PDA

Zobacz pełną wersję : pompa ciepla Ochsner



twin
14-11-2006, 20:05
czy ktos posiada takowa (firma jak w temacie)? nigdzie nie znalazlem konkretnych informacji. Maja np. takie "wash@go" w ofercie - pompa do co, rekuperator i jednoczesnie pompa ciepla do cwu z powietrza z rekuperatora. Maja byc na tergach w Poznaniu teraz w listopadzie, ale jak wiadomo marketingowe informacje to nie wszystko.

Tak wiec : ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

K74
14-11-2006, 20:52
Rozmawiałam wiosną z ich przedstawicielem. Byłam jeszcze wtedy zupełnie zielona w temacie, więc dokładnie nie pamiętam, co Pan do mnie rozmawiał. Ale tego kombajnu Pan zdecydowanie nie polecał, bo cena niewspółmierna do osiąganych korzyści. Z resztą na "zwykłą" pompę też zaproponował cenę zupełnie nieakceptowalną.

twin
18-11-2006, 18:34
robie tzw. "podciąg", moze ktos napisze

zygmor
18-11-2006, 20:58
Kiedyś brałem pod uwagę takią pompę Ochnera, Europa, była ona nawet niedroga 4tyś w 2004r ale szybko podrożała i obecnie kosztuje ponad 10tyś i od kilku lat nieosiągalna.

carpedijem
18-11-2006, 21:44
Ja szukałam oferty z ogrzewaniem wody, klimatyzacją. Dla mnie to wyglądało tak (na koniec lipca, więc ceny NA PEWNO uległy zmianie) - OCHSner oczywiście.

Dane budynku Dobór / ułożenie
Powierzchnia ogrzewania: 160 m²
Zapotrzebowanie na 50 W/m²
Według planu budowy:
Zapotrzebowanie na ciepło Annahme
Min. temp. zewnętrzna: -18 °C
Rodzaj: Woda Rodzaj systemu: Ogrzewanie podłogowe
Dolne źródło System rozdziału ciepła
Moc pompy ciepła: 8,80 kW
Temperatura: 10 °C max.temp. zasilania: 35 °C
Ciepła woda użytkowa
Przygotowanie z pompą ciepła do ogrzewania
Ilość osób: 4


OCHSNER Golf GMSW 15 24780,00 ZL
Pompa ciepła solanka/woda

OCHSNER O-Tronic "classic" 2456,00 ZL
sterownik

Sterowanie dla 1 obwodu mieszającego 360,00 ZL
łącznie z czujnikiem przylgowym i taśmą montażową.

OCHSNER Mata tłumiąca MAXI 240,00 ZL

OCHSNER Przyłącze elastyczne 720,00 ZL

OCHSNER Urządzenie miękkiego rozruchu 960,00 ZL
do 5,5 kW energii elektrycznej
Do redukcji prądu rozruchowego o 50 %.

OCHSNER Przyłącze kątowe 5/4"(mosiądz) 59,00 ZL
z uszczelnieniem płaskim

Dopłata za wykonanie: ogrzewanie/chłodzenie 5780,00 ZL
Włącznie ze sterownikiem


Kompensacja temperaturowa pomieszczenia ze 672,00 ZL
zdalnym sterownikiem poprzez przełącznik przesuwny.


Dolne źródło
OCHSNER Kolektor płaski 5784,00 ZL
Z wyłączeniem prac gruntowych.


Przygotowanie ciepłej wody
OCHSNER Zbiornik wody SP300HTRS1F 2780,00 ZL
posiada izolację

OCHSNER Rurka zanurzeniowa 36,80 ZL

OCHSNER moduł do C.W. dla GMSW 15 5112,00 ZL
do przygotowania ciepłej wody użytkowej

OCHSNER Przyłącze elastyczne 360,00 ZL

OCHSNER Przyłącze kątowe 5/4"(mosiądz) 59,00 ZL
z uszczelnieniem płaskim

OCHSNER Uruchomienie GMSW 15 1596,00 ZL

Suma bez VAT'u: 43864,80 ZL
+ 22% VAT 9650,26 ZL
Suma z VAT'em: 53515,06 ZL
GWARANCJA:

Na wszystkie pompy ciepła firmy OCHSNER udzielana jest 2-letnia gwarancja materiałowa.

carpedijem
18-11-2006, 21:45
chciałam dodać że ta oferta jest dla mnie sporo za droga

zygmor
18-11-2006, 23:16
carpedijem,
Ja unikam pomp z solanką, bo ich obsługa polega na częstej wymianie czynnika, a to kosztuje, wolę każdy inny czynnik...

