PDA

Zobacz pełną wersję : projekt DOM W NIEZAPOMINAJKACH pracownia ARCHON



richard
27-04-2003, 21:30
Witam serdecznie!

Na wstepie chcialbym jako "nowy" na tym Forum wszystkich przepraszac za ewentualne bledy w postach, poniewaz jezyk polskim jest dla mnie jezykiem obcym i do konca nie tak nim wladam jak chetnie chcialbym. Wyglada na to, ze zostane z rodzina w Polsce, dlatego powaznie zastanawiamy sie w tej chwili nad budowa domu i przegladamy projekty rowniez firm.

Podoba nam sie m. in. projekt "dom w niezapominajkach" firmy Archon+ w wersji przedstawionej w czasopismie "Wlasny Dom" 2/2003 (z garazem, nie ma na stronie WWW firmy Archon+).

Czy ktos z Panstwa budowuje juz wg tego projektu, moze juz mieszka w takim domu i chcialby podzielic sie wrazeniami, uwagami na temat projektu, jego realizacji i "zycia" w tym domu?

Ciekaw jestem rowniez jak uklada sie ogolnie wspolpraca miedzy inwestorami a firma Archon po zakupie projektu.

Jeszcze jedno ostatnie pytanie do osob w trakcie lub po budowie domu wg projektow firmy Archon: Czy podane przez firme Archon szacunkowe koszty budowy sa w miare realne?

Pozdrawiam wszystkich budujacych:smile:

Richard

Ciechanka
29-04-2003, 14:23
Witam Cię na forum. Ja i mój mąż budujemy dom pod orzechem z Archona. Po zakupieniu projektu chcieliśmy wprowadzić do niego zmiany i dostaliśmy zgodę. Oczywiście zmiany wprowadziła nam już nasza Pani architekt, która załatwiała nam również pozwolenie na budowę.
Odnośnie kosztów budowy np. Archon ocenił nasz dom na 300tys bez VAT-u. I mamy nadzieję w takiej kwocie się zmieścić. Co prawda musisz wziąć pod uwagę kto będzie Ci dom budował: czy generalny wykonawca całość pod klucz czy różne ekipy. No i oczywiście jaki standard wykończenia przyjmiesz. To są tak naprawdę największe różnice w kosztach (wyposażzenie kuchni, łazienki, podłogi itd).
Życzę Ci powodzenia. A propos twojej polszczyzny - to bez zarzutu. Pozdrawiam Ciechanka

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Ciechanka dnia 2003-04-30 08:40 ]</font>

Janosik
07-07-2003, 13:53
Witaj!
Zauważyłem Twoją prośbe na forum Muratora i Archonu.
Ponieważ osobiście jestem również zainteresowany tym projektem, mam pytanie
Czy może odezwał się ktoś kto buduje dom wg tego projektu?
Bardzo podoba mi się ten projekt, mam pomysł na pewne zmiany ale mam też kilka obaw związanych z kosztami realizacji.
Pozdrawiam,
Janusz

Bolek
12-08-2003, 23:24
Podlaczam sie do prosby o opinie o niezapominajce. Interesuje mnie szczegolnie niezapominajka 2 - tanszy wariant z wieksza pow. ze wzgledu na dwuspadowy dach...

czekam na jakies wiesci

robert_72
04-09-2003, 10:18
Witam wszystkich. Jestem tu nowy i z gory przepraszam za jakiekolwiek niedociagniecia. Zastanawiamy sie nad wyborem projektu i wstepnie padlo na "Dom w niezapominajkach" Archonu. Jest ktos moze na Forum kto moglby sie podzielic wrazeniami z budowy tygo domu? Moze ktos ma ciekawe pomysly na lekkie przerobki? Czekam na odpowiedzi z gory dziekuje. Pzdr

Bolek
20-09-2003, 16:56
Witam,

Doswiadczen z budowy jeszcze nie mam, ale sami bardzo mocno sie przygladmy temu projektowi juz od kilku miesiecy i prawdopodobnie wkrotce go kupimy i wtedy sie zacznie :)

Jak udalo Ci sie kogos znalezc, to prosze daj namiary - zapraszam tez do dyskusji na ten temat.

Nas interesuje Niezapominajka II, z dachem dwuspadoym bez garazu.

pozdrawiam

robert_72
22-09-2003, 12:34
ale moja polowka jest za wersja z dachem kopertowym (drozszym niestety). Zastanawiamy sie co zrobic z tym wielkim oknem przy drzwiach wejsciowych (doswietlenie klatki schodowej) w przypadku wykorzystania przestrzeni podschodowej np na spizarke. Najprawdopodobnie przesune schody w inne miejsce (choc jeszcze nie wiem gdzie) :lol:

Tobek&Systa
16-06-2006, 08:24
Witam,
Buduje lub budował ktoś "dom w niezapominajkach 3" lub "dom w niezapominajkach"? Podoba mi się ten domek i chciałbym go wybudować, poszukuje wszelkich informaacji na temat tego domku (opinie, uwagi, zdjęcia itd.)

Z góry dziękuje i pozdrawiam

pawelek_k
22-07-2006, 20:58
Witam,
ja też zastanawiam się nad "domem w niezapominajkach"
http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=elewacje&sid=m3f0199fc12726
wszystko jest prawie ok, za wyjątkiem elewacji wejściowej:(
gdyby wyglądała tak jak w "dom w pomarańczach"
http://www.archon.pl/index.php?act=33&rodzaj=elewacje&sid=m43c51927298a9
to pewnie bym się zdecydował na ten projekt.

Scarab
27-10-2006, 12:35
my zbudowaliśmy dom w niezapominajkach 3 :)
służę radą...