PDA

Zobacz pełną wersję : z czego opłaca sie budować



pawilon79
17-11-2006, 11:42
dzień dobry. mam pytanie. bede sie budował. na dzisiejszym rynku jest wiele produktów.
chodzi z czego najlepiej opłaca sie zbudować ściany zewnętrzne
- czy opłaca sie budować sciany jednowarstwowe czy lepiej dwuwarstwowe jak to wygląda z kosztami

remx
17-11-2006, 18:06
Raczej nie stosowałbym jednowarstwowych. Trzeba bardzo pilnować ekipy, stosowac specjalne materiały ciepłochłonne. A i tak efekt będzie gorszy niż przy dwu lub trzywarstwowych.

aresior
19-11-2006, 17:48
chcesz mieć niezszargane nerwy - nie wybieraj ściany jednowarstwowej. bedziesz stał nad murarzem a on i tak jak się tylko odwrócisz będzie robiło po swojemu. polecam technologię ściany dwuwarstwowej: keramzytobeton (24 cm.) plus ocieplenie (12 cm.). strop też keramzytobetonowy (lekkie pustaki terriva). te wszystkie bajery z parametrami ściany jednowarstwowej to są fajne w prospekcie. zalecam zapytanie murarza (solidnego) w jakim materiale "czuje" sie najlepiej. odradzam beton komórkowy. widziałem sporo domów i do mnie to nie przemawia. bardzo kruche. Ściany moga popękać jak wylejesz stop a nie dasz pod belki cegły pełnej. pewnie ma swoich zwolenników ale do mnie nie przemawia. a koszt. to też bajanie. cenowo wychodzi podobnie a wszystkie wskaźniki i tak trzeba przemnożyć przez współczynnik korygujący. budowaliśmy z dużych bloczków keramzytobetonowych 49 x 24 x 24 wychodząc z założenia, że budowa będzie postępować szybko i nie będzie za dużo spoin (a to one są najsłabszym ogniwem)

pozdr.

aresior

bartosz01
23-11-2006, 21:32
Ekonomicznie, to chyba w tej chwili najlepiej wychodzi 2 warstwowa z BK, ale tania ceramika moze nie wyjść wcale drożej. 1 warstwowa jest dla zapleńców, a 3 warstwowa dla zapleńców z grubym portfelem.

yama
24-11-2006, 16:03
najbardziej popularna jest ściana dwuwarstwowa , bo chyba jednak najtaniej i najkorzystniej
materiał? taki jaki najkorzystniej kupisz w swojej okolicy
zresztą różnice w cenie poszczególnych materiałów są tak nikłe że nie ma co sie stresować
poczekaj jak dojdziesz do dachu :o