MARKOG
18-11-2006, 23:54
a czym sie różni ta z solanką od tej z glikolem?

carpedijem
19-11-2006, 15:37
U mnie też raczej będzie instalacja z glikolem. Muszę się tylko dowiedzieć czy w wybranej przeze mnie ofercie jest możliwość połączenia z kominkiem. A ten Ochsner to po prostu jedna z chyba dwudziestu ofert które dostałam z różnych firm. Załączyłam wyżej żeby łatwiej było dyskutować. A co do glikolu, to gość z "mojej firmy PC" twierdzi że go się po prostu nie wymienia. Pozwolę sobie zacytować fragment wymiany (mailowej) informacji na temat wymiany glikolu (bo takie pytanie zadałam):
Co jaki czas trzeba taki glikol wymieniać / uzupełniać? Jakie są wtedy koszty?
A oto odpowiedź:
Przyspieszone parowanie i rozkład chemiczny glikolu (a także innych substancji) zależy silnie od temperatury. W samochodach faktycznie zaleca się wymianę płynu w chłodnicy (opartego o glikol) np. co 2 lata. Ale tam średnia temp. płynu wynosi 90 czy nawet 110stC, a punktowo glikol ma styczność w miejscami w silniku o temp. ponad 150stC. W układzie dolnego źródła poruszamy się koło 0stC, więc nie ma o czym mówić. W samochodach zresztą glikol spokojnie popracuje dłużej niż 2 lata, tylko że tam problemem jest głównie zanieczyszczenie płynu chłodniczego np. przez olej poprzez nieszczelności w uszczelkach. Ale w przypadku PC ten problem nie istnieje. Nie wiem skąd ten przesąd o konieczności wymiany glikolu; przeniesiony z techniki samochodowej czy może rozpropagowany przez producentów płynów do układów chłodniczych.

Mikrusek
19-11-2006, 20:41
czy ktos posiada takowa (firma jak w temacie)? nigdzie nie znalazlem konkretnych informacji. Maja np. takie "wash@go" w ofercie - pompa do co, rekuperator i jednoczesnie pompa ciepla do cwu z powietrza z rekuperatora. Maja byc na tergach w Poznaniu teraz w listopadzie, ale jak wiadomo marketingowe informacje to nie wszystko.

Tak wiec : ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

Ja czekam na montaż (model GMDW 9). Pierwotnie miałem mieć wszystko gotowe 30 września, aktualny termin to 7 grudnia...
Mam już zasobnik na CWU, naczynie wyrównawcze i cały osprzęt w kotłowni- brakuje mi samej pompy. Ponoć "się produkuje", a opóźnienie wynika z tego, że kooperanci nie nadążają z dostawę materiałów dla fabryki Ochsnera. Zobaczymy...

twin
19-11-2006, 22:49
bardzo dziekuje za odpowiedzi, mam nadzieje ze to nie wszystkie. ja prawdopodobnie bede w czwartek w Poznaniu na targach, Ochsner tam jest - zobaczymy czy cos konkretnego powiedza - ale chyba jednak nie; w kazdym razie napisze

twin
20-11-2006, 18:40
czy ktos posiada takowa (firma jak w temacie)? nigdzie nie znalazlem konkretnych informacji. Maja np. takie "wash@go" w ofercie - pompa do co, rekuperator i jednoczesnie pompa ciepla do cwu z powietrza z rekuperatora. Maja byc na tergach w Poznaniu teraz w listopadzie, ale jak wiadomo marketingowe informacje to nie wszystko.

