PDA

Zobacz pełną wersję : Czy ktoś budował dom z...?



18-02-2002, 10:25
Rozpoczynamy budowę domku, raczej sposobem gospodarczym. Projekt zakłada jako budulec YTONG, znajomym renomowana ekipa wybudowała dom właśnie z tego materiału i niestety muszą m.in. dom docieplić. Nie chcielibyśmy popełnić tego samego błędu i ponosić takich kosztów.
1.Czy może ktoś budował z pustaków TERMAT, OPTIROC lub MAX?
2.Czy z pustaków MAX 29 cm konieczne jest stawianie murów zewnętrznych wielowarstwowych? Czy nie wystarczy pustak + styropian + tynk?
Chcielibyśmy wybudować dobry dom i na wiele lat, ale nie koniecznie za takie wielkie pieniądze jakie się płaci firmom budowlanym.
Proszę o radę i opinie nt.przedmiotowych pustaków.

Jola_
07-03-2002, 17:23
Anonimie, nie jest to odosobniony przypadek, kiedy renomowana firma buduje z YTONGU, a później są w murze prześwity i generalnie bez docieplenia nie można w domu zamieszkać. Znajomemu firma wybudowała za duże pieniądze, później wziął ekipę i docieplał dom.

EM
08-03-2002, 14:57
Najlepszym wyjściem jest wybor jako technologii ściany dwuwarstwowej. To trudno schrzanić i w miare rozgarniety wykonawca jest w to w stanie bez większych błędów wykonać. Takie jest moje zdanie. YTONG jest na b. dobrą ekipę. Poza tym: to beton, ze wszystkimi tego konsekwencjami - pamietaj o tym.

Alicjanka
08-03-2002, 15:12
Zgadzam się z przedmówcą. Widziałam dom w komorowie z Ytonga i przysłowiowe firanki tam latają bez otwartego okna, czyli trzeba ocieplić. Żeby się zabezpieczyć przed kłopotami, powinnosię stawiać na jak najprostrzą technologię.

Frankai
08-03-2002, 15:18
EM - ścianę 2 warstwową też można schrzanić - może Ci pękać przy otworach okiennych, więc wykonawca nie może być piwerwszy z brzegu. Też wolę ściany 3 lub 2-warstwowe; jednak trudniej je sknocić.

EM
08-03-2002, 15:26
Frankai: czytaj posty. Przecież napisałem wyraźnie: w miarę rozgarniety! To nie oznacza: pierwszy z brzegu.

skunks
09-03-2002, 05:40
:)

Alicjanka
11-03-2002, 07:55
Adresu Ci dać nie mogę, bo chyba rozumiesz że nie będę podsyłać znajomym Skunksa do mieszkania?:wink:

14-04-2002, 18:20
Nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale wszystkie odpowiedzi na pierwszy wpis są nie na temat.

EM
15-04-2002, 08:19
A czyja to wina Anonimku? Trochę moja (też tu mam udział, a zastanowiłeś się DLACZEGO odpowiedzi są nie na temat?

bobiczek
16-04-2002, 11:20
Bo nie pisze się takigo tematu w którym nie wiadomo o co chodzi!!!!
Wtedy jak już się wejdzie sprawdzić, to się pisze.
Bele c.o