PDA

Zobacz pełną wersję : Piec C.O z podajnikiem



ivan
14-11-2006, 18:41
Planuje zainstalować piec C.O z podajnikiem na eko-groszek często radzą mi by zastosować podajnik tłokowy zamiast ślimakowego, że niby tłokowy jest mniej awaryjny

ghostt
14-11-2006, 21:06
hmm z ta mniejsza awaryjnoscia to niewiem moj znajomy instalator mowi ze ma kilku klietow ktorym taki podajnik sie troche wyrobil i co jakis czas wie blokuje wiec trzeba potraktowac go mlotkiem :o

piejar
15-11-2006, 05:35
Ja mam ślimakowy i nie sądzę żeby był bardziej awaryjny niż tłokowy. Tłokowy jest przecież bardziej skomplikowany mechanicznie. Raczej ktoś chce Ci sprzedać określony kocioł. Z zalet tłokowego - można chyba palić miałem - ślimak by się zapchał.

Tomek_R
15-11-2006, 08:28
Hmm - to prawda, że każdy zachwala Ci to co chce sprzedać. U mnie w okolicy jest producent pieców z podajnikiem tłokowym (czy jak u nas się mówi szufladowym) i zachwala swoje wyroby mówiąc właśnie że można miałem palić. Jednak wszyscy moi znajomi, którzy zdecydowali się na piec z podajnikiem, wybrali podajniki ślimakowe. Na mój chłopski rozum również podajnik ślimakowy wydaje się mniej awaryjny, gdyz mniej skomplikowany i ja wybrałem właśnie piec z takim podajnikiem.
Pozdrawiam

piotru7
16-11-2006, 11:01
No to ja jeszcze dodam dla równowagi, że podajnika
tłokowego nie zablokuje większy kawałek węgla, który
niestety może zablokować ślimak i pourywać zabezpieczenia.
No i mając ślimaka jesteśmy skazani tylko na horendalnie drogi eko-groszek.
A górnicy znowu chcą sobie postrajkować bo zaczął się sezon
i zbliża barbórka więć trzeba dostać premie, 13,14 ;)

ghostt
16-11-2006, 20:34
ty sie nie zgodze ze skazani jestesmy tylko na ekogroszek
mozemy palic tez peletsami i owsem :lol:

ewoo
17-11-2006, 21:10
ty sie nie zgodze ze skazani jestesmy tylko na ekogroszek
mozemy palic tez peletsami i owsem :lol:

Czy trzeba cos pokombinować czy wystarczy tylko zamiast ekogroszku wsypac owies a jak się ma kaloryczność owsa do ekogroszku bo przy cenie owsa 400- 450zł za tone czy to się opłaca .

edzio
18-11-2006, 07:23
ty sie nie zgodze ze skazani jestesmy tylko na ekogroszek
mozemy palic tez peletsami i owsem :lol:

Czy trzeba cos pokombinować czy wystarczy tylko zamiast ekogroszku wsypac owies a jak się ma kaloryczność owsa do ekogroszku bo przy cenie owsa 400- 450zł za tone czy to się opłaca .


Z tego co wiem to mało który piec na ekogroszek jest przystosowany do oesa!!!
Np. Kostrzewa grozi odebraniem gwarancji z używanie takiego paliwa.Ponoć owies wydziela chlor którego większość kotłów niw wytrzymuje ale jest kilku producentów któży sobie z tym radzą zobacz Linga Duo czy Granpal Polimetu.

ghostt
18-11-2006, 08:55
no tak owies wydziela chlor ekogroszek siarke a mial jeszcze wiecej siarki i choler.. wie czego jeszcze (oczywiscie poza zwirem i piaskiem)
pytanie co bardziej je metal ?
piec mozna dosc latwo przystosowac do spalania owsa wystarczy poczytac posty na tym forum ale ja jeszcze razde 1 modyfikacje
zrobic tak jak ma piec ling dodadkowy zbiornik na wode przy zasobniku z zaworem parafinowym lub tez kupic np linga mozna dokupic przystawke do spalania owsa za 100zł i tyle :D

Polimet
18-11-2006, 11:45
no tak owies wydziela chlor ekogroszek siarke a mial jeszcze wiecej siarki i choler.. wie czego jeszcze (oczywiscie poza zwirem i piaskiem)
pytanie co bardziej je metal ?
piec mozna dosc latwo przystosowac do spalania owsa wystarczy poczytac posty na tym forum ale ja jeszcze razde 1 modyfikacje
zrobic tak jak ma piec ling dodadkowy zbiornik na wode przy zasobniku z zaworem parafinowym lub tez kupic np linga mozna dokupic przystawke do spalania owsa za 100zł i tyle :D


Piec na owies i pelet ze słomy(przy drewnianym nie ma problemu) musi być wyposażony w katalizator gdzie następuje dopalanie.
W retortach występuje często jeszcze jeden problem: niedopalanie owsa spowodowane rozkładem otworów napowietrzających przystosowanych do węgla a niesprawdzających się przy owsie.


www.polimet.pl

ghostt
18-11-2006, 12:22
dlatego np ling ma katalzator i przystawke na palnik do spalania owsa

Polimet
18-11-2006, 15:28
dlatego np ling ma katalzator i przystawke na palnik do spalania owsa

Właśnie dlatego.

ewoo
19-11-2006, 11:03
Dzięki za podpowiedz.

piotrul
19-11-2006, 12:10
Też byłem (jestem) fanem palenia owsem ale ostatnio jakby mi przeszło :wink: Kupiłem ostatnio ekogroszek (co prawda luzem) za 390zł więc porównując cenę i wartość opałową rachunek jest prosty. A i piec jest tańszy.

stanisław.k
19-11-2006, 18:30
Też byłem (jestem) fanem palenia owsem ale ostatnio jakby mi przeszło :wink: Kupiłem ostatnio ekogroszek (co prawda luzem) za 390zł więc porównując cenę i wartość opałową rachunek jest prosty. A i piec jest tańszy.