Tak wiec : ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

Ja czekam na montaż (model GMDW 9). Pierwotnie miałem mieć wszystko gotowe 30 września, aktualny termin to 7 grudnia...
Mam już zasobnik na CWU, naczynie wyrównawcze i cały osprzęt w kotłowni- brakuje mi samej pompy. Ponoć "się produkuje", a opóźnienie wynika z tego, że kooperanci nie nadążają z dostawę materiałów dla fabryki Ochsnera. Zobaczymy...
A jak u Ciebie wygladaja ceny? mozesz sie pochwalic (lub przedstraszyc, jak kto woli)

rusek007
20-11-2006, 18:47
Jeśli chodzi o glikol, nie jest prawdą, że nie ma okresu ważności, zwykle ma 3 lata ważności. Tylko drogie wyroby mają 5 lat a wybrane nieokreślony. Niestety cena ma tu duże znaczenie.

sSiwy12
20-11-2006, 18:54
Na usprawiedliwienie dodam, że rzeczony glikol pracuje w środowisku beztlenowym (ściślej mówiąc, bez dopływu), taka jest teoria. Jak bedzie w praktyce? Wszystko to nówki mało śmigane.

gosciu01
22-11-2006, 23:23
poszukuję informacji o PC Ochsner Europa 303,

( tylko nieco wiecej niż reklama na website )

czy ktoś ma jakąś DTR lub tp. ?

twin
26-11-2006, 15:04
jestem po wizycie na targach i troche sobie porozmawialem. otoz ten kombajn nie jest juz sprzedawany bo byl nieoplacalny-za drogi i nikt go nie chcial. Zauwazylem natomiast ze tak jak inne firmy - proponuja do cwu wykorzystanie osobnej pompy powietrze-woda, ktora jest jednoczesnie instalacja wentylacji wywiewnej (nawiewac trzeba osobno przez takie nawiewniki w scianach). Policzyli mi takze ile to bedzie kosztowac - ale te ceny nalezy traktowac orientacyjnie, poniewaz nie podalem szczegolow odnosnie zapotrzebowana na cieplo. Powiedzialem tylko, ze na 170 metrow i dom dobrze ocieplony - zaproponowali 50 w/m.kw - czyli moc pompy 8,5 kW. Pompy 2 szt.- do co Golf GMDW 9, do cwu Europa 312. Calosc z wykoanniem i urzadzeniami do kotlowni wyszla 54 tys brutto. Zreszta moge podac mail do wykonawcy - opracowanie oferty zajelo mu 5 min (maja taki programik w Access) - [email protected] - mozna do niego napisac i pewnie wysle oferte.

ogolnie jak wspomnialem coraz wiecej jest tych pomp do cwu, ze zbiornikiem i wentylatorem

swimmer
06-01-2007, 12:42
A ta pompa bo my też dostaliśmy na nią ofertę jest z propanem czy glikolem, bo się pogubiłam? wg oferenta z bezpośrednim parowaniem, to powinna byc propanowa. I ciekawe rzeczy piszesz. Nam firma z Poznania zaśpiewała za to samo do domu o identycznym zapotrzebowaniu na ciepło, ale mniejszym :roll: 136 użytkowej - 58 tys. Co Ty na to?

swimmer
06-01-2007, 12:48
NO nie walnęłam się trochę...47 tys. ale nie ma tej drugiej Europa 303. WObec tego rozumiem, że mam kombajn do wszystkiego? pozdrawiam. Kacha

twin
09-01-2007, 18:50
trudno powiedziec- sprawdz jaka pompe Ci dali, na wycenie powinno byc. A co do kosztow - czy liczyli material na wylewke i zrobienie jej? u mnie nie, i moze stad roznica.

janabcy
19-01-2013, 19:21
Bo ONI konkretni sa jedynie przy proponowaniu zawyzonych kwot. Zero serwisu i współpracy. Jeden czlowiek na piec wojewodztw.Sprzedają austriackie cuda na kiju. Pistolety przed trzydziestka w drogich samochodach. Głownie zajmują sie sprzedażą. Nie dotrzymuja terminów i umów.UWAGA!

janabcy
19-01-2013, 19:24
A serwis w Austrii za trzy miesice

janabcy
19-01-2013, 19:32
Po instalacji będzie tak jak z dotrzymaniem terminu. Specjaliści z Krakaowa nie takie już numery robili, a w Austrii produkują powoli i spokojnie i odpowiedzialności za nic nie biorą. Powodzenia mam nadzieje, ze nic złego was nie spotka..

slonko26
03-12-2013, 17:36
ma ktos moze Golf MIDI plus gruntowa-solanka prosze o opinie

Henderson
10-12-2013, 09:44
kilka serwisowałem, woda-woda itp. straszny prymityw, na poziomie chińskiego Meetinga, po 7 latach większość rozpada się w rękach, jedna mają w Muzeum Techniki w Warszawie, każdy może ocenić