PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można kupić pustaki na zimę



hela32
20-11-2006, 12:20
Mająć na uwadze drożejące materiały zastanawiam się, czy możnaby kupić już beton komorkówy i przetrzymać go na działce do wiosny. Wykluczam tu kradzież, ale czy to nie wpłynie na jego jakość.

Proszę o radę.

Geno
20-11-2006, 12:26
Chcesz kupić pustaki z BK? :lol:


Jeśli zafoliujesz tak aby deszcz nie spływał po bloczkach i aby śnieg się nie dostawał oraz zostana na paletach to nic nie będzie z nimi się działo.

pawelurb
20-11-2006, 12:28
ja bym nie trzymał na zimię , strasznie piją wodę, jak zamarznie to się będzie kruszył , co inego jak stoi dom z dachem , nawet stan surowy , wtedy jest dach, są okapy , nie przemaka na wskroś, a jak ułozysz luzem to nawet jak przetrwają zime, to będa mokre , i potem całą ta wodę będziesz miał w domu w formie wilgoci. znajomy trzymał 1 zimę porotherm pod chmurką, jak zaczynał murować do co drugi pustak się rozpadałi kruszył, ogólna kaszana.

agnieszkakusi
20-11-2006, 12:32
nie straszcie mnie :o nasz kierownik powiedział, że nie ma problemu tylko bk musi byc przykryty od góry, żeby na nego nie padała. W ten sam sposób możemy budować tylko w przypadku opadów nakryć od góry folią

hela32
20-11-2006, 12:51
ja bym nie trzymał na zimię , strasznie piją wodę, jak zamarznie to się będzie kruszył , co inego jak stoi dom z dachem , nawet stan surowy , wtedy jest dach, są okapy , nie przemaka na wskroś, a jak ułozysz luzem to nawet jak przetrwają zime, to będa mokre , i potem całą ta wodę będziesz miał w domu w formie wilgoci. znajomy trzymał 1 zimę porotherm pod chmurką, jak zaczynał murować do co drugi pustak się rozpadałi kruszył, ogólna kaszana.


Ale załóżmy, ze bedą na paletach, ofoliowane i jeszcze dodatkowo zabezpieszone od góry filią

agnieszkakusi
20-11-2006, 12:54
podobno może być w nich za dużo wiloci, która nie będzie miała ujścia i jak dostanie mrozu to je "rozerwie"

hela32
20-11-2006, 13:00
podobno może być w nich za dużo wiloci, która nie będzie miała ujścia i jak dostanie mrozu to je "rozerwie"



No dobra, to jak przechowują go na składach budowlanych , które w wiekszości są 'pod chmórką'

agnieszkakusi
20-11-2006, 13:05
ale o tym rozerwaniu to pisałam własnie odnośnie bk szczelnie zafoliowanego. Ja mam info z Solca i potwierdzone przez kierownika, że wystarczy przykryć od góry i koniecznie musi stać na palatach.

agnieszkakusi
20-11-2006, 13:13
Potwierdziałam właśnie jeszcze raz w Solbecie. Rozmawiałam z panią z działu technicznego. Do -5 stopni można budować (do zaprawy dodaje sie specjalne środki). BK wystarczy przykryć z góry folią i zostawić. Oczywiście na paletach. Jeśli ktoś chce tel...0-52 387-41-00

hela32
20-11-2006, 13:19
Potwierdziałam właśnie jeszcze raz w Solbecie. Rozmawiałam z panią z działu technicznego. Do -5 stopni można budować (do zaprawy dodaje sie specjalne środki). BK wystarczy przykryć z góry folią i zostawić. Oczywiście na paletach. Jeśli ktoś chce tel...0-52 387-41-00


No to prawie mnie przekonaliście.

jajmar
20-11-2006, 13:36
Trzymałem beton komórkowy przez zime i nic sie mu nie stało. Przyjechał do mnie na paletach ofoliowany ale ptaszyska upatrzyły sobie tą folie i zjadły ja :( tzn porozrywały. Byłem zmuszony okryc na nowo pustaki, ponieważ tego miałem sporo a stało to porozkładane po całej działące wiec na chudziaku ułozyłem palety i na tym złozyłem wszystkie bloczki które okryłem takimi plandekami foliowymi z marketu. Bloczki na wisne były suchutkie pomimo długiej i dośc mocno wigotnej zimy.

rusek007
20-11-2006, 13:41
Najważniejsze zakryć pustaki od góry. Pełne zafoliowanie też nie jest za dobre. A ptaszki dobrze zrobiły, bo stworzyly dobrą wentylację. Kiedyś jak były problemy z materiałami budowlanymi to kupowano nawet klika lat wcześniej, przykrywano z wierzchu plandeką i było OK

Seluch
20-11-2006, 14:21
u mnie BK stał całą zimę i nic mu sie nie stalo. na wiosne zdjelismy folie i bloczki jak nowe :)

Teraz dom stoi i niec sie nie dzieje nawet jesli bylo w nich troche wilgoci to i tak wszystko wyparowalo bo lato mielismy bardzo cieple.

hela32
20-11-2006, 14:38
Super
wielkie dzięki dla wszyskich, te forum to fajne jest!