PDA

Zobacz pełną wersję : Sterownik pokojowy do kotła na ekogorszek



Kulin
13-11-2006, 17:51
WItam.

Interesuje mnie zakup sterownika pokojowego (myślę o modelu Euroster 2005), do pieca na Eko-gorszek z podajnikiem. Jednakże nurtują mnie różne pytania, np.

1. Jak działa taki sterownik z piecem wyposazonym w sterownik GECO ? tzn. Czy po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniach, piec przechodzi w tryb podtrzymania ognia ? Jeżeli tak to co się dzieje wtedy z pompką cyrkulacyjną, czy ona cały czas pracuje i wychładza wodę w piecu, czy może się zatrzymuje aby uniknąć niskiej temperatury na powrocie, dodam że nie mam zawory który zawraca część wody z zasilania na powrót.
2. Jeżeli temperatura spada poniżej zadanej sterownik załącza piec i ten zaczyna grzać, ale czy to nie jest tak, że może spaść temperatura na piecu do np. 35 stopni, bo sterownik długo pieca nie załączał, może pan jest w stanie pomóc mi odpowiedzieć na te pytania. Pytam dlatego że wiem iż tzw efekt rosy (czy punkt rosy) nie jest zdrowy dla kotła grzewczego, piec jest cały żeliwny, ale nie chę ryzykować kosztem jego trwałości.

kaczorek.
13-11-2006, 21:05
poszukaj było wałkowane