PDA

Zobacz pełną wersję : pompka obiegowa c.o. - ciągła praca ?



lewar14
18-11-2006, 10:05
Kocioł olejowy + pokjowy regulator temperatury euroster.
Czy pompka obiegowa c.o. powinna chodzić non stop, czy też załączyć z chwilą odpalenia kotła (po zadziałaniu regulatora pokojowego) , a wyłączyć się ze zwłoką ok. 10min (jest możliwość regulacji) . po tym jak regulator wyłączy kocioł? - obecnie mam tak ustawione.
Temperaturę na kotle mam ustawioną na 55st.
Przy ciągłej pracy pompki obiegowej było zbyt ciepło w mieszkaniu, gdyż temperatura na kotle (Viessmann) utrzymuje się w granicach 35-42 st. Poniżej - kocioł samoczynnie się włącza mimo że regulator pokojowy nie daje mu impulsu do zadziałania. - czy to jest normalne ?
:roll:

lukol-bis
18-11-2006, 12:44
Pompka nie powinna pracować cały czas. W Viessmannie na pewno są odpowiednie ustawienia do właściwego sterowania pompką i tylko trzeba mu na to pozwolić.
Pozdrawiam

Mały
18-11-2006, 21:44
Kocioł olejowy + pokjowy regulator temperatury euroster.
Czy pompka obiegowa c.o. powinna chodzić non stop, czy też załączyć z chwilą odpalenia kotła (po zadziałaniu regulatora pokojowego) , a wyłączyć się ze zwłoką ok. 10min (jest możliwość regulacji) . po tym jak regulator wyłączy kocioł? - obecnie mam tak ustawione.
Temperaturę na kotle mam ustawioną na 55st.
Przy ciągłej pracy pompki obiegowej było zbyt ciepło w mieszkaniu, gdyż temperatura na kotle (Viessmann) utrzymuje się w granicach 35-42 st. Poniżej - kocioł samoczynnie się włącza mimo że regulator pokojowy nie daje mu impulsu do zadziałania. - czy to jest normalne ?
:roll:
Jaki regulator jest w kotle?
Z reguły nie ma kłopotu z wyregulowaniem odpowiednich ustawień zarówno czasokresu pracy pompy jak i dobiegu ( w nowych modelach dobieg = 6 min, a praca jest prawie ciągła).

lewar14
19-11-2006, 16:17
Kocioł olejowy + pokjowy regulator temperatury euroster.
Czy pompka obiegowa c.o. powinna chodzić non stop, czy też załączyć z chwilą odpalenia kotła (po zadziałaniu regulatora pokojowego) , a wyłączyć się ze zwłoką ok. 10min (jest możliwość regulacji) . po tym jak regulator wyłączy kocioł? - obecnie mam tak ustawione.
Temperaturę na kotle mam ustawioną na 55st.
Przy ciągłej pracy pompki obiegowej było zbyt ciepło w mieszkaniu, gdyż temperatura na kotle (Viessmann) utrzymuje się w granicach 35-42 st. Poniżej - kocioł samoczynnie się włącza mimo że regulator pokojowy nie daje mu impulsu do zadziałania. - czy to jest normalne ?
:roll:
Jaki regulator jest w kotle?
Z reguły nie ma kłopotu z wyregulowaniem odpowiednich ustawień zarówno czasokresu pracy pompy jak i dobiegu ( w nowych modelach dobieg = 6 min, a praca jest prawie ciągła).
Regulator na kotle to VITOTRONIC 100.
W mieszkaniu dodatkowo kominek. Nie posiadam jeszcze głowic termostatycznych przy grzejnikach, pewnie byłby lepszy komfort.

Mały
19-11-2006, 19:24
Lewar taki nowy czyli panel z wyświetlaczem czy starszy a'la pokrętła?
W nowszym (panel) w adersach kodowych trzeba zmienić ustawienia(radzę serwis jeśli nigdy tego nie robiłeś).Zwłaszcza przy kominku.

nom
20-11-2006, 10:17
Do vitotronic'a 100 mam serwisówkę po polsku, więc nie ma problemów z ustawieniami, jakby coś to podeślę.

lewar14
20-11-2006, 12:01
Posiadam nowy panel z wyświetlaczem. Serwisówkę po polsku również.
Dokładnie ją przestudiowałem i potrafię korzystać z kodowania i wpisywania nowych ustawień wg. serwisówki. Zastanawiam się jedynie jaki czas dobiegu pompki ustawić.
Szukam jeszcze głowic termostatycznych do grzejników Henrad-dolne zasilanie z wmontowanymi fabrycznie zaworami śr 30mm. Jakie są odpowiednie i w przyzwoitej cenie? Proszę o poradę. Sam euroster 2005TX nie załatwia sprawy. pzdr.