PDA

Zobacz pełną wersję : Kto ma wyjście z kuchni na taras?



Anaor
13-11-2006, 17:41
Podzielcie się opiniami i uwagami nie tylko ci co mają! Jak to wygląda estetycznie w kuchni może ktoś ma zdjęcia nie mogę sobie wyobrazić kuchni z takim dodatkowym wyjściem, a jak to wygląda w praktyce (drzwi zamiast okna) a może lepiej takie małe okienko + wąskie drzwi?

Pietrov
13-11-2006, 18:13
Obowiązkowo ;) przyda się zwłaszcza latem, kiedy posiłki zjada się na zewnątrz, na świeżym powietrzu (śniadanie mistrzów, obiad ze znajomymi czy wieczorny grill). Przynosisz/zanosisz naczynia, posiłki bezpośrednio przez drzwi kuchnia/taras. Żadnego kłopotu z brudnym/mokrym obuwiem (masz przecież w kuchni posadzke zmywalną), a łazić z tarasu do kuchni przez salon, e to dla gości. Zimą przy drzwiach może stać stół do posiłków albo zielsko (chowane na mrozy do domu). Większa stolarka to więcej ubytku ciepła z pomieszczenia, ale nie trzeba się przejmować, generalnie w kuchni zawsze jest cieplej z powodu gotowania.

lukol-bis
13-11-2006, 19:13
Tak właśnie mam i teraz nawet nie wyobrażam sobie, że mogło być inaczej. Przypuszczam tylko, że takie rozwiąznie pasuje raczej do większych pomieszczeń. U mnie kuchnia ma 25m2. Przy wyjściu na taras jest dość spore okno i normalne drzwi na w / w taras. Na drugiej ścianie jest drugie, mniejsze okno.
Pozdrawiam

madd
13-11-2006, 20:20
Mysmy przeniesli okono balkonowe z salonu wlasnie do kuchni. Na poczatku sponiewieralam chlopa ze glupi jest i ma bez sensu pomyslu. Teraz nie wyobrazam sobie kuchni bez wyjscia na taras! Pomysl - w lecie w slonie ciagle jakis piach, brud itp. W kuchni to jescze mozna przymknac na to oko. POza tym mam jescze w kuchni okno

el-ka
13-11-2006, 23:15
Ja miałam w poprzednim domu wyjście na taras z salonu i to był dramat szczególnie w lecie - ciągłe chodzenie po napoje, a jak mąż kosił traw i co chwilę latał po wodę i piwko, to był horror! :wink: Na podłodze kropki od kapiących szklanek i zadeptane, podobnie, przy przyjęciu grillowym. Teraz chcę mieć koniecznie wyjście z kuchni na ogród - nawet kosztem miejsca na szafki.

Trurl
13-11-2006, 23:32
Obowiązkowo ;) przyda się zwłaszcza latem, kiedy posiłki zjada się na zewnątrz...

Moje marzenie - ale ale - w kwestii formalnej - Ty zjadasz posiłki? Posiłki na tarasie smakują najlepiej, gdy są spożywane http://manu.dogomania.pl/emot/koch.gif


:wink:

dyfer
14-11-2006, 03:15
Witam!
Chyba nie mam juz sił, żeby komentować; wszędzie to samo - naśladownictwo!; a gdyby najpopularniejsi pismacy uznali za najzdrowsze, spanie w hamaku w szambie ?>

frosch
14-11-2006, 07:07
nie mam jeszcze domku , ale znam dwie rodziny , posiadajace wyjscie na taras z kuchni i sa tym rozwiazaniem zachwyceni
Jedna ma okno balkonowe , tragedia ,jesli chodzi o dzieciece paluszki
Druga wstawila drzwi , dosc mocno przeszklone i jest zadowolona ( latwiej przetrzec je szybko szmatka )
Obie maja drewniana podloge w salonie i twierdza , ze gdyby nie mialy dodatkowego wyjscia na taras przez kuchnie , dechy nadawalyby sie juz dawno do szlifowania (dzieci i ich przyjaciele przelatuja przez dom ok. 10x/h

kasinka83
14-11-2006, 18:07
W naszym nowym domku także będziemy mieć wyjście na taras z kuchnio-jadalni. Na początku chciałam to zmienić i zrobić wyjście na taras z salonu, gdyż jest taka możliwość. Nie wyobrażałam sobie nie mieć połączenia salonu z tarasem...ale.. po przemyśleniu wszystkich za i przeciw doszłam do wniosku, że zostawimy sprawę tak, jak jest tzn. pozostanie wyjście z jadalni na taras.Latem na tarasie będziemy jadać śniadania i kolacje-raczej nie byłoby to możliwe gdybym miała wyjście na taras z salonu bo latanie z talerzami przez salon nie nalezy do przyjemnych i wygodnych. No chyba, że ktoś ma dwa wyjścia...u nas byłoby brzydko. :wink:

nurni
14-11-2006, 18:47
Co prawda wyjście jest z jadalni, ale jest ona połączona razem z kuchnią i stanowią jedność. Bardzo polecam. Więcej plus zdjęcia w dzienniku.

