PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie nawiewowe i podłogówka



silver200
14-11-2006, 11:55
Witam.

Jesteśmy na etapie projektu i znajomi polecili nam (mi i żonie:)ogrzewanie nawiewowe. Pomysł bardzo nam sie spodobał, jesteśmy w trakcie zbierania ofert i wycen, jednak bardzo byśmy chcieli mieć w łazienkach i na dole w hallu ogrzewanie podłogowe. I tu pojawia sie pytanie - jakiego pieca szukac, zasilanego gazem, czy sa takie piece do c.w.u. i podłogówki w jednym? Jestem zielony w temacie piecy, wiec jesli ktoś mógłby poświecic chwilę i wytłumaczyc jak chłopu na miedzy jakiego kotła szukac to będę wdzięczny:)
A ktoś z Was ma/uzywa/zakłada ogrzewanie nawiewowe? też bardzo poproszę o opinie i uwagi/sugestie

pozdrawiam

vitek
14-11-2006, 14:01
Ja podobnie bede mial ogrzewanie nadmuchowe z plskiego komfortu,a w lazienkach i hallu zrobie dodatkowo podlogowke ale z maty elektrycznej.mysle ze to najprostrze rozwiazanie,wlaczasz kiedy chcesz i potrzebyjesz a i pieca specjalnego nie trzeba....

marcin.nowacki
14-11-2006, 15:01
z tego co wiem to najczęściej jest tak jak pisał vitek, czyli w całym domu ogrzewanie nadmuchowe a jak ktoś chce podgrzane podłogi tylko w łazienkach to robi elektrcznie bo tanio i dobrze, jeżeli powierzchnia podłóg do ogrzania jest duża to można zrobić na niezależnym piecu gazowym i używać go wtedy również do podgrzewania c.w.u.

P.e.t.e.
14-11-2006, 18:05
U mnie rowniez ogrzewanie nadmuchowe :)

Jesli masz na to srodki, to zainwestuj w piec gazowy CO jednofunkcyjny z zasobnikiem CWU.
W ten sposob zalatwisz za jednym zamachem problem cieplej wody oraz wodne ogrzewanie podlogowe.