PDA

Zobacz pełną wersję : prety ocynk w beton??? - ogrzewanie podlogowe



Seluch
19-11-2006, 19:16
We wtorek maja mi wylewac posadzki w domu powiem ze w betonie ma byc zalane ogrzewanie podlogowe i teraz mam klopot ponoc plastyfikator ktory daje sie do betonu powoduje korozje i trzeba dac mate (siatke zbrojeniowa) wykonana z ocynku???? czy to prawda czy i jakie maty wy zastosowaliscie. Prosze o porade co z tym zrobic czy kupic zwykla mate czy ocynk. Rozniaca w cenie wielka!!!!

jabko
19-11-2006, 19:32
Ty poważnie ?? :roll:

To sobie zamiast siatki sypnij włókien :lol:
Ni hu hu nie rdzewieją

Seluch
20-11-2006, 07:13
te jabko a nie jestes przypadkiem robaczywe ??? :D

A tak serio to powiedziano mi o tym w kilku skladach budowlanych ale dla mnie to troche sensu nie ma no apple a jaka Ty dales siatke ???

jabko
20-11-2006, 07:17
Żadnej.

Daj włókna PP do jastrychu (poszukaj nawet na allegro).

aru
20-11-2006, 08:24
daj z ocynku lub zwykłą i pomaluj Hamereitem, spryskaj WD40 lub dobrze natrzyj tawotem, może jeszcze owinąć w papier pergaminowy :roll:

20-11-2006, 08:36
:lol:

Seluch
20-11-2006, 10:33
a najlepiej aru to puszczę na to bąka i wysmaruje kupą :) :roll:

rusek007
20-11-2006, 10:37
A tak poważnie to o co tu chodzi.
Jak rdza? jaka siatka? jaka kupa?
:D

aru
20-11-2006, 10:45
a najlepiej aru to puszczę na to bąka i wysmaruje kupą :) :roll:

a tej technologii to nie znam

ale sądzę, że jedzenie powinno być zasadowe, no i dużo fasoli, chyba że pomieszczenia gdzie dajesz siatkę nie są duże, lub robisz etapami

Seluch
20-11-2006, 11:37
rusek chodzi o kupe gówna :D

A tak powaznie to klopot moj polegal na tym ze w skladzie budowlanym w ktorym sie zaopatruje powiedziano mi ze plastyfikator ktory dodaje sie do betonu przy posadzce z ogrzewaniem podlogowym powoduje korozje w zwiazku z czym zalecaja abym zastosowal mate posadzkowa z pretow ocynk a nie tradycyjna czarna

I bądź tu madry gdy fasoli brak :D

20-11-2006, 11:47
... w skladzie budowlanym w ktorym sie zaopatruje powiedziano mi ze plastyfikator ktory dodaje sie do betonu przy posadzce z ogrzewaniem podlogowym powoduje korozje ...
bezpośrenio nie powoduje
plastyfikator powoduje wieksze napowietrzenie betonu (zaprawy)
jesli przedawkowałbys ilośc plastyfikatora zwiekszasz ilość porów - to w jakimś sensie zwiekszasz ryzyko korozji
nie ma to znaczenia jesli zbrojenie traktowane jest jako przeciwskurczowe

leśny_ziutek
20-11-2006, 11:53
Tyle, że z tego co wiem zabetonowany cynk w warunkach, w których miałby on jakiś sens antykorozyjny (czyli trudnych dla stali: wilgoć, dostęp tlenu, itp.), traci ten sens bo reaguje ze składnikami betonu i szybko znika jego ochronna powłoka.

ppp.j
20-11-2006, 11:58
Panowie dajcie spokój. :) Czy już zapomnieliście, jaką mieliście wodę z mózgu jak zaczynaliście?
Seluch do betonu w wylewki daje się siatkę lub włókno polipropylenowe jako zbrojenie rozsiane (lepsze) nie po to by wzmocnić beton tylko po to by ten beton podczas wiązania i wysychanie nie popękał. Jak beton już zwiąże to proces pękania ustaje i niech ta siatka sobie rdzewieje, co Ci tam.

Geno
20-11-2006, 12:08
Nadmiar pewnych substancji w domieszkach istotnie może spowodować korozję ale skład domieszek jest tak dobierany aby nie wywoływać negatywnych efektów.

Jak beton już zwiąże to proces pękania ustaje i niech ta siatka sobie rdzewieje, co Ci tam.
Korozja powoduje wysadzanie betonu - korodująca stal potrafi zwiększyć objętość 3-3,5 krotnie co widać czesto na otulinach, które po prostu odpadły odsłaniając zbrojenie.

ppp.j
20-11-2006, 12:13
Korozja powoduje wysadzanie betonu - korodująca stal potrafi zwiększyć objętość 3-3,5 krotnie co widać czesto na otulinach, które po prostu odpadły odsłaniając zbrojenie.
Zgoda ale nie pod piecio centymetrową warstwą betonu bo na takiej mniej wiecej głębokości sie umieszcza siatkę i nie 5mm prety w siatce z dużymi oczkami a tak w ogóle to lepszy jest PP.

