PDA

Zobacz pełną wersję : zakladanie i mocowanie folii



DaroMan..
13-11-2006, 19:25
a. w garazu ukladam welne miedzy krokwiami i to chce przykryc folia i plyta osb zeby zrobic sobie tam schowki ...ale miedzy belkami stropowymi tez dam welne a potem gk....jak przymocowac folie to krokwii?( zszywkami lub tasma?)...jak maja isc zakladki? ( gorny pas folii przykrywa dolny czy odwrotnie? )
b. mocujac folie do profili szkieletu czy tez rusztowania pod plyty gk nalezy ja podkleic do kazdego osobnego profilu na calej dlugosci czy wystarczy miejscowo paskami po 5cm np. na co drugim profilu?


D.

jabko
13-11-2006, 19:34
Kładź od góry czyli dolny pas przykrywa górny.
Zakładki niby 40cm ale dasz 20-30 i też bedzie dobrze.
Spokojnie możesz mocować zszywkami

Niby nie powinno się dziurawić folii zszywkami i kleić ją na łączach przy ścianach ale to przerost formy nad treścią.

A do profili stalowych klej tak żeby się trzymała po prostu i nie zwisała po pół metra.

DaroMan..
14-11-2006, 16:46
Jabko...powiedz mi jeszce prosze czy te zakladki musze skleic dokladnie i szczelnie tasma dwustronna?

DaroMan..
15-11-2006, 16:00
????????

DaroMan..
16-11-2006, 19:51
a moze ktos oprocz Jabka podpowie......?

D.

Rezi
16-11-2006, 20:05
woda spływa z góry na dół - więc gorny zakład na dolny - inaczej woda wpływała by pod folie.

taśma ma za zadanie przytrzymac folię na miejscu przed przykręceniem płyt i nic więcej

sowa (monikaka)
21-11-2006, 07:55
Mam na folii patrząc od dołu jakies takie plamy-jakby folia miała ciensza i grubsza strukturę-czy to norma?