PDA

Zobacz pełną wersję : Paku?y czy ta?ma teflonowa w CO



krispl
27-04-2003, 16:22
Czy można zastosować taśmę teflonową jako uszczelniacz w stalowej i klasycznej instalcji CO ? Czy może są jakieś przeciwwskazania ?

27-04-2003, 17:25
nie polecam, praca z teflonem sprawia wrazenie latwiejszej ale tak naprawde to bardzo duzym problemem jest szczelne polaczenie na teflonie szczegolnie "poluzowane"
wybierz pakoly i dobra paste

27-04-2003, 17:26
nie polecam, praca z teflonem sprawia wrazenie latwiejszej ale tak naprawde to bardzo duzym problemem jest szczelne polaczenie na teflonie szczegolnie "poluzowane"
wybierz pakoly i dobra paste

Grzegorz63
27-04-2003, 22:08
Pakuły, pakuły i jeszcze raz pakuły!!!
Taśmę teflonową "testuję" w praktyce do dzisiaj :sad:

bronek
27-04-2003, 22:15
Po poprzednich odpowiedziach mój głos za pakułami niewiele wniesie :smile:
Przez ostatnich 8 lat drobne poprawki/przeróbki w hydraulice robiłem i za pomoca taśmy i pakuł. Po pewnym czasie połączenia uszczelniane teflonem puszczały - z pakułami zero problemów.
(no i po kilku próbach okazuje się że pakuły sa równie proste w użyciu jak taśma)
Bronek

januszek
28-04-2003, 07:12
Dołączam się do poprzedników

TYLKO PAKUŁY(i pasta) = 0 problemów
teflon = przecieki

Snowdwarf
28-04-2003, 07:18
oczywiście - PAKUŁY RULEZZZZ....
snow

oorbus
28-04-2003, 08:41
hejka,
tu nie bardzo się zgodzę!
ja używam w pracy i tego i tego.
do pvc zawsze teflon. jak sie dobrze zrobi nie ma problemów.ot co.
pzdr
oorbus

pyrka
28-04-2003, 17:55
16 lat temu, kiedy wprowadzaliśmy się do swojego mieszkanka instalacje ciepłej i zimnej wody uszczelnialiśmy tzw. płynną uszczelką w kolorze niebieskiego atramentu pod nazwą Porofix produkowaną przez jakiś instytut w Warszawie . Trzyma do dziś.

Olinka
28-04-2003, 18:37
chyba zależy od materiału uszczelnianego (z czego rura)

ps
moja sąsiadka tak kocha pakuły że nosi je na głowie zamiast włosów:smile:

pyrka
28-04-2003, 18:57
To przynajmniej głowa jej nie przecieka.

Jędruś
28-04-2003, 21:18
a ja niestety opowiem się za taśmą, z którą nigdy nie miałem problemu. Trzeba tylko odpowiednią jej ilość "nakręcić" na rurkę i trzyma bezproblemowo. Tak samo CO jak i instalacja wodna (choć w wodnej wolę rurki miedziane lub PVC). Instalacje gazowe też mają własną taśmę... choć nie powiem, pakuły to stary sprawdzony od wielu lat sposób. Tylko czy na całym świecie stosuje się pakuły? Pamiętam jak dziś jak przy budowie naszego pierwszego domu na początku lat 80-tych hydraulik owijał rurki pakułami maczanymi w farbie...
:wink:

_________________
Jędruś

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jędruś dnia 2003-04-28 22:20 ]</font>

oorbus
29-04-2003, 06:39
stosuje się stosuje...
je do instalacji ( a pracuję dla duńskiej firmy) zawszedostaję pakuły, paste, i duużo teflonu. uzywam obie metody, i z żadną nigdy nie miałem problemów. a instalacje pracują pod ciśnieniem z hemią nieżadko.

pzdr.

Dave
29-04-2003, 11:06
Oba sposoby sa dobre pod warunkiem wlasciwego wykonania. Tasmy trzeba nawinac sporo i dopiero wtedy zakrecac a problemy biora sie z tego ze ktos owinie 4 razy i wydaje mu sie ze to bedzie szczelne... Pakuly tez sa w porzadku ale w przypadku gdy sie zamierza w niedlugim czasie odkrecac polaczenie to latwiej bedzie z tasma. Ja wykonywalem oba rodzaje polaczen i przy jednym i przy drugim nie ma problemow. Przy polaczeniach ktore musza byc na wierzchu (gaz) ladniej wyglada tasma, przy polaczeniach chowanych z powodzeniem mozna stosowac pakuly. Co kto lubi :smile: Chociaz z tasma jest czysciej i prosciej.

D.

Grzegorz63
29-04-2003, 13:43
Instalacja CO, gdzie nawinąłem "dużo" taśmy teflonowej zaczęła "puszczać" po 4-5 latach, głównie na połączeniu pomiędzy termoregulatorem a grzejnikiem aluminiowym FERRO (obieg zamknięty, ciśnienie 1-1,5).

oorbus
29-04-2003, 15:02
no widzisz, czyli nie wiem od czego to zależy. ja niedawno byłem odwiedzić linie lakierniczą przemyslową ( takie robie), ktorą skladalem bez mała 4lata temu. pracują praktycznie non stop(3zmiany dziennie, jedynie jedna zmiana w niedzielę jest wolna). i co? i nic.żadnych przecieków. a powtarzam: to wszystko pracuje sobie pod ciśnieniem i nie jest to czysta woda, tylko związki chemiczne do odtłuszczania, pasywacji, aktywacji, etc. aluminium.
tak więc/
zależy chyba od wykonującego-jak się przyłoży.
właśnie przerabiam ten temat osobiście na nowej linii.
pozdrowienia.
oorbus

VPS
29-04-2003, 20:24
Ja używam konopi nawiniętych jak szpulka nici. Są bardzo wydajne i po nawinięciu na gwint mała kosmetyka nożem wokół połączenia i jest czysto wygląda jakby konopi wogóle nie było. Nic tak bardzo nie szpeci połączeń (wg mnie) jak wystajace konopie z połączeń.

oorbus
30-04-2003, 05:58
święta racja!
wygląd się liczy!!
mój " nauczyciel" zawsze mi powtarzał: rób tak, jakbyś robił dla siebie, a nawet lepiej.
ot co.
niech moc będzie z wami
oorbus