PDA

Zobacz pełną wersję : Kuchnia - zasady ergonomii



wiewióra1976
20-11-2006, 06:25
Czy ktoś mógłby podrzucić linka do artykułu, który jakoś opisuje kuchenne zasady ergonomii - gdzie kuchenka, gdzie zmywarka, ile blatu - żeby było wygodnie?

warkot
20-11-2006, 08:45
chyba gdzieś na stronie Ikei to wszystko było

malmuc
20-11-2006, 10:03
http://www.muratordom.pl/8104.htm

Prosze bardzo, Kuchenna ergonomia- tam jest mnóstwo podpowiedzi, zasad itd.

wiewióra1976
20-11-2006, 10:33
O, dzięki wielkie

Cpt_Q
20-11-2006, 10:53
takie rozważania także mogą się okazać przydatne :wink:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1450639

raffran
21-11-2006, 17:12
Czy ktoś mógłby podrzucić linka do artykułu, który jakoś opisuje kuchenne zasady ergonomii - gdzie kuchenka, gdzie zmywarka, ile blatu - żeby było wygodnie?


Wlasnie pare dni temu kupilismy numer specjalny (2/2006)"Cztery Katy" w calosci poswiecony wlasnie kuchniom.
Natomiast grudniowe wydanie "Czterech Katow" jest z CD "Zaprojektoj swoja kuchnie".
UWAGA - wydanie to wystepuje rowniez z CD ""Zaprojektuj salon i inne pokoje".
Niestety jeszcze nie mielismy czasu zeby to wszystko przejrzec.

okm
21-11-2006, 19:54
ergonomia ergonomią a ja tam mam swoje własne doświadczenia, które kierują moja nowa kuchnią. To juz trzecia wiec wiem co chce :) Tak mi sie przynajmniej wydaje :)
Otóż:
-Kuchenka musi być koło zlewu
- i zmywarka musi byc kolo zlewu...
- zatem kolejnosc zmywarka, zlew, kuchenka gazowa/elektr. tego zestawu nie dam rozłączyć.
- Musze mieć kosz na smieci blisko kuchenki żeby szybko i bez ścieżek wywalić np. rozgotowana pietruszkę z rosołu ;)
- Zmywara blisko zlewu to chyba jasne ;)
No a reszta...
- szafka na szklanki blisko zmywarki bo to u nas sie najczesciej zmywa, zeby nie trzeba bylo latac po kuchni zeby pochowac pomyte naczynia :)
i takie tam moje kilkuletnie doswiadczenia z róznymi kuchniami :)
- Jak najmniej fug (dlatego polozyłam bezfugowo Foresta Tubądzin (ale nieco sie przelamałam i jest mozajka nad kuchenką :)

i tym podobne spostrzeęnia z paktyki a nie zadnych czasopism, ktore nie zawsze są przydatne ;)

Nikola79
22-11-2006, 20:51
no ja narazie tez sie zastanawiam nad kuchnia ale napewno nie zrobie 2 raz tego samego bledu wlasnie zlew kolo kuchenki jak dla mnie koszmar , kuchenka non stop zalana woda

Martik
23-11-2006, 07:11
no ja narazie tez sie zastanawiam nad kuchnia ale napewno nie zrobie 2 raz tego samego bledu wlasnie zlew kolo kuchenki jak dla mnie koszmar , kuchenka non stop zalana woda

a ja sobie nie wyobrażam wprost inaczej :) oczywiście zlew z wyciąganą wylewką żeby sobie spokojnie nalac wodę do gara stojącego na kuch bez dźwigania pełnego wody ze zlewu na kuchenkę :)

zlew nize musi stykac się z kuchenką...u mnie szafka zlewozmywakowa stoi koło piekarnika z płytą ale sam zlew nie styka się z płytą- jest jakies 15 cm przestrzeni na postawienie w. garnka na blacie ;)

fasola25
23-11-2006, 10:28
no ja narazie tez sie zastanawiam nad kuchnia ale napewno nie zrobie 2 raz tego samego bledu wlasnie zlew kolo kuchenki jak dla mnie koszmar , kuchenka non stop zalana woda

a ja sobie nie wyobrażam wprost inaczej :) oczywiście zlew z wyciąganą wylewką żeby sobie spokojnie nalac wodę do gara stojącego na kuch bez dźwigania pełnego wody ze zlewu na kuchenkę :)

zlew nize musi stykac się z kuchenką...u mnie szafka zlewozmywakowa stoi koło piekarnika z płytą ale sam zlew nie styka się z płytą- jest jakies 15 cm przestrzeni na postawienie w. garnka na blacie ;)


ja mam teraz kuchenke oddalona od zlewu ok 70 cm, ale w nowej kuchni bedzie to na pewno wiecej
przynajmniej 100 cm
blat pomiedzy kuchenka a zlewem jest u nas najbardziej uzywany i ciagle go za malo

Ajrek
23-11-2006, 11:52
Polecam tę stronkę:

http://www.dynamicspace.com/ds/dynamicspace/pl/index.jsp;jsessionid=0000dbFG2S0cyKrzWbntoVzyLFm:-1

Kamila79
23-11-2006, 12:59
Proponuję w googlach wpisać ergonomia w kuchni lub kuchnia ergonomiczna. Jest tego pełno.