A ja palę owsem ogrzewam moje ponad 180m2 i jak narazie jest super średnio 20 kg dziennie(CO + CW) mieszkanko dobrze ocieplone a owies jest dostępny po 300pln bez kłopotu od rolnika.Próbowałem tez palić ekogroszkiem ale nie wychodzi mniej i jednak jest brudno gdy trzeba czyścić piec.
Najlepiej pali sie peletem ale cena..... :cry:

ewoo
19-11-2006, 21:44
Też byłem (jestem) fanem palenia owsem ale ostatnio jakby mi przeszło :wink: Kupiłem ostatnio ekogroszek (co prawda luzem) za 390zł więc porównując cenę i wartość opałową rachunek jest prosty. A i piec jest tańszy.


A ja palę owsem ogrzewam moje ponad 180m2 i jak narazie jest super średnio 20 kg dziennie(CO + CW) mieszkanko dobrze ocieplone a owies jest dostępny po 300pln bez kłopotu od rolnika.Próbowałem tez palić ekogroszkiem ale nie wychodzi mniej i jednak jest brudno gdy trzeba czyścić piec.
Najlepiej pali sie peletem ale cena..... :cry:

Czy kupiłeś kocioł na owies czy palnik na owies który można zastosować do kotła węglowego?

stanisław.k
20-11-2006, 08:45
Też byłem (jestem) fanem palenia owsem ale ostatnio jakby mi przeszło :wink: Kupiłem ostatnio ekogroszek (co prawda luzem) za 390zł więc porównując cenę i wartość opałową rachunek jest prosty. A i piec jest tańszy.


A ja palę owsem ogrzewam moje ponad 180m2 i jak narazie jest super średnio 20 kg dziennie(CO + CW) mieszkanko dobrze ocieplone a owies jest dostępny po 300pln bez kłopotu od rolnika.Próbowałem tez palić ekogroszkiem ale nie wychodzi mniej i jednak jest brudno gdy trzeba czyścić piec.
Najlepiej pali sie peletem ale cena..... :cry:

Czy kupiłeś kocioł na owies czy palnik na owies który można zastosować do kotła węglowego?


Kupiłem nowy piec na owies,pelet i zastępczo ekogroszek o mocy nominalnej 15KW sterowny pokojowym i pogodowym.

maxvong
23-11-2006, 13:47
stanisław.k długo czekałeś na dostawę pieca? Brałeś od producenta czy dydtrybutora ?

mir11
23-11-2006, 14:38
stanisław.k długo czekałeś na dostawę pieca? Brałeś od producenta czy dydtrybutora ?

normalnie ok 4 tyg

andzia115a
25-11-2011, 08:27
Mamy kolejny już problem z naszym piecem w tym roku najpierw spalił się sterownik teraz chyab zapchał się ślimak nie podaje ekogroszku? Da sie go jakoś przepchać co robić? Macie może namiary na jakiegoś fachowca z okolicy Łodzi?

karoka65
25-11-2011, 15:50
andzia nie panikuj tylko napisz jaśniej co ci się tam dzieje.
Sprawdź czy nie zerwało zabezpieczenia na ślimaku i może przez to nie podaje węgla.
Silnik może się włączać ale nie ciągnie ślimaka.
Jak długo macie ten kocioł ? Może po prostu ślimak się skończył i trzeba wymienić.
Napisz dokładniej co jest.

andzia115a
11-01-2012, 09:56
Piec mamy 4 zimy slimak raz juz był wymieniany po 2 latach bo padł. Nie wiem sam zaczął spowrotem podawć węgiel ale jest z nim coś nadal ewidentnie nie tak bo strasznie dymi z każdej możliwej szparki w domu mamy prawie jak w wędzarni dobrze, że kotłownia jest na dole i na górze troche mniej to czuć. Już był czyszczony komin cały piec nic nie pomaga. Oprócz tego że dymi to nie da się nim osiągnąć większej temperatury niż 56 stopni a przy naszym domu nie ocieplony 20 sto latek my mamy 17 stopni. A jak już zgaśnie to np wczoraj mąż rozpalał przez prawie 5 h ;/ Masakra nie wiem czy wszystkie te piece takie sa czy nasz jest zepsuty, czy zamały do pow domu?

Jarecki79
11-01-2012, 10:19
Wydaje mi się,że trzeba kocioł wygasić.
Z instrukcją od palnika nieco posiedzieć, poczytać.

Wymontować palnik z kotła, przejrzeć wszystko, czy nie ma gdzieś jakiejś dziury, czy wyczystka pod palnikiem czysta (jeżeli jest)

karoka65
11-01-2012, 15:52
A komorę powietrza pod palnikiem czyścił ktoś kiedyś ?