Pozdrawiam

bullish
14-11-2006, 20:42
Polecamze względów praktycznych.
Jak ktoś kilka razy bedzie musiał uprzatnąć "ścieżkę" wydeptaną przez środek salonu przez gości z grilowanej imrezy z ogrodu, ten doceni zalety wejscia przez kuchnię/jadalnię :-)

Anaor
15-11-2006, 09:46
A czemu byłoby brzydko mieć wyjście z salonu i kuchni na taras? Bo tak właśnie chcę. Dwa wyjścia koło siebie. Czy to będzie brzydko?

Duży Boban
15-11-2006, 09:57
Ja mam wyjście z kuchni na zadaszoną część tarasu a z salonu na część niezadaszoną. Są one obok siebie ale z kuchni już na prostopadłej ścianie względem głównej elewacji ogrodowej.

Anaor
15-11-2006, 10:05
http://www.archi-projekt.com.pl/dat/tyl/52.jpg
A ja bym miała tak tylko zamiast tego okna pod zadaszeniem drugie drzwi właśnie do kuchni a taras przedłużony o całą długość domu. Tylko powiedzcie jakie tam drzwi by najlepiej pasowały całe tylko drzwi czy z połowy drzwi okno żeby było kawałek parapetu? Jak myślicie będzie to ładnie?

malmuc
15-11-2006, 13:44
ładniej bedzie drzwi tarasowe, nie dziel tego na okno i drzwi.
Jaką masz szerokość tego okna?
Moze wystarczy pociągnąć otwór w ścianie w dół i zrobić drzwi z ruchomym słupkiem.

Anaor
15-11-2006, 14:07
Nie wiem jaka jest szerokość okna bo jeszcze nie mam projektu ale chyba taka sama jak tych drzwi obok. A co to ten słupek

markiz
15-11-2006, 15:20
Czytam ten wątek i rzeczywiście po przemyśleniu wydaje się to dobrym rozwiązaniem. Ale w gamie projektów, które mnie interesują, jakoś nie mogę doszukać się takiego, w którym zastosowane byłoby takie rozwiązanie. A interesują mnie domki w granicach 120m2, z użytkowym poddaszem i garażem, proste i zgrabne architektonicznie - może źle szukam.

izat
15-11-2006, 15:41
gotowe projekty zazwyczaj mają kuchnie od frontu
może dlatego nie ma w nich wyjść na tarasy .......

Anaor
15-11-2006, 16:11
W moim taż nie ma ale ja poprostu zamieniam pomieszczenia pokój na kuchnię.

malmuc
15-11-2006, 17:20
Nie wiem jaka jest szerokość okna bo jeszcze nie mam projektu ale chyba taka sama jak tych drzwi obok. A co to ten słupek

Chodzi o to że przy słupku nieruchomym masz po otwarciu obu skrzydeł po srodku słupek, przy ruchomym słupku otwierasz oba skrzydła drzwi i masz piękne szerokie wyjście :wink:

Anaor
15-11-2006, 18:18
Czyli takie szerokie drzwi jak z salonu? Czy może lepiej wąskie drzwi pojedyncze?
Jak bedzie lepiej?

BK
15-11-2006, 19:15
Ja mam okna tarasowe, 90 cm szerokości, ponieważ są to najczęściej używane okna, daliśmy tam poprzeczkę na wys 90 cm. Obowiązkowo musi być zamknięcie od zewnątrz.
Bardzo się przydaje.

Anaor
25-01-2007, 13:24
Poradzcie a czy w kuchni która ma 10 m2 ładnie będą wyglądały takie drzwi tarasowe? I jak to wygląda w praktyce jeśli nie ma kuchni od frontu bo przeważnie jest przecież od frontu. Poradzcie bo muszę już zdecydować czy to dobry pomysł przenosić kuchnię żeby było wyjście na taras.

malmuc
25-01-2007, 13:33
Poradzcie a czy w kuchni która ma 10 m2 ładnie będą wyglądały takie drzwi tarasowe? I jak to wygląda w praktyce jeśli nie ma kuchni od frontu bo przeważnie jest przecież od frontu. Poradzcie bo muszę już zdecydować czy to dobry pomysł przenosić kuchnię żeby było wyjście na taras.

Wrzuć rzut kuchni wtedy bedzie mozna ocenic to rozwiązanie.

