PDA

Zobacz pełną wersję : transformator na działce-czy coś mi się z tego tytułu należy



asiarysiek
18-11-2006, 18:40
Witam! Jestem nowa. Od września na działce już powstaje domek, w rogu działki stoi transformator, w zasadzie to nam nie przeszkadza. Rzecz w tym, że jak kupowliśmy dzałkę to transformator był poza granicami. Po wizycie geodety okazało się że jego część ( transformatora oczywiście) stoi na naszej działce. Czy z tego faktu coś korzystnego wynika dla nas, może są jakieś rozporządzenia dotyczące takich przypadków? Pomóżcie jak coś wiecie....proszę

casandra75
18-11-2006, 20:21
A jak można kupic działkę z transformatorem nie wiedzac otym? :wink:
Może popredni właściciel wiedział i kaske juz dostał a przed wami zataił takwe j/w :wink:

asiarysiek
18-11-2006, 20:40
czekam na porady va nie komentarze

Dorota szymczak
18-11-2006, 23:05
Będziesz musiała sprawdzić kto pozwolił -0stawić na działce / poprzedni właściciel czy to była samowola budowlana ze strony energetyki. Zwrócić się do na piśmie o płacenie za urządzenie na twojej działce. Trudno z nimi dojść do ładu z reguły sprawy kończą się w sądach.
A darować nie wojuj.

bladyy78
18-11-2006, 23:51
Bez sadu nic nie wskurasz. Ja mam sam na dzialce 2 kanaly nalezace do 2 róznych przedsiebiorstw, ale na narazie nie bede sie denerwował i chodził po sadach szkoda nerów i tak juz zjedzonych przez budowe.

jurg
19-11-2006, 05:06
Będziesz musiała sprawdzić kto pozwolił -0stawić na działce / poprzedni właściciel czy to była samowola budowlana ze strony energetyki. Zwrócić się do na piśmie o płacenie za urządzenie na twojej działce. Trudno z nimi dojść do ładu z reguły sprawy kończą się w sądach.
A darować nie wojuj.
.................. a czy są jakieś podstawy prawne, aby domagać się opłat?