PDA

Zobacz pełną wersję : Porotherm czy Max



Szadoki
28-04-2003, 11:44
Chcę zacząć budowę domu o powierzchni użytkowej 150 m2 ,ale nie wiem z czego z Max-a czy z Porothermu?Może znacie jakąś dobrą i tanią ekipę,która wybudowałaby dom w okolicy Krakowa?

28-04-2003, 11:47
Nie pytaj, szukaj napierw odpowiedzi.

Krzys1
28-04-2003, 11:50
Przelicz co taniej. Porotherm to mur jednowarstwowy(44 cm) Max na pewno trzeba ocieplić. Tylko matematyka.

pwm
28-04-2003, 11:52
Tylko Grupa Krakowska w wątku Klub Budujaych ma tę moc sprawczą, tam szukaj pomocy.

Feft
28-04-2003, 13:53
Do Krzys1:
Uważasz, że jak maxa trzeba ocieplać i taka ściana będzie droższa, to już porotherm jest lepszy?
A co z izolacyjnością? Mostkami termicznymi? Możliwością rozłożenia inwestycji w czasie?
Pewnie jeszcze kilka takich pytań można by dodać.
Niestety trudno jest jednoznacznie powiedzieć, że produkt A lest lepszy od produktu B - zależy na czym komu zależy.

28-04-2003, 13:56
No właśnie. Chcialbym sie wlaczyć i powiedziec, ze nie zawsze taniocha jest najlepsza.
Jak chcesz najtaniej to se zbuduj dom z gliny zlasnorecznie formowanej w kozie bobki, potem sobie to ogac i pokryj sloma. Nie ma bata - bedzie najtaniej.

KrzysiekS
28-04-2003, 14:10
Po długich przemysleniach zdecydowalem sie na tradycyjnego Maxa i w ogole na sciane trojwarstwową - tradycyjna ceramika z wełną mineralną.

O tym co sklonilo mnie/nas do wyboru roznych technologii napisano juz na forum chyba wszystko.

Poszukaj, przeanalizuj, czas zweryfikuje nasze wybory.

28-04-2003, 17:15
Tak w ogole to Protherm jedna wielka lipa (przynajmniej ten z Zielonki):
* potrafi pekac
* magiczny wspolczynnik przenikalnosci termicznej nie jest zgodny z wartosciami jakie uzyskano w polskich laboratoriach
* zadna cegla nie ma tak jednolitego koloru jak protherm - a dlaczego ?? - bo do gliny dodawana jest farba!!, nie wiem, ale chyba w celach czysto marketingowych, zeby przyciagalo oko klienta
Generalnie do bani !!

agamon
28-04-2003, 17:38
Miałem ten dylemat co ty, wybrałem Porotherm 30 P+W ale tylko ze względu na cenę ( MAx i Leier nie dali tyle upustu- 1m2 z PTH wyszedł najtaniej)
Na to dam 12 cm wełny i będę mial U=0,22
Porównaj ceny Maxa, Porothermu i Leiera i wybieraj
Pozdrawiam

ketiso
30-04-2003, 08:54
Anonimowy skoro jesteś taki mądry to wytłumacz fenomen dlaczego np w Zielonce dodają barwnika(według ciebie),a np Wienerberger w Gnaszynie cz Lęborku nie dodaje.
Następnie zadaj sobie trudu i dowiedz się jaki kolor miały cegły produkowane przez cegielnię,która produkowała przed Wienerbergerm z tegoż złoża.
Gdy przebrniesz przez powyższe zastanów się jaki sens miałooby "farbowanie" cegły przez poprzednią,malutką cegielnię i czy byłoby ją na to stać.
Pozostałe kwestie - zapoznaj się z nimi i dojdziesz do innych wniosków niż sugerujesz.
HEJ!

DarekF
01-05-2003, 19:59
A my mieszkamy już trzeci rok w domu z porothermu 44 P+W i jesteśmy zadowoleni. Okna są szczelne, wentylacja grawitacyjna a pary na oknach nie ma nawet w łazience po kąpieli. Za samo ogrzewanie nie licząc gotowania i mycia średnio na m-c/rok płacimy ok 200 zł. Dom 150 m2 + garaż. Niepodpiwniczony z poddaszem użytkowym. Garaż w bryle domu połączony drzwiami. Ponieważ są tam rury z wodą to jest kaloryfer ustawiony na zamarzanie i w bardzo zimne dni włącza się. Garaż jest 34 m2 i brama wprawdzie ocieplona ale od spodu niezbyt szczelna. Dodam, że dom jest otynkowany ale nie ocieplony. Ja jestem za porothermem. Atmosfera też jest ok.