PDA

Zobacz pełną wersję : Czy YTONG trzeba ocieplać???



małgoś_wiesiek:)
19-11-2006, 16:52
Czy ktoś już budował z YTONGA i czy jest zadowolony? Słyszałam,że YTONGA trzeba ocieplać. Czy to prawda czekam na opinie!!! :D

Edgar the liar
19-11-2006, 17:09
Ja wybudowałem 4 lata temu z 36,5 i jestem zadowolony , nie potrzebuje docieplenia.Jest ciepło w zimie , chłod latem.
Ale roznie ludzie mówią .Ci co mają wybudowane inna technologia , mowia ze trzeba.
Jak dobrze wybudowane to nie trzeba.

el-ka
19-11-2006, 20:54
Ytong o grubości 36,5 i 40 jest przeznaczony do ściany jednowarstwowej bez ocieplenia. Pomimo różnych opinii na formu ja osobiście nigdy nie słyszałam, żeby ktoś mieszkał w domu z Ytonga ileś czasu i następnie ocieplał ze wzgledu na odczuwalne zimno. Natomiast niektórzy ocieplają ze strachu w trakcie budowy, ale wtedy to ich hipoteza, a nie obserwacje z ekspoloatacji. Ja mieszkałam 5 lat w domu z Ytonga, sprzedałam (nie ze wględu na tę technologię!) i nowy właścieciel nie narzeka po pierwszej zimie. W trakcie mieszkania obserwoałam, że dom był ciepły w zimie, a w lecie nawet była korzystniejsza atmosfera niż w domach sąsiadów )ściany dwuwarstwowe). Prześwitów, których tak się wszyscy boją, praktycznie nie miałam, tylko w pojedynczych miejscach niewielkie na ścianach po łuku z ciętych bloczków. Zostały zaszpachlowane klejem z pyłem ytongowym. Sądzę, że powietrze zamknięte w tej zaszpachlowanej spoinie (w sumie milimetrowej) wystarczajaco izoluje, ponieważ obserwowałam potem te miejsca na ścianach i nie były zimniejsze, ani wilgotne. Budowanie z Ytonga nie jest trudne, ekipa która sobie z tym nie radzi ze względu na brak umiejętności murarskich lub nietrzeźwość :evil: na pewno popełni też dużo innych błędów. Nam budował murarz, który pierwszy raz to robił i po instrukcji konsultanta z Ytonga nie miał problemu i był bardzo zadowolony z tej technologii. Następny dom (od wiosny) też na pewno bedzie z Ytonga - ze wzgledu na łatwość instalacji oraz wykończeń, a później możliwość wbijania gwózdków na obrazy i inne "dupsy" bez konieczności wiercenia otworów. Ytong nie zanakał i bez problemu przezimował (w stanie zadaszonym). Nie zauważyłam, aby nasiąkał wodą, natomiast ceramika u sąsiadów po deszu zawsze ciemniała i wysychała stopniowo.

Krzysztofik
19-11-2006, 21:04
Czy ktoś już budował z YTONGA i czy jest zadowolony? Słyszałam,że YTONGA trzeba ocieplać. Czy to prawda czekam na opinie!!! :D
W naszym rejonie warto ocieplać.
Mamy duża różnice temperatur,
o wiele taniej 24+15,
i pozwole sobie wkleić wcześniejszą opinie.

Jest sobie ściana i jest sobie zima.
Po wewnętrznej stronie ściany jest +20 po zewnetrznej bywa -20.
patrząc na przekruj ściany, w pewnym miejscu będzie 0 st.
Moi znajomi konstruktorzy słusznie (chyba) twierdzą, iż dobrze by było gdyby ten punkt 0 znajdował sie gdzieś w warstwie izolacyjnej.
Warstwa izolacyjna ze zrozumiałych względów cierpliwiej znosi zmiany temperatur z ujemnych na dodatnie i odwrotnie.
Pozdrawiam

m.dworek
19-11-2006, 22:04
odpowiedz jest oczywista
nie trzeba ocieplac
jak ktos jest malo wymagajacym klientem... ;)

wszyscy ktorzy cenia sobie energooszczednosc domow ocieplaja

Edgar the liar
19-11-2006, 22:49
Warstwa izolacyjna ze zrozumiałych względów cierpliwiej znosi zmiany temperatur z ujemnych na dodatnie i odwrotnie.
Z jakich zrozumialych wzgledów?
Znaczy katastrofa budowlana murowana?
Dachówke mam betonową niczym nie ocieploną , czy poodpada?
Pytam poważnie.
Jak przyjda mrozy to sprawdze zuzycie gazu i porównam.
Ale wydaje mi sie ze tamtej zimy było ciepło.
Moze faktycznie trzeba ocieplać , nie wiem , budowalem 1 warstowo , bo wydawalo mi sie to dobrym rozwiazaniem i nadal tak mi sie wydaje.

Krzysztofik
20-11-2006, 21:17
Katastrofy nie będzie, ale będzie chłodniej.
Zrozumiałe względy dotyczyły zjawiska ciągłego zamarzania i rozmarzania w pewnej warstwie ściany.

andre59
21-11-2006, 09:24
Katastrofy nie będzie, ale będzie chłodniej.
Zrozumiałe względy dotyczyły zjawiska ciągłego zamarzania i rozmarzania w pewnej warstwie ściany.
Owa ściana jest na tyle porowata, że zjawiska ciągłego zamarzania i rozmarzania wcale jej nie szkodzą.
Mam dom z Ytong'a i nie zamierzam go docieplać. Nie ma takiej potrzeby.

marcinor
21-11-2006, 09:50
Szkoda forsy na ocieplanie.
Warunek jest tylko taki, że musi to być min 36,5 odmiany 400...
Jak ktoś chce ocieplać to chyba taniej jest budować z siporexu :D

małgoś_wiesiek:)
22-11-2006, 19:49
:P wielkie dzieki za rady, ale i tak piszcie dalej na tem i na inne tematy!!!

marcinor
22-11-2006, 22:01
Właśnie:)
Ja mam takie pytanie:
Jaki powinien być fundament pod bloczki 36,5?
słyszałem że 25 może być za mało...
ale znowu 40 to przesada, prawda?

Krisker
23-11-2006, 07:32
Właśnie:)
Ja mam takie pytanie:
Jaki powinien być fundament pod bloczki 36,5?
słyszałem że 25 może być za mało...
ale znowu 40 to przesada, prawda?

Ja mam 38 (bloczki w poprzek).

marcinor
23-11-2006, 07:46
Właśnie:)
Ja mam takie pytanie:
Jaki powinien być fundament pod bloczki 36,5?
słyszałem że 25 może być za mało...
ale znowu 40 to przesada, prawda?

Ja mam 38 (bloczki w poprzek).
Rozumiem że też miałeś wątpliwości czy można na 25?

Krisker
23-11-2006, 08:43
Rozumiem że też miałeś wątpliwości czy można na 25?

Nie 8) Tak miałem w projekcie.