Pozdrawiam

monjan
08-07-2010, 08:40
pomóżcie mi proszę znaleźć stronę, gdzie była tabelka nt wysokości blatów roboczych w kuchni, w zależności od wzrostu...
gdzieś taką widziałam, a wyszukiwarka mi nie pomaga(nie umiem się nią posługiwać, czy tylko ja mam ten problem??)
i wtedy na jakiej wysokości gniazda w kuchni??jak macie?

nea
08-07-2010, 12:08
wrzucając w wyszukiwarkę znalazłam coś takiego:
http://www.budujemydom.pl/artykuly/1059_ergonomia_w_kuchni/

monjan
08-07-2010, 12:19
dzięki, też to znalazłam, ale to nie to...

nea
08-07-2010, 12:43
to znalazłam jeszcze coś takiego :
Wysokość blatów
Poziom blatu roboczego powinien być dopasowany do wysokości użytkownika.


Przy ugiętym ramieniu odległość między łokciem a blatem powinna wynosić 10-15 cm.
Zalecana wysokość blatów w kuchni: 89-91 cm do pracy na stojąco, 70-75 cm do spożywania posiłków, 110-115 cm w przypadku barku.
Należy zwrócić uwagę, że różne czynności wymagają różnej wysokości blatu roboczego. Pod względem ergonomii pracy najlepiej, gdy płyta do gotowania jest niżej od blatu roboczego

więcej rożnych informacji na stronie http://www.wfm-kuchnie.pl/meble-kuchenne-poradnik,main,11,,,15,,PL.htm

na forum była o tym mowa w tym wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?96515-Na-jakiej-wysoko%C5%9Bci-blaty-w-kuchni-st%C3%B3%C5%82

monjan
09-07-2010, 09:05
dzięki
także już wiem,że obecnie mam za nisko blaty(87cm)
a mam 165 cm wzrostu,
teraz zrobię na jakieś 90cm, powinno być dobrze?

joliska
09-07-2010, 09:16
Nie wiem, jak to jest, bo mam 173 cm wzrostu, blaty na wysokości 85.5 cm i bardzo mi z tym wygodnie :)

nea
09-07-2010, 10:39
ja robię na 90 cm bo przy niższych mi się źle pracuje

glowac
09-07-2010, 12:22
u nas jest na 93cm i jest bardzo wygodnie - no ale my z tych wyższych ;)

lopezka
27-06-2012, 11:50
Witam serdecznie wszystkich Posiadaczy pięknych kuchni:)))

Chciałabym Wam zadać dosłownie 3 pytania:
1. Jaka najlepsza/praktyczna odległość powinna być pomiędzy zlewem a płytą grzewczą?
2. Jaka minimalna odległość powinna być pomiędzy zabudową piekarnika w słupku a płytą?
3. Jaki jest sens aż tak dużego zlewozmywaka w kuchni tj. duża komora+mała komora+ociekacz, skoro mamy zmywarkę? Czy nie marnujemy wówczas niepotrzebnie blatu roboczego?

Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi:)))

Pozdrawiam

Jana9
27-06-2012, 12:19
Lopezka, minimalna odległość zlewu i blatu to 60 cm, jak dla mnie optimum to 100-120 cm, bo na tej części blatu najwięcej się dzieje, ale oczywiście wszystko zależy od tego jak dużą masz kuchnię. Odległośc piekarnika od płyty, moim zdaniem, nie jest tak istotna, ale wygodniej jest gdy obok słupka z piekarnikiem masz kawałek blatu by odstawić to co wsztawiasz do, lub wyjmujesz z piekarnika. A co do zlewu, - wszystko zależy od rozmiarów kuchni i indywidualnych preferencji.

Elfir
27-06-2012, 12:20
1. A jaka jest dla ciebie wygodna? Przecież to zależy od sposobu pracy w kuchni. Każdy lubi inaczej.
2. uważam, że po bokach płyty musi być min 40-50 cm.
3. ociekacz dla mnie jest blatem roboczym, zwłaszcza jak kroję coś co cieknie (np. pomidory). Duża komora na mycie tego co nie zmieści się w zmywarce. Mała do własnego uznania.

madzioochna
27-06-2012, 12:30
Lopezka ja mogę odpowiedzieć Ci na 3 pytanie.
122627
Mam właśnie taki zlew i mam zmywarkę, jedno drugiego nie wyklucza. Przede wszystkim nie wszystko można myć w zmywarce (np. patelnie, drewniane rzeczy, filiżanki z wzorami), mi po obiedzie zawsze coś zostaje w zlewie do umycia ręcznie. W małej komorze rozmrażam mięso lub myję owoce/warzywa. Ja u siebie mam spory blat, więc mogłam sobie spokojnie pozwolić na taki duży zlew, ale jeśli ktoś woli mieć więcej miejsca do przygotowywania potraw to można pójść na kompromis i kupić taki zlew z małym ociekaczem. Ja mogłabym zrezygnować z małej komory, ale na pewno nie z ociekacza, bo zawsze cos się na nim suszy.
Wszystko zależy jakie masz przyzwyczajenia i potrzeby.