PDA

Zobacz pełną wersję : Co jeszcze nie zdrożało i co warto kupić jeszcze w tym roku?



mxxxx
18-11-2006, 07:03
Doradzacie co kupić jeszcze w tym roku, bo musze wykorzystać pieniądze z kasy mieszkaniowej. Z budową ruszam na wiosnę, i pomyślałem sobie że zacznę gromadzić materiały budowlane te które jeszcze nie zdrożały. Mam gdzie je trzymać.

KAS01
18-11-2006, 10:46
Nie wiem co kupic, ale ja tez stoje przed problemem wydania calej kasy z KM (pytalem sie kiedys w swoim US o termin wydania pieniedzy, to nie mieliby nic przeciwko gdybym to zrobil do czasu zlozenia rocznego rozliczenia podatkowego, czyli do kwietnia).
Wymyslilem cos takiego: jesli zostanie mi jakas niewydana kwota, to idzie na splate kredytu mieszkaniowego (a jest to jeden z celow na jaki mozna przeznaczyc pieniadze z KM)
PS. Ja bede mial jeszcze inny problem - z podatkiem od sprzedazy mieszkania. Sprzedam je pod koniec budowy i wydam na cele budowlane co najwyzej polowe otrzymanej kwoty. Wymyslilem wiec, ze bardziej oplaca mi sie zwiekszyc kredyt hipoteczny i splacic go na drugi dzien z niewydanej puli. Tu rowniez wydam pieniadze na cel mieszkaniowy, a koszt zaciagniecia dodatkowego kredytu bedzie nizszy od 10% podatku od niewykorzystanej kwoty ze sprzedazy mieszkania.
pozdrawiam
Konrad

mxxxx
19-11-2006, 06:05
Wymyslilem cos takiego: jesli zostanie mi jakas niewydana kwota, to idzie na splate kredytu mieszkaniowego (a jest to jeden z celow na jaki mozna przeznaczyc pieniadze z KM)
Nie da rady, w rozporządzeniu na co mnożna wydać pieniądze z KM, masz wyrażanie zaimek LUB, tak więc możesz wydać te pieniądze na dom albo spłacić kredyt albo kupić mieszkanie.

KAS01
19-11-2006, 10:10
Ani w Ustawie z dnia 26.10.95 (Dz.U.00.98.1070), ani w Rozprzdzeniu RM z dnia 11.06.96, ani w mojej umowie z bankiem (Pekao SA) nie ma slowa "LUB" pomiedzy celami mieszkaniowymi.
pozdrawiam
Konrad