Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : pomóżcie...



agnieszkakusi
20-11-2006, 07:30
Jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o zdjęcia i potrzebuje pomocy. szuakałam na forum wskazówke i wszystko było by ok, gdyby nie to, że na końcu adresu zdjęć mam rozszerzenie html, a nie jpg. Co z tym zrobic?
Może ktos odpisze zanim admin mnie nie przesunie?? :roll:

Nefer
20-11-2006, 07:38
jeśli tak to wklejasz link do zdjęcia a nie zdjęcia ( traktujesz zdjęcie jak stronę internetową)

agnieszkakusi
20-11-2006, 07:39
a jak wkleić zdjecie? Mam w końcu dziennik i chciałabym pokazać Wam moje zdjęcia, ale bez linku, bo to tylko kłopot.

Nefer
20-11-2006, 07:44
a jak wkleić zdjecie? Mam w końcu dziennik i chciałabym pokazać Wam moje zdjęcia, ale bez linku, bo to tylko kłopot.
Albo rybki albo akwarium. Zapisz zdjęcie na dysku ( pewnie będzie w .jpg lub gif.) umieść go na jakimś serwerze - np. Fotosik czy jakiś inny) i wtedy masz w odpowiednim formacie i wklejasz..

malmuc
20-11-2006, 07:45
Hej
Ja nauczyłam sie z tego źródła
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=30921

Gdyby cos było niejasne pytaj? :)

agnieszkakusi
20-11-2006, 07:50
Malmuc, wysłałam na priv...

dominikams
20-11-2006, 08:48
Aga, jak już wiesz, zdjęcia musza być w albumie (ja mam na fotosiku, bo próbowałam wcześniej na yahoo i część osób ich nie mogło otworzyć). W każdym razie jak już umieścisz te zdjęcia w albumie (ja kopiuję je na dysk komputera i stamtąd wklejam - prosta sprawa), to wchodzisz w dane zdjęcie, otwierasz je i klikasz na nie prawym przyciskiem myszy - otwiera się okienko - na samym dole jest pole "Właściwości". Klikasz na nie i otwiera ci się okienko, gdzie podane sa 2 adresy - kopiujesz ten drugi (z końcówką .jpg). Teraz w poście muratora wklajasz zdjęcie - Najpierw przycisk Img (drugi od prawej pod tematem wiadomości), teraz wklejasz skopiowany adres i ponownie ten przycisk Img. Ważne - pomiędzy imp a adresem nie może być spacji. Możesz też najpierw wkleić skopiowany adres, potem podświetlić go i wtedy Img (tylko raz - symbol pojawi się i przed i za adresem).

Sprawdzasz na podglądzie wiadomości czy zdjęcie się otwiera. Jeśli tak to klikasz wyślij i gotowe!

jabko
20-11-2006, 08:49
Aga, jak już wiesz, zdjęcia musza być w albumie (ja mam na fotosiku, bo próbowałam wcześniej na yahoo i część osób ich nie mogło otworzyć). W każdym razie jak już umieścisz te zdjęcia w albumie (ja kopiuję je na dysk komputera i stamtąd wklejam - prosta sprawa), to wchodzisz w dane zdjęcie, otwierasz je i klikasz na nie prawym przyciskiem myszy - otwiera się okienko - na samym dole jest pole "Właściwości". Klikasz na nie i otwiera ci się okienko, gdzie podane sa 2 adresy - kopiujesz ten drugi (z końcówką .jpg). Teraz w poście muratora wklajasz zdjęcie - Najpierw przycisk Img (drugi od prawej pod tematem wiadomości), teraz wklejasz skopiowany adres i ponownie ten przycisk Img. Ważne - pomiędzy imp a adresem nie może być spacji. Możesz też najpierw wkleić skopiowany adres, potem podświetlić go i wtedy Img (tylko raz - symbol pojawi się i przed i za adresem).

Sprawdzasz na podglądzie wiadomości czy zdjęcie się otwiera. Jeśli tak to klikasz wyślij i gotowe!

yyyy ...
... znaczy się ze jak ?? :roll:

agnieszkakusi
20-11-2006, 08:57
dokładnie tak robie tylko walbumie, który założyłam na necie mam rozszerzenie html, a nie jpg i zupełnie nie wiem co z tym zrobić.

Nefer
20-11-2006, 08:59
dokładnie tak robie tylko walbumie, który założyłam na necie mam rozszerzenie html, a nie jpg i zupełnie nie wiem co z tym zrobić.

Kliknij na zdjęcie. Jak Ci się otworzy to kliknij PRAWYM klawiszem myszy na nie.
Tam jest opcja "właściwości" - wejdź - czy tam jest html ?

agnieszkakusi
20-11-2006, 09:01
wiem gdzie robiłam błąd, wchodizłam na zdjęcie, ono się pwoiększało i wtedy twoarzyło się te html. Jak zrobiłam bez wchodzenia od razu prawym przyciskiem to pokazało się to co powinno. NO I ZACZYNAMY!!!! Dzieki Wam!!! Zaczynam wstawiać zdjęcia do dziennika :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dominikams
20-11-2006, 19:39
Aga, jak już wiesz, zdjęcia musza być w albumie (ja mam na fotosiku, bo próbowałam wcześniej na yahoo i część osób ich nie mogło otworzyć). W każdym razie jak już umieścisz te zdjęcia w albumie (ja kopiuję je na dysk komputera i stamtąd wklejam - prosta sprawa), to wchodzisz w dane zdjęcie, otwierasz je i klikasz na nie prawym przyciskiem myszy - otwiera się okienko - na samym dole jest pole "Właściwości". Klikasz na nie i otwiera ci się okienko, gdzie podane sa 2 adresy - kopiujesz ten drugi (z końcówką .jpg). Teraz w poście muratora wklajasz zdjęcie - Najpierw przycisk Img (drugi od prawej pod tematem wiadomości), teraz wklejasz skopiowany adres i ponownie ten przycisk Img. Ważne - pomiędzy imp a adresem nie może być spacji. Możesz też najpierw wkleić skopiowany adres, potem podświetlić go i wtedy Img (tylko raz - symbol pojawi się i przed i za adresem).

Sprawdzasz na podglądzie wiadomości czy zdjęcie się otwiera. Jeśli tak to klikasz wyślij i gotowe!

yyyy ...
... znaczy się ze jak ?? :roll:

Jabko, przecież ty umiesz wklejać!
Aż tak zagmatwałam? :roll: :oops: