PDA

Zobacz pełną wersję : piec na ekogroszek a ruszt awaryjny



stiff
16-11-2006, 11:47
Witam.
Jak to jest u Was z rusztami awaryjnymi w piecach z podajnikiem - jaka jest ich pojemność ? Jak długo może się palić przy takim ruszcie?
Wiem że piec EKO-TECH 26kW ma taki dodatkowy ruszt gdzie można palić na stałe a nie tylko awaryjnie - czy jeszcze jakieś firmy stosują coś takiego - nie chodzi mi o mały ruszcik do którego trzeba biegać co godzinę i modlić się żeby już włączyli prąd ale o taki którym można palić jak w normalnym piecu.pozd.

Mały
16-11-2006, 17:58
Witam.
Jak to jest u Was z rusztami awaryjnymi w piecach z podajnikiem - jaka jest ich pojemność ? Jak długo może się palić przy takim ruszcie?
Wiem że piec EKO-TECH 26kW ma taki dodatkowy ruszt gdzie można palić na stałe a nie tylko awaryjnie - czy jeszcze jakieś firmy stosują coś takiego - nie chodzi mi o mały ruszcik do którego trzeba biegać co godzinę i modlić się żeby już włączyli prąd ale o taki którym można palić jak w normalnym piecu.pozd.
Kostrzewa.

antonisiek
16-11-2006, 18:48
Witam.
Jak to jest u Was z rusztami awaryjnymi w piecach z podajnikiem - jaka jest ich pojemność ? Jak długo może się palić przy takim ruszcie?
Wiem że piec EKO-TECH 26kW ma taki dodatkowy ruszt gdzie można palić na stałe a nie tylko awaryjnie - czy jeszcze jakieś firmy stosują coś takiego - nie chodzi mi o mały ruszcik do którego trzeba biegać co godzinę i modlić się żeby już włączyli prąd ale o taki którym można palić jak w normalnym piecu.pozd.


A po co taki ruszt??Skoro większość nowoczesnych instalacji nie działa grawitacyjnie, a bez pompy(przecież na prąd) to można tylko piec pogotować.

stiff
16-11-2006, 19:01
A po co taki ruszt??Skoro większość nowoczesnych instalacji nie działa grawitacyjnie, a bez pompy(przecież na prąd) to można tylko piec pogotować.

Właśnie nie chodzi mi o taki mały awaryjny ruszcik tylko o możliwości palenia w piecu innymi materiałami typu drzewo czy węgiel różnogabarytowy.Wiadomo że ekogroszek jest droższy od normalnego węgla i dlatego chciałbym mieć możliwość wyboru - wtedy kiedy np. jestem chory czy nie będzie mnie w domu palę ekogroszkiem a kiedy zechcę palę normalnym węglem.

antonisiek
16-11-2006, 19:08
Właśnie nie chodzi mi o taki mały awaryjny ruszcik tylko o możliwości palenia w piecu innymi materiałami typu drzewo czy węgiel różnogabarytowy.Wiadomo że ekogroszek jest droższy od normalnego węgla i dlatego chciałbym mieć możliwość wyboru - wtedy kiedy np. jestem chory czy nie będzie mnie w domu palę ekogroszkiem a kiedy zechcę palę normalnym węglem.[/quote]


Eeee...tam!! Takie palenie jest do d...y.Kotły przynajmniej te które widziałem z dużym rusztem maja wycięte część wymiennika aby powiększyć awaryjną komorę spalania czyli będą miały mniejszą sprawność.To już lepiej kupić piec na pelet,owies i ecogroszek.
Akurat sam jestem w trakcie wyboru kotła i skłaniam sie w kierunku takiego rozwiązania.

niedzio
16-11-2006, 20:35
Ja będę przez zimę wybierał piec i też się zastanawiam nad piecem "ekogroszkowym" z dodatkowym rusztem, na którym np. jesienią będę mógł palić drzewem.
Obawiam się jedynie o sprawność takiego pieca, czy ktoś ma doświadczenia w tym zakresie ?
Nie traktuję tutaj dodatkowego rusztu jako awaryjną metodę palenia tylko jako metodę zastępczą.

ghostt
16-11-2006, 20:45
popatrz na ling combi lub duo one maja dosc spore komory
jednak bedzie to spalanie gorne i trzeba bedzie i tak co pare godzin dorzucac
jak ekogroszek podrozeje zawsze mozna palic owsem
ja zamiezam nim palic w przyszlym sezonie

piotrul
17-11-2006, 09:51
mam fakorę i tam trzeba wyjąć retortę i wstawić ruszta ale to raczej tylko przy uszkodzeniu ślimaka itp. A ekogroszek wcale nie jest droższy od innych gat. węgla ale pod warunkiem, że jest luzem a nie workowany.

piotru7
17-11-2006, 09:52
W zasadzie prawie każdy producent przewiduje ruszt awaryjny,
tylko że jedni mają go wliczony w cenie podstawowej, a inni
każą sobie dopłacać nawet po kilkaset złotych.
Co do palenia na tym ruszcie to niestety jest ono zazwyczaj
utrudnione właśnie ze względu na jego małe wymiary
i paląc np drzewo trzeba rąbać większe kawałki na drobne
i nie da się go załadować na kilka godzin jak typowego
kotła bez podajnika, coś za coś.

stiff
17-11-2006, 10:02
W zasadzie prawie każdy producent przewiduje ruszt awaryjny,
tylko że jedni mają go wliczony w cenie podstawowej, a inni
każą sobie dopłacać nawet po kilkaset złotych.
Co do palenia na tym ruszcie to niestety jest ono zazwyczaj
utrudnione właśnie ze względu na jego małe wymiary
i paląc np drzewo trzeba rąbać większe kawałki na drobne
i nie da się go załadować na kilka godzin jak typowego
kotła bez podajnika, coś za coś.

No własnie jak na razie to dowiedziałem się że tylko ten
EKO-TECH 26kW ma dostatecznie dużą komorę załadowczą więc można go używać jak normalny piec.

kraktom
29-12-2006, 12:53
popatrz na ling combi lub duo one maja dosc spore komory
jednak bedzie to spalanie gorne i trzeba bedzie i tak co pare godzin dorzucac
jak ekogroszek podrozeje zawsze mozna palic owsem
ja zamiezam nim palic w przyszlym sezonie

Szanowny Panie
Zwracam jeszcze uwagę, że z wymienianych kotłów tylko Ling duo jest dostosowany do spalania owsa (po przezbrojeniu palnika) zaś w Ling Combi można spalać węgiel groszek lub pellety (mowa o palenisku retortowym).

Tomasz Krakowczyk
KLIMOSZ Sp. z o.o.

ghostt
29-12-2006, 18:38
przepraszam bardzo moj blad
o lingach czytalem juz dawno i niepamietam dokladnie co potrafi dany model
lub zmylila mnie reklama :D
ale mam pytanie dlaczego tylko duo jest przystosowany do spalania owsa ?
inne palniki ?
czemu combi tego nie potrafi
i dlaczego zwygly ling jest tego pozbawiony ?

kraktom
29-12-2006, 20:07
przepraszam bardzo moj blad
o lingach czytalem juz dawno i niepamietam dokladnie co potrafi dany model
lub zmylila mnie reklama :D
ale mam pytanie dlaczego tylko duo jest przystosowany do spalania owsa ?
inne palniki ?
czemu combi tego nie potrafi
i dlaczego zwygly ling jest tego pozbawiony ?

Owies można spalać w Ling i Ling duo ponieważ są wyposażone w katalizatory ceramiczne i odpowiednie przystawki do palnika co chroni stal kotła przed nadmiernym zużyciem od chlorków w spalinach. Ling COMBI tego nie ma z racji odrębnej konstrukcji i ot cała tajemnica. Polecam się na przyszłość.

beno11
29-12-2006, 21:04
Wiadomo że ekogroszek jest droższy od normalnego węgla i dlatego chciałbym mieć możliwość wyboru - wtedy kiedy np. jestem chory czy nie będzie mnie w domu palę ekogroszkiem a kiedy zechcę palę normalnym węglem.
to u Ciebie sa dziwne ceny u mnie cena groszku jest prawie o polowe nizsza jak normalnego wegla

ghostt
29-12-2006, 21:14
zaraz zraz czyli nie tylko ling duo moze byc opalany owsem ?
zwykly ling tez ?
bo poprzednio napisal Pan ze tylko dulo posiada taka mozliwosc

opelx
30-12-2006, 12:07
przepraszam bardzo moj blad
o lingach czytalem juz dawno i niepamietam dokladnie co potrafi dany model
lub zmylila mnie reklama :D
ale mam pytanie dlaczego tylko duo jest przystosowany do spalania owsa ?
inne palniki ?
czemu combi tego nie potrafi
i dlaczego zwygly ling jest tego pozbawiony ?

Owies można spalać w Ling i Ling duo ponieważ są wyposażone w katalizatory ceramiczne i odpowiednie przystawki do palnika co chroni stal kotła przed nadmiernym zużyciem od chlorków w spalinach. Ling COMBI tego nie ma z racji odrębnej konstrukcji i ot cała tajemnica. Polecam się na przyszłość.


Witam! Od miesiąca jestem posiadaczem LINGA DUO 25 (jeszcze nie wiem czy szczęśliwym :) ) . Mam w związku z tym kilka pytań do Pana , bo nie wiem jak ugryźć kilka spraw przy tym kotle.
1) Przy zakupie kotła nie dostałem żadnych danych odnośnie nastawów sterownika. jak co poustawiać????

2) Chciałbym w przyszłości palić owsem ale nie wiem jak się do tego zabrac, oraz co i jak poprzestawiać i ewentualnie co dokupić (oprócz owsa :wink: )
żeby w/w paliwem palić.

3) Czym zakryć retortę żeby palić dodatkowym rusztem ?

Proszę o odpowiedz. dzięki z góry i pozdrawiam Opelx.

kraktom
31-12-2006, 08:21
zaraz zraz czyli nie tylko ling duo moze byc opalany owsem ?
zwykly ling tez ?
bo poprzednio napisal Pan ze tylko dulo posiada taka mozliwosc

Tak, owsem może być opalany Ling oraz Ling duo. Nie można spalać owsa w Ling COMBI.
Pozdrawiam

slawwoj
01-01-2007, 14:54
Tu znalazłem piec, który posiada 2 paleniska :]

http://www.r-eco.pl/

cena ponad 10 tys :(

kraktom
02-01-2007, 09:09
Tu znalazłem piec, który posiada 2 paleniska :]

http://www.r-eco.pl/

cena ponad 10 tys :(

Proszę spojrzeć na naszą stronę, Ling COMBI też ma dwa paleniska, Ling DUO również, cena jest niższa. Pozdrawiam