Geno
20-11-2006, 12:17
Korozja powoduje wysadzanie betonu - korodująca stal potrafi zwiększyć objętość 3-3,5 krotnie co widać czesto na otulinach, które po prostu odpadły odsłaniając zbrojenie.
Zgoda ale nie pod piecio centymetrową warstwą betonu bo na takiej mniej wiecej głębokości sie umieszcza siatkę i nie 5mm prety w siatce z dużymi oczkami.
Pod 5 cm też tylko to kwestia czasu - karbonizacja, z tym,ze przy 5 cm to jest bardzo długi czas zależny jeszcze od stanu "betonu" - wilgotny, suchy, zanurzony w wodzie itd. - nie ma się co martwić ale pisać,że w ogóle nie ma takiej mozliwości to się nie powinno :)

ppp.j
20-11-2006, 12:26
Pod 5 cm też tylko to kwestia czasu - karbonizacja, z tym,ze przy 5 cm to jest bardzo długi czas zależny jeszcze od stanu "betonu" - wilgotny, suchy, zanurzony w wodzie itd. - nie ma się co martwić ale pisać,że w ogóle nie ma takiej mozliwości to się nie powinno :)
Geno przeczytaj uważnie napiałem tak:

Jak beton już zwiąże to proces pękania ustaje i niech ta siatka sobie rdzewieje, co Ci tam. a nie tak jak Ty sugerujesz.
Wylewka z podłogówką będzie na 99% w pomieszczeniu suchym więc korozja będzie pomijalnie mała

Geno
20-11-2006, 12:29
Pod 5 cm też tylko to kwestia czasu - karbonizacja, z tym,ze przy 5 cm to jest bardzo długi czas zależny jeszcze od stanu "betonu" - wilgotny, suchy, zanurzony w wodzie itd. - nie ma się co martwić ale pisać,że w ogóle nie ma takiej mozliwości to się nie powinno :)
Geno przeczytaj uważnie napiałem tak:

Jak beton już zwiąże to proces pękania ustaje i niech ta siatka sobie rdzewieje, co Ci tam. a nie tak jak Ty sugerujesz.
Wylewka z podłogówką będzie na 99% w pomieszczeniu suchym więc korozja będzie pomijalnie mała
mamy akademicką dyskusję teraz - napisałeś ,ze siatka moze rdzewieć i nie wywołuje to skutków ubocznych , odpisałem tylko,że tak wcale nie jest.

Natomiast przechodząc z akademickiej dyskusji do rzeczywistości to zanim ta siatka zardzewieje to wykupi się już dawno miejsce na cmentarzu.

ppp.j
20-11-2006, 12:58
mamy akademicką dyskusję teraz - napisałeś ,ze siatka moze rdzewieć i nie wywołuje to skutków ubocznych , odpisałem tylko,że tak wcale nie jest.

Natomiast przechodząc z akademickiej dyskusji do rzeczywistości to zanim ta siatka zardzewieje to wykupi się już dawno miejsce na cmentarzu.
Może i akademicką ale z mojej strony cytaty są dosłowne tzn dokładnie kopuję Twoje wypowiedzi natomiast Ty stosujesz dowolną interpretację moich słów pisząc "napisałeś ,ze siatka moze rdzewieć i nie wywołuje to skutków ubocznych". Pokaż gdzie tak napisałem. Jeśli tak zrozumiałeś moją wypowiedź to Twój problem ale nie twierdź ze są to moje słowa.

Geno
20-11-2006, 13:02
Może rzeczywiście pobieżnie przeczytałem :o :oops: :-?

Seluch
20-11-2006, 14:25
no dzieki chlopaki laduje wiec w beton czarna mate - niestety nigdzie nie moge dostac wlokien pp

Bard13
20-11-2006, 18:41
Się nie znam, ale moja wiedza laika wykazuje, że do rdzewienia potrzebna jest jeszcze woda.

jaką wilgotność posadzki planujecie, że zakłądacie korozję, która zniszczy siatki i spowoduje uszkodzenie wylewki?

Może jednak zróbcie izolację pozimą i pionową, co?

jabko
20-11-2006, 19:44
yyyy.....

NIE
Co prawda korozja to tworzenie tlenków i wodorotlenków ale bez wody (a konkretnie wodoru) metale też korodują.

I nawet nie wspominamy o korozji miedzykrystalicznej, chemicznej, elektrochem itd a tylko o zwykłej takiej ... hmmm atmosferycznej :roll:

ppp.j
20-11-2006, 20:56
no dzieki chlopaki laduje wiec w beton czarna mate - niestety nigdzie nie moge dostac wlokien pp
http://aukcje.o2.pl/show_item.php?item=140825125 Janzar sprzedaje na Allegro. Zobacz też w PSB.