Majkel_B
25-01-2007, 14:09
Chęć posiadania kuchni z wyjściem na taras była decydująca w wyborze projektu indywidualnego. Zdecydowana większość projektów przewiduje kuchnię od frontu. W naszym przypadku było to rozwiązanie beznadziejne. Ogód mamy od południa a wejście od frontu, zachowując taki układ (kuchnia od frontu) byłaby niekończąca się bieganina pomiędzy kuchnią a salonem i tarasem.

Poza tym co to za przyjemność mieć okno kuchenne wychodzące na ulice - podjazd do domu. Dla nas kuchnia jest miejscem gdzie spędzamy dość dużo czasu, mamy dwójkę malutkich dzieci, więc jest co robić. Niejednokrotnie też zaobserwowałem, że na spotkaniu, imprezie w salonie siedzą nieliczni, natomiast cała reszta przebywa w kuchni.

Fajnie jest siedzieć w kuchni i mieć wyjście na taras, fajnie jest patrzeć na ogród jak bawią się dzieci i wpadają przez drzwi po picie, poza tym dla mnie kuchnia z wyjściem na taras i na ogród przywołuje wspomnienia z dzieciństwa i domek na wsi.

Ja tak buduję, to zdjęcie z budowy - kuchnia z wyjściem na taras i oknem obok - to ta część we "wnęce" do przodu wysunięta jest część "salonowa" - też z drzwiami tarasowymi.


http://foto.onet.pl/8h51b,cy8yooleqlyl,6m6g8,u.html

Anaor
25-01-2007, 14:21
http://images1.fotosik.pl/230/cf04ef27309a694e.jpg
po zmianach

Anaor
25-01-2007, 14:36
Proszę o więcej rad bo kilka osób mi to odradza, mówią że dwa wyjścia koło siebie będzie wyglądało beznadziejnie jak mam ich przekonać nie chcę żebny później było na mnie.

monikach
25-01-2007, 16:31
Witaj! Ja również mam w projekcie wyjście na taras z kuchni. Na początku wyjście miało być usytuowane tak samo jak u ciebie i z salonu i z kuchni, ale później wymyśliliśmy sobie dwustronny kominek i umieściliśmy go w miejscu drzwi salonowych, a tam gdzie było okno (zresztą identycznie jak u Ciebie :D ) zrobiliśmy drzwi do ogrodu. Jeśli tylko nauczę się wklejać rzuty natychmiast Ci wyślę :wink:
Moim skromnym zdaniem pomysł jest świetny i nie rezygnuj z drzwi tarasowych w kuchni. Pozdrawiam.[/url][/list][/code]

monikach
25-01-2007, 19:04
wklejam, ale nie wiem czy się uda [/img]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a308f582cac6adee.html[img]

monikach
25-01-2007, 19:08
Nie udało się :( - może mi ktoś pomoże ? :oops:

Krzysztofik
25-01-2007, 19:40
Nie udało się :( - może mi ktoś pomoże ? :oops:
"Ale sie dziecko ubabrało" :wink:
na początku, na końcu :D

monikach
25-01-2007, 21:32
Krzysztofik - nie każdy jest geniuszem, albo po prostu nie pamięta wół ... :wink:
Jak rozumiem ty nigdy z niczym nie masz problemów - GRATULACJE!

monikach
25-01-2007, 21:45
To jest rzut mojego parteru z wyjściem z kuchni na taras :D

http://images14.fotosik.pl/65/bd0b5a032475ca7b.jpg (www.fotosik.pl)

Projekt jest indywidualny, gdyż w gotowych projektach trudno było znaleźć takie rozwiązanie (choć ostatnio coraz częściej można je spotkać). Taki właśnie układ był moim marzeniem.
Pozdrawiam
monika

Krzysztofik
25-01-2007, 21:51
Krzysztofik - nie każdy jest geniuszem, albo po prostu nie pamięta wół ... :wink:
Jak rozumiem ty nigdy z niczym nie masz problemów - GRATULACJE!
na początku, na końcu, miałem racje :-?
Moje życie w dużej mierze składa się z problemów. :D
Przepraszam, że chciałem być pomocny :wink:

monikach
25-01-2007, 22:01
Krzysztofik - nie każdy jest geniuszem, albo po prostu nie pamięta wół ... :wink:
Jak rozumiem ty nigdy z niczym nie masz problemów - GRATULACJE!
na początku, na końcu, miałem racje :-?
Moje życie w dużej mierze składa się z problemów. :D
Przepraszam, że chciałem być pomocny :wink:

Niestety nie jest to Twoją zasługą :lol: , problem tkwił gdzie indziej. Metoda prób i błędów zadziałała :D
Pozdrawiam!

Anaor
27-01-2007, 08:18
dzięki, tylko czy tak małej powierzchni 10m będzie to ładnie?