PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wybrać ekipę do wybudowania domu?



Habier
16-11-2006, 10:44
Witam,

Jak w temacie. Jak wybrać ekipę do wybudowania domu?

Dom c77c zręczny z betonu komórkowego z więźbą, wylaniem tarasów, zageszczeniem podłogi i chudziakiem.
Dom jest prosty więc oczekiwałem cen w granicach 25-30k.

Jak do tej pory zebrałem 4 wyceny:
I. 37k
II. 35k (bez murowania ścianek działowych - tak wycenił majster)
III. 34-36k (jeszcze do ustalenia i drobnej negocjacji)
IV. 25k

Wszystkie ekipy sa polecone. Nie widziałem jeszcze jak budują (chyba trzeba pojeździć, popytac i pooglądac :) )

Według naszej znajomej (doświadczonej Pani architekt) powinniśmy odrzucić 2 skrajne propozycje. Jakoś nie przekonuje mnie ten argument że nie może byc za drogo albo za tanio.

Nie ukrywam, że cena 25k jest bardzo kuszaca.

Bardzo prosze podpowiedzcie, może macie jakieś dodatkowe, sprawdzone strategie weryfikacji ekip budujacych domy.

pzdr
Habier

p.s. używałem opcji szukaj ale jakoś wyniki wyszukiwania nie były satysfakcjonujące.

Evva
16-11-2006, 11:20
Ja na przykład przeprowadziłam casting :wink: .
Miałam 6 poleconych ekip. Z każdym majstrem przeprowadziłam min. półgodzinną rozmowę. Zadawałam różne pytania, np. bardzo szczegółowe o fundamenty (wtedy jeszcze wahałam się którą opcję wybrać). Albo pytałam się o likwidowanie mostków termicznych i wiele innych.
Jak słyszałam, że proponują mi jakieś dziadowskie rozwiązania to już wiedziałam kto odpada. Odpowiedzi były różne, np.
- zdejmowanie humusu????? - Po co? To nic nie da
- dokładna izolacja mostków termicznych??? - j.w.
- ocieplenie fundamentów ??? - j.w.
- izolacja balkonu??? - j.w.

Szukałam kogoś konkretnego, kto mówi normalnym językiem, kto będzie w stanie mi coś poradzić i wytłumaczyć jeżeli czegoś nie zrozumiem.
I tak wybrałam Pana Henryka z ekipą. Nie chcę zapeszać - kończą mi stan 0, ale na razie jest bardzo w porządku.
Zanim go wybrałam, rozmawiałam z właścicielami poprzedniego domu, który budował, dał mi namiary na jeszcze innych właścicieli, ale już nie sprawdzałam. No i odwiedziłam go kilka razy niespodziewanie na tej poprzedniej budowie, za każdym razem z jakimiś pytaniami. To co widziałam, bardzo mi się spodobało - na budowie porządeczek, panowie schludni, nigdy w stanie wskazującym na spożycie, nie marnowali czasu.
Ekipa, którą wybrałam była z tych tańszych. A rozpiętość cen była duuża.

Evva
16-11-2006, 11:28
Spojrzałam teraz na Twój projekt i muszę powiedzieć, że coś dużo chcą od Ciebie - nie traktuj tych dolnych 25 tyl. jako jakąś podejrzaną taniochę.
Ja, pod Warszawą - w Markach miałam oferty pomiędzy 16 a 24 tys (z więźbą, deskowaniem i papowaniem). Zgodna, mój domek będzie może mniejszy i prostszy (120 mkw, parter + poddasze, dwuspadowy dach), ale myślę, że z Twój również jest nieskomplikowany.

kaczorek.
16-11-2006, 13:38
to pani architekt się wysiliła ;)
ja znalazłem ekipe za 16k a rozpietość cenowa była wielka nawet do 50k :o
najlepiej jak napisala evva porozmawiac z firmą.
koniecznie powiedzi czego oczekujesz i jak ma to byc zrobione najlepiej zrobic to w towarzystwie osoby ktora troche siedzi w temacie !

kolejnym problemem jest deficyt firm budowlanych na rynku i ceny usług niestety idą w gore :(

bobo30
16-11-2006, 20:08
zrób jak radzi evva, ma rację, ja tak zrobiłam i wybrałam najtańszą ekipe, rozpietość cen była od 70 tyś do 25tyś, które zapłaciłam, ekipa była doskonała, w domu juz mieszkam, więc wiem co mówię, bo przy wykończeniówce wychodzą na wierzch wszystkie błędy, u nas były tylko 2 drobne!!, cena to sprawa drugorzedna, pogadaj z majstrem, porozmawiaj z inwestorem, u którego budował, pojedź na aktualną budowę

bendzamin
17-11-2006, 20:45
to nie zle majster mi wyliczył za postawienie scian zrobienie podciagow stropu i dwoch kominów bez działowek 22 ty.s chyba ocipiał. Poza tym budowe mam na etapie stanu zerowego to było dla mnie chyba najgorsze wyjsc z tej pie.... ziemi. Człowiek młody a juz do ziemi każa wchodzić :wink:
jakby ktos miał ekpie godna polecenia prosze o namiary