PDA

Zobacz pełną wersję : Obudowa kaflowa do komionka -instrucja montażu



Waldon
21-11-2006, 09:04
Czy spotkaliście się gdzieś w sieci z jakimś instruktażem jak wykonać samodzielnie obudowę kaflową do kominka.

madagoral
21-11-2006, 10:59
Witaj
Nie spotkałem sie jak samodzielnie zrobić ale zdobyłem cenne doświadczenie. Otóż rok temu zamówiłem kominek z pięknych kafli ale... Jak przyjechali z gotowymi elementami już do montażu to się okazało, że płytki są tak nierówne ,że kazaliśmy im to zabrać. Zrobiliśmy z kamienia.
Podobają mi się nadal takie obudowy ale ostrzegam. :cry:

Waldon
21-11-2006, 12:46
jakiej firmy były te kafle?

anna99
21-11-2006, 14:14
Nie radzę! To naprawdę trzeba fachowca. Mnie kominek stawiał zdun i widziałam, że to nie dla laika. Mam kafle z katowickiego Karata i są piekne (jak dla mnie). Choć z całkiej średniej"półki" (ceny - strasznie sufitowe :wink: )

Waldon
24-11-2006, 11:48
podciągam bo gzieś przepadło w odchłaniach forum

ADAMOS48
24-11-2006, 19:16
Kafle nigdy nie są idealne ,tylko zdun nadaje im kształt szlifując je do równa

artureski
24-11-2006, 21:16
przyłączam się - może nie koniecznie instruktaż do samodzielnego majstrowania, ale chociaż cenne uwagi, najważniejsze zasady, jakieś dobre stronki lub porady, itp ?

sonal
25-11-2006, 16:27
fajną masz chatę, stary!

radomik
25-11-2006, 17:15
fajną masz chatę, stary!

...pokrycie dachu musiało kosztować :-)

no i ten siding

sonal
25-11-2006, 19:05
mało brakowało a dałbym się nabrać

Zdun Darek B
26-11-2006, 18:07
Kafle sa w cenach od np 18 zł [ naprawde bez rewelacji ] przez 41zł netto { POZDRAWIAM