PDA

Zobacz pełną wersję : Kotły Viessmanna a propan-butan - jak jest faktycznie..?



Haynauer
18-11-2006, 05:44
Czy ktos może podzielić sie wiedzą nt. sytuacji dot kotłow Viessmanna serii Vitodens w przypadku korzystania z gazu propan-butan z firmy Orlen..? Ponoc nie obowiązuje w ogóle gwarancja i przepalają się pewne elementy kotłą. czy tak jest faktycznie..?

FREDY
18-11-2006, 14:32
Też tak słyszałem że jeśłi grzejesz Propan-Butanem to rzeczywiście nie dają ci gwarancji u Viessmana.
Ja mam Propan i wszystko działa prawidłowo.

PRO
18-11-2006, 17:59
Mam do sprzedania nowy Vailant 1 funkcyjny z zasobnikiem przystosowany do gazu propan. Został mi nie zamontowałem.
Mogę sprzedać w dobrej cenie.

Mały
18-11-2006, 21:41
Czy ktos może podzielić sie wiedzą nt. sytuacji dot kotłow Viessmanna serii Vitodens w przypadku korzystania z gazu propan-butan z firmy Orlen..? Ponoc nie obowiązuje w ogóle gwarancja i przepalają się pewne elementy kotłą. czy tak jest faktycznie..?
jeśli masz butle zewnetrzna to na pewno nie zalaną propan-butanem tylko propanem. Więc w czymż kłopot?
Myślisz o grzaniu butlą 11 kg? Myślę, że przy pierwszym dłuższym uzytkowaniu zawór zlodowacieje całkowicie i miejmy nadzieję - nie pęknie.

Haynauer
19-11-2006, 06:56
jeśli masz butle zewnetrzna to na pewno nie zalaną propan-butanem tylko propanem. Więc w czymż kłopot?
Myślisz o grzaniu butlą 11 kg? Myślę, że przy pierwszym dłuższym uzytkowaniu zawór zlodowacieje całkowicie i miejmy nadzieję - nie pęknie.[/quote]

Twoja logika poraża głupotš... Gdzie piszę, że mam butlę zewnętrznš mšdrusiu..???
Żeby dotarło to do twej mózgownicy napiszę to jak krowie na rowie: MAM ZBIORNIK PODZIEMNY ORLEN-GAZU Z PODPISANĽ UMOWĽ NA PROPAN_BUTAN i ZASTANAWIAM SIE WŁASNIE JAKI KOCIOŁ KUPIĆ, A ZADAŁEM PYTANIE NA FORUM, BO PLANUJĘ ZAKUP VIESSMANNA I CHCIAŁEM SIE DOWIEDZIEĆ CZY FAKTYCZNIE UŻYWANIE PROPANU-BUTANU GROZI USZKODZENIEM /JEŒLI TAK TO JAKIM/ KOTŁA...

ZROZUMIAŁEŒ GŁĽBIE..??!!

PRO
19-11-2006, 09:14
Ty gościu wyrażaj się albo nie dyskutuj w ten sposób.

Mały
19-11-2006, 19:33
jeśli masz butle zewnetrzna to na pewno nie zalaną propan-butanem tylko propanem. Więc w czymż kłopot?
Myślisz o grzaniu butlą 11 kg? Myślę, że przy pierwszym dłuższym uzytkowaniu zawór zlodowacieje całkowicie i miejmy nadzieję - nie pęknie.

Twoja logika poraża głupotš... Gdzie piszę, że mam butlę zewnętrznš mšdrusiu..???
Żeby dotarło to do twej mózgownicy napiszę to jak krowie na rowie: MAM ZBIORNIK PODZIEMNY ORLEN-GAZU Z PODPISANĽ UMOWĽ NA PROPAN_BUTAN i ZASTANAWIAM SIE WŁASNIE JAKI KOCIOŁ KUPIĆ, A ZADAŁEM PYTANIE NA FORUM, BO PLANUJĘ ZAKUP VIESSMANNA I CHCIAŁEM SIE DOWIEDZIEĆ CZY FAKTYCZNIE UŻYWANIE PROPANU-BUTANU GROZI USZKODZENIEM /JEŒLI TAK TO JAKIM/ KOTŁA...

ZROZUMIAŁEŒ GŁĽBIE..??!![/quote]
Cwaniaczku, w taki sposób to sobie porozmawiaj na forum gazety, a nie tu.
A najlepiej to sobie zapal na środku pokoju ognisko - przy pomocy butli propan-butan. Skoroś taki mądry.
A głąba to będziesz miał jak go sobie zrobisz i wychowasz jak twoi rodzice ciebie... Swoją drogą masz w sobie coś z rycerza...zakuty łeb (żeby przyrównac się do twojego poziomu)...

1950
19-11-2006, 19:44
jeśli masz butle zewnetrzna to na pewno nie zalaną propan-butanem tylko propanem. Więc w czymż kłopot?
Myślisz o grzaniu butlą 11 kg? Myślę, że przy pierwszym dłuższym uzytkowaniu zawór zlodowacieje całkowicie i miejmy nadzieję - nie pęknie.

Twoja logika poraża głupotš... Gdzie piszę, że mam butlę zewnętrznš mšdrusiu..???
Żeby dotarło to do twej mózgownicy napiszę to jak krowie na rowie: MAM ZBIORNIK PODZIEMNY ORLEN-GAZU Z PODPISANĽ UMOWĽ NA PROPAN_BUTAN i ZASTANAWIAM SIE WŁASNIE JAKI KOCIOŁ KUPIĆ, A ZADAŁEM PYTANIE NA FORUM, BO PLANUJĘ ZAKUP VIESSMANNA I CHCIAŁEM SIE DOWIEDZIEĆ CZY FAKTYCZNIE UŻYWANIE PROPANU-BUTANU GROZI USZKODZENIEM /JE�LI TAK TO JAKIM/ KOTŁA...

ZROZUMIAŁE� GŁĽBIE..??!![/quote]
o mondrala sie znalz :o