PDA

Zobacz pełną wersję : Co na dach



dstasiu
16-11-2006, 17:30
Witam wszystkich
Mam prosbe. Moglibyście mi doradzic co kuopic na dach wacham sie miedzy dachówką a blachodachówka. Ponoc jesli policzymy wszystkie dodatki do blachodachówki to wyjdzie taka sama cena jak za dachówke.
Mam daszek dwuspadowy 145m2. Dachówke moge kupic za 30,99 zł za m2. Nie wiem jak to wyglada z blacha. Czy do dachówki potrzebne sa jakies dodatki.
Dzieki za cierpliwosc i odpowiedz

ave!
16-11-2006, 17:44
Daj do sklepu dachówkowego do wyceny na dachówkę i blachodachówkę i będziesz miał jasną sytuację (dołącz ksero projektu dachu - przy blachodachówce - robi sie powtórny pomiar po założeniu więźby wiem, bo też robiłam wyceny - ale mamy w końcu dachówkę brassowską), a dodatków prezy dachówce jest sporo.... (dachówka wentylacyjna, brzegowa,gąsiory, dodatki do obróbki - blacha, jakieś taśmy, grzebienie :o (wejdź - chodzćby na strony internetowe)
pozdrawiam :D

Gryfpc
16-11-2006, 18:50
Daj do sklepu dachówkowego do wyceny na dachówkę i blachodachówkę i będziesz miał jasną sytuację (dołącz ksero projektu dachu - przy blachodachówce - robi sie powtórny pomiar po założeniu więźby)...
POPIERAM! Nie ma co gdybać, tu chodzi o konkrety, a na jednej wycenie nie poprzestawaj! Zobaczysz, że warto...

... a dodatków prezy dachówce jest sporo.... (dachówka wentylacyjna, brzegowa,gąsiory, dodatki do obróbki - blacha, jakieś taśmy, grzebienie :o (wejdź - chodzćby na strony internetowe)
pozdrawiam :D
Nieśmiało zaznaczę, że przy blasze, też jest trochę dodatków, bo przecież kominki wentylacyjne też należy założyć, jakieś drabinki przeciwśniegowe, itp. Ponadto blachy należy kupić o te kilkanaście, jeśli nie kilkadzieiąt procent więcej, bo są też jakieś odpady. Przy lepszej blachodachówce (np. alu) wcale nie wychodzi taniej niż za ceramikę, to też weź pod uwagę...

Pozdrawiam!

:D :D :D

benyś
16-11-2006, 19:00
Jeszcze się chłopie zastanawiasz ? przy obecnych cenach stali dachówka cementowa może wyjść w tej samej albo nawet niższej cenie co do jakości obu pokryć oryginał a imitacja chyba sam rozumiesz przy blachówce jest nie mniej dodatków niż przy dachówce różnić się bedzie oczywiście cena za robociznę wiadoma rzecz ale przy porównywalnych cenach tych mat. moim zdaniem nie ma ona znaczenia , lepiej raz na długi czas

Kitapl
16-11-2006, 21:55
zdecydowanie dachówka, blacha to tak jak w samochodzie, lepiej ocynkowana wytrzyma 30 lat, słabiej...to tak jak niektóre samochody, po 5 latach będzie kicha

Bard13
17-11-2006, 12:12
Zależnie od stanu finansów w kolejności preferencji (moich):

1. Dachówka ceramiczna,
2. Dachówka cementowa,
3. Blachodachówka,
3. Pokrycia bitumiczne

Oczywiście osobiście (naprawdę!) dom pokryłbym strzechą, ale dobrze i bezpiecznie wykonane kosztuje majątek