajace z ich konstrukcji: wlasciwosci termiczne, koszty budowania i pozniejszej eksploatacji itp. Podobaja mi sie niektore projekty klasycznych (dach spadzisty) oraz tych bardziej odwaznych (dlaczego sie tak nazywaja to nie wiem, bo przeciez "kostki" sa tak liczne, ze wg mnie nie wynika to z odwagi inwestora....

Wynika to z warunkow zabudowy.

niechcm
12-11-2006, 20:06
Tzn, ze wybor domu zalezy od decyzji, jaka wydaje organ administracyjny? Jak na razie jestem na etapie przegladania tego forum i o odpowiednich procedurach jeszcze niewiele wiem. Wybierajac dzialke, trzeba wiec sprawdzic warunki zabudowy i tam bedzie napisane co mozna stawiac, tak? A pomijajac warunki zabudowy, to prosze o chociaz nakreslenie tych roznic, o ktore sie pytalem wczesniej. Dziekuje

wielka
28-04-2007, 20:19
Witam,
szykujemy się do zrealizowania poniższego projektu,
czekamy na Wasze opinie te pozytywe i krytczne też.

http://th.interia.pl/51,g857be3b62056948/i428748.jpg

robert skitek
29-04-2007, 18:27
nowoczesny dom? tak, jeśli będzie dobrze zakomponowany i w odpowiednim kontekście. no i oczywiście przy funkcjonalnym projekcie.
Ciężko powiedziec cokolwiek o tym co pokazujesz.
piszesz o projekcie a pokazujesz jedynie obrazek.
pozdrawiam

wielka
29-04-2007, 20:24
Witam,
dzieki za pojawienie sie, postaram sie w dniu jutrzejszym coś wiecej wkleić
widziałem Twoje mieszkanie , niczego sobie.... i mam nadzieje ze bede mogł
liczyć na Twoje cenne rady,
pozdrawiam