PDA

Zobacz pełną wersję : projekt ŻONKIL pracownia ARCHETON



apeska
27-04-2003, 09:51
Poszukuję osób, które wybrały projekt Żonkil studia Archeton. Mam wiele wątpliwości, pytań. MOże ktoś mógłby się ze mną podzielić swoimi doświadczeniami?

miro1
12-02-2006, 18:14
jestem zainteresowany tym projektem i chcialbym znac opinie innych osob na ten temat! prawdopodobnie bedzie to wlasnie ten projekt naszego domu bylbym wdzieczny za udzielenie mi porad i wskazowek na ewentualne poprawki w projekcie Pozdrawiam

beata_stce
12-02-2006, 18:20
E wziąbys wkleil link tej chaty 8)

miro1
12-02-2006, 18:37
Sorki zapomniałem oto link: http://archeton.pl/index.aspx
Po prawej stronie jest wyszukiwarka nazwa projektu: Żonkil. Miłego oglądania :)

Gloria Victis
13-02-2006, 12:26
Na plus:
dobre rozplanowanie poddasza (funkcja)

Neutralnie:
- wnetrza parteru mocno mieszkaniowe. Jakby z poprzedniej epoki. Jak ktoś lubi...
- wygląd zewnętrzny (subiektywnie) nie zachwyca. Nie do końca znalezione proporcje.

Na minus:
- schody - Nie podoba mi się zabieg z 3 stopniami z sieni do holu.
- brak przejścia z garażu do domu.

pozdarwiam,
gloria

cyla
13-02-2006, 16:13
Ja też mam projekt z Archetonu- ale Chaber2. Podobny z tym,że podpiwniczony częściowo .Najpierw chcieliśmy piwnice wywalić ale stanęło na tym,że zostaję.
Na dole też mamy 2 pokoje tyle że planuje rozdzielić je rozsuwanumi drzwiami aby mieć duży salon na super okazje!
Pozdrawiam i życze trafnego wyboru!
cyla 8)

trobe
13-02-2006, 17:12
Fatalny wiatrołap - bardzo malutki a na dodatek w nim troje drzwi - nie do przyjęcia. Na poddaszu - pokój o powierzchni nieco ponad siedem metrów, to nieporozumienie. Zupełny brak pomieszczeń gospodarczych, garderób. zastanow się, gdzie pomieścic wszystkie klamoty? Budowac dom po to, żeby miec w nim standard blokowy, to chyba bez sensu.

miro1
13-02-2006, 18:23
Dzieki za opinie mamy nad czym myslec moja ksiegowa(żona) z lekka podlamana, gdyby sprobowac wydluzyc troszeczke garaz i zrobic z niego przejscie do pomieszczenia gospodarczego chyba jest to mozliwe?a nad schodkami w sieni tez sie zastanawiamy.
Chaber2 jest ok lecz obawiamy sie wzrsotu kosztow ze wzgledu na piewnice.
Pozdrawiamy miro1 z ksiegowa;)

trobe
14-02-2006, 16:19
Chber 2 zdecydowanie lepszy! Może po prostu zrezygnowac z piwnicy?
Na górze (jeśli nie potrzebujecie trzech sypialni) do rozważenia rezygnacja z najmniejszego pokoju - ja zrobiłabym tam garderobę i pralnię (osobną). Radzę zapomniec o "Żonkilu", jest bez sensu.

cyla
14-02-2006, 16:33
trobe
dziękuję za miłą uwag na temat mego Chaberka :D

miro1
To naprawdę niegłupi pomysł z Chaberkiem!
Jeśli macie zamiar w Żonkilu powiększać garaż to to samo wystarczy wam zrobić w przypadku naszego projektu(gdybyście zrezygnowali z piwnicy) i miejsce na kotłownie już będzie.Zgody na takie zmiany w Archetonie uzyskacie bez problemu.Nas spotkała także miła niespodzianka cenowa Na stronie projekt kosztował 1500,ale objęty jest promocją z racji nowości i kosztował 1350PLN :lol:
Zdecydujcie się bedzie nas więcej to i raźniej :wink:

miro1
14-02-2006, 20:02
Witam i pozdrawiam!
oj Cyla Cyla co Ty z nami wyrabiasz mówiąc szczerze bardzo nas zaintrygowal Twój Chaberek lecz kotłownia przy garazu wiąże sie z dodatkowym kominem jeśli coś wiesz o kosztach podpiwniczenia to proszę o malutki cynk! Z góry dzięki ;]

cyla
14-02-2006, 20:18
No kochani nie z dodatkowym tylko z kominem w innym miejscu.A koszty to jeszcze mi nieznane w tym tygodniu będe wiedzieć więcej to dam wam znać !
Ja też się napociłam zanim zapadła decyzja.Teraz Wasza kolej
:wink:

cyla
14-02-2006, 20:55
Aha ! Poczytajcie w wolnej chwili jakie nami dylematy targały :lol:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=62249
8)

miro1
14-02-2006, 21:35
po przeczytaniu Twojej wiadomości moja księgowa zamiast spac rozmysla nad Chaberkiem czekamy z niecierpliwością serdecznie dziękujemy i zanurzamy się w lekturę!Pozdrowienia

cyla
14-02-2006, 21:41
pozdrawiam księgową :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :

cyla
15-02-2006, 15:16
i jeszcze ta stronka
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=62770

W sprawie "naszego Chaberka" i początkowych planach likwidacji piwnicy, rozmawialiśmy z zaprzyjaźnionym kominiarzem i ten zdecydowanie odradził nam rozbudowę garażu na potrzeby zlokalizowania tam kotłowni z uwagi na dodatkowe koszty takie jak postawienie ściany termoizolacyjnej, zmiany lokalizacji komina, co wpłynie też na estetykę budynku. Wspomniał również o mogących występowac problemach przy paleniu w piecu z uwagi na niżej posadowiony komin.Piwnica ma też ten plus, że można w niej wyprowadzić pod kominkiem komin ułatwiający czyszczenie sadzy. Nie wspominam już o miejscu na opał..... Tak więc znowu jesteśmy w kropce i pewnie jednak budowę zaczniemy od piwnicy.


"Budowanie wielka sztuka, wszystkich czeka nas nauka........"

To nie zanudzam. Pozdrawiam -Mąż Cyli :evil:

cyla
15-02-2006, 15:24
Namotaliśmy Wam pewnie w głowach więc podam jeszcze jeden powód dla którego decydujemy się na piwnicę :roll:
My planowaliśmy powiększyć garaż wzdłuż i wszerz a nad garazem zrobić strych lub taras - co wiąze się z wykonaniem stropu nad garażem :evil:
Stwierdziliśmy więc,że lepiej wykosztowac się na strop w piwnicy a garaz zwyczajnie zadaszyć.Może nas koszty nie dobiją! :roll:
I tak planujemy na ten rok tylko piwnice właśnie 'postawić" i fundamenty :wink:

miro1
15-02-2006, 16:07
witam serdecznie cylo i mężu cyli !!
dziękujemy za cenne rady

p iwnica przewyższyła komin a co za tym idze chaberek żąkila też
pozdrawiamy miro1 i księgowa !!

cyla
15-02-2006, 19:07
miro1 i księgowo
Mamy nadzięję ,że nie przeklniecie dnia w którym noga Wasz stanęła na forum - a my na Waszej drodze do szczęśliwego budowania. :wink:
My w tym tygodniu "adoptujemy" nasz projekt już tak na powaznie bo do tej pory to były przymiarki tylko :-? Jak będziemy już choc troszkę mądrzejsi na temat budowy :oops: to sie do was odezwiemy :wink:
A Wy kiedy ruszacie z budową?

miro1
15-02-2006, 19:40
witamy!!
życzymy powodzenia i trafnych decyzji
wiemy że szukacie oszcędności my skorzystamy z rozbiórkowej dachówki która po drobnej renowacji wyglada jak "nowa " i poleży następne x set lat
doradził kolega budowlaniec koszt ok 700 pln na cały dach
chcemy zacząć od maja jeśli wyrobimy się z" papierami"
pozdrawiamy
miro1 zksięgoiwą DO CYLI Z MĘŻEM !!

czervia
20-02-2006, 09:14
witajcie .
bardzo prosze osoby dysponujace zdjeciami zonkila z archetonu o przeszlanie ich na maila :[email protected]
buduje taki domek
dzieki
pozdrawiam[/b]

czervia
20-02-2006, 10:06
czekam na pytnia
[email protected]

Gloria Victis
20-02-2006, 12:24
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=64323

czervia
20-02-2006, 21:59
hi
ja wlasnie buduje zonkila ze zmianami w projekcie.
chcesz o cos zapytac,zobaczyc fotki-pisz na mojego maila
[email protected]

miro1
21-02-2006, 18:36
OJ CYLA CZY NOGI CIĘ NIE BOLĄ OD TEGO ŁAŻENIA? OSTATNIO MIAŁAŚ IŚĆ PO PROJEKT CZY WRÓCIŁAŚ? MY PO MAŁYCH PRZERÓBKACH ZOSTAJEMY PRZY NASZYM ŻONKILU. JEŚLI NMASZ NOWE WIADOMOŚCI NA TEMAT CHABERKA 2 PODZIEL SIĘ NIMI Z NAMI :D MIRO1

krab
23-02-2006, 08:28
Witam Wszystkich z przyjemnością pragnę donieść że po latach ARCHETON w końcu dorobił się swojego forum www.forum.archeton.pl
Mam nadzieję że to ułatwi nam fanom komunikację.

krab
23-02-2006, 08:29
http://forum.archeton.pl/ chyba tak będzie lepiej

cyla
24-02-2006, 23:08
OJ CYLA CZY NOGI CIĘ NIE BOLĄ OD TEGO ŁAŻENIA? OSTATNIO MIAŁAŚ IŚĆ PO PROJEKT CZY WRÓCIŁAŚ? MY PO MAŁYCH PRZERÓBKACH ZOSTAJEMY PRZY NASZYM ŻONKILU. JEŚLI NMASZ NOWE WIADOMOŚCI NA TEMAT CHABERKA 2 PODZIEL SIĘ NIMI Z NAMI :D MIRO1
A tak sobie Wiecie chodzę po tym świecie gdzie mnie nogi poniosą :wink:
Czyli decyzja u Was zapadła?Widzę ,że ktoś się odezwał na temat Żonkila.Będzie Wam raźniej:P To OK!
Nasz projekt się adaptuje-troche to pewnie potrwa.W międzyczasie załatwiamy prądy,wody i inne dobra :roll:
Pozdrawiam cyla 8)

miro1
26-02-2006, 17:32
Tak jak pisalas decyzja u nas zapadla na Zonkila akurat dzisiaj jestesmy po rozmowie z architektem. Przyznal ze projekt jest bardzo ciekaway jak na tak bardzo maly metraz. Powiekszymy troszeczke garaz, sciane kolankowa podniesiemy o pustak i schody zamienimy na zabiegowe. Cieszymy sie, ze Twoje sprawy duzymi krokami posuwaja sie do przodu!Pozdrawiamy MIRO I KSIEGOWA :D

cyla
26-02-2006, 18:54
MIRO I KSIĘGOWO
I ja się cieszę ,że spełniacie swoje Żonkilowe marzenie :D
Życzę powodzenia w realizacji zamierzeń :P
Piszcie co tam u Was nowego to i ja coś tam zawsze pisne jak u nas mają sie sprawy :wink:
Pozdrawiam cyla 8)

CYCU
17-01-2007, 11:18
Szukałem i szukałem i nic nie znalazłem (może już mi oczęta siadają) może ktoś z szanownych państwa ma wiedzę na temat tego projektu bo właśnie wybra łem sobie go jako docelowy :lol: (na 99%) Pzdrawiam :)