PDA

Zobacz pełną wersję : JAK ZDJAC AZBEST Z DACHU?



czarek S.
28-04-2003, 08:47
KUPILEM DOM Z POKRYCIEM DACHU Z PLYTEK AZBESTOWYCH CZY KTOS USUWAL JUZ TAKIE COS .PODOBNO DUZO KOSZTUJE I TRZEBA ZATRUDNIC SPECJALNA EKIPE ALE ZA ILE ?

pitbull
28-04-2003, 09:06
Cen Ci nie podam - ale to prawda.
Mozna ewentualnie zrobic na tym nowe pokrycie.
Zadzwon do firmy Izoopol, Trzemeszno (052) 3154330. Moze Ci cos podpowiedza.

Lakme
07-05-2003, 14:31
jA MAM PODOBNY PROBLEM Z PŁYTKAMI. oRIENTOWAŁAM SIĘ W FIRMACH, KTÓRE WYWOŻĄ AZBEST: ZA WYWÓZ 100M DACHU AZBESTOWEGO ŻĄDALI OD 1200 ZŁ DO 1700 ZŁ. pODOBNO W NIEKTÓRYCH GMINACH MOŻNA UBIEGAĆ SIĘ O DOFINANSOWANIE, JA PRÓBOWAŁAM ALE KILKAKROTNIE MNIE ZBYLI. dZWONIŁAM TEŻ DO bANKU OCHRONY ŚRODOWISKA, GDZIE MOŻNA UZYSKAĆ PREFERENCYJNE KREDYDYTY, ALE W TYM ROKU NIE MA TAKIEJ PULI.

pitbull
08-05-2003, 07:22
To prawda niektore gminy maja na ten cel finanse z Banku Ochrony Srodowiska lub podobnego typu instytucji i pokrywaja w jakims procencie koszt wywyozu eternitu.
W ktoryms numerze M byla propozycja pozostawienia go na dachu i zrobienia na nim nowego pokrycia z blachodachowki.

zachtomasso
08-05-2003, 10:30
U mnie gmina robi tak.

1. Zgłasza się demontaż azbestu.
2. Przychodzi firma i zdejmuje (u mnie 3 zł z metra kwadratowego)
3. Składa się to na podwórku i przykrywa folią.
4. Jak się uzbiera w gminie to z funduszy gminy zamawiają transport na składowisko.

Mam takie info od firmy robiącej dachy. (gmina Wołomin). Muszę to jeszcze potwierdzic w wydziale Ochrony Środowiska.

grzesiek_dek
23-03-2015, 09:20
czy liczenie od tony to jest normalny sposób rozliczania za utylizację azbestu? zerwanie i utylizacja pokrycia azbestowego, mam jadną firmę, liczą właśnie od tony, pierwszy raz mam takie zlecenie, macie większe doświadczenie w tym temacie?

sterowiec40
25-03-2015, 19:29
Czarek
Zdejmij ten "eternit" poukładaj na palety i owiń folią np streczeczem. Ustaw to w takim miejscu aby można było podjechać np HDS em..
Jeśli gmina nie ma teraz akcji z azbestem to może kiedyś znajdą siano na utylizację.
Zgłoś wymianę dachu i zakładaj na dach nowe pokrycie.

Chyba ,że Cię stać na sfinansowanie utylizacji. Ja tylko zapłaciłem za demontaż - z działki zabrała firma za friko

Mevil
15-04-2015, 17:16
Grzesiek, korzystałem z firmy z Łodzi (info kontaktowe na priv) i liczyli własnie od tony, nie wiem, może mówimy o tej samej firmie, jak nie to chyba to jest normalny sposób rozliczania za utylizacje tego ustrojstwa ;)

Redakcja
07-08-2015, 13:41
Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym mówimy, jak zgodnie z prawem usunąć eternit. Dowiesz się, że możesz tę kłopotliwą powinność właściciela dachu mieć za darmo.


1378

Zobacz inne filmy z życia i poradnikowe murator.tv - to Telewizja Budowlana dla Was (http://tv.muratordom.pl/)

sterowiec40
10-08-2015, 22:35
Ale bzdury Pan opowiadasz .....

hawryl
06-09-2015, 08:18
Grzesiek, tak naliczanie ceny w zależności od tonażu to normalna praktyka w tym temacie. Z tego co wiem to UE kładzie pieniądze na usunięcie i utylizację azbestu więc warto wybrać firmę pozyskującą takie fundusze i my nie poniesiemy żadnych kosztów.