PDA

Zobacz pełną wersję : klej do styropianu



araman
14-11-2006, 18:22
Zamierzam ocieplić strop w garażu styropianem chciałbym przykleić to klejem w płynie takim jak się klei sztukaterie i inne elementy plastikowe. Planuje dać styropian 5 cm. Muszę tak zrobić ponieważ nad częścia garażu mam łazienke. Nawet jak jest włączona podłogówka to w łazience jest wyczuwalna różnica temperatury. Co o tym sądzicie? Czy dawać dodatkowo kołki czy sam klej wystarczy? Strop mam wykończony na gładko i raz pomalowany nic się nie łuszczy.

MARKOG
14-11-2006, 18:32
Będziesz to zaciągał klejem, tynkował bo jeśli tak to jak coś zacznie odpadać to pociągnie za sobą całość lub znaczną część jak ma być przyklejony sam styropian to najwyżej jak ci odpadnie to sobie jeden kawałek dokleisz. Zawsze lepiej dać parę kołków - przecież to żaden koszt

14-11-2006, 18:47
...Co o tym sądzicie? Czy dawać dodatkowo kołki czy sam klej wystarczy? Strop mam wykończony na gładko i raz pomalowany nic się nie łuszczy.
w poczatkowej fazie ten klej nie trzyma najmocniej ... cienki kaseton o mniejszych gabarytach i wadze potrafi odpaść ...
po wyschnieciu trzyma ... jako tako ... ale sporo zalezy jakie jest podłoże ....
tynk surowy ... tynk pobiałkowany czy malowany ... i jaka farba - moze odpadac wraz z podłozem

MARKOG
14-11-2006, 19:15
Uwaga techniczna - jak sie klei takim klejem duże i stosunkow ciężkie powierzchnie to trzeba posmarować dość dużo jedną powierzchnię - przytknąć do drugiej docisnąć, następnie rozłączyć i odłożyć na 1-2-3 minutki coby przeschło i potem dobrze mocno docinąć - wtedy na pewno nie odpadnie przy montażu

araman
14-11-2006, 19:28
Myślałem aby zostawić to nie tynkowane , jest to na suficie w garażu więc słońce nie bedzie na to działało sufit jest gładki wykonany Rotbanem i 1 raz pomalowany farbą emulsyjną. Wymysliłem taki sposób bo nakładanie kleju jest łatwiejsze niż takiego kleju do styropianu jak się ociepla domy. Sklejałem kiedyś płyty styropianowe i była to szybka i czysta robota i nie trzeba było po posmarowaniu złaczać i razłącać płyt -może to był inny klej

siwy z gosławic
14-11-2006, 19:28
szkoda kasy na ten klej, kup klej taki jak do ociepleń i posmaruj styro tak jak płytki (kafelki)napewno będzie trzymać.

araman
14-11-2006, 19:38
Argument finansowy jest ważny. Chciałbym zrobic to sam a nie mam doświadczenia z klejeniem tymi klejami. Ale przecież nie święci garnki lepią.

siwy z gosławic
14-11-2006, 20:46
Polecam Ci klej Cerko ultra jest naprawdę dobry i myślę że dasz sobie radę.

Sp5es
16-11-2006, 21:33
Kleić wyłącznie na kleje zwykłe. Niezależnie co Ci się wydaje, zawsze trezba trochę równać, na kleju rozpuszczalnikowym (na alkoholu) nie dasz rady równać, no i koszty.

Zrób próbę weż 1/2 płyty styropianowej przyklej, zostaw na 3 dni i spróbuj oderwać. Od razu dowiesz się co masz robić. Tak dyktuje życie, niezależnie od rad. Dobra weryfikacja, beż urządzeń pomiarowych.

pa-ma
17-11-2006, 23:05
mała uwaga, Rotband to produkt gipsowy, aklej cemenyowy -bez porządnego gruntu może być d..a, radzę przynajmniej dobrze zakolkować

araman
18-11-2006, 08:14
Dzięki. Myślałem aby dać kołki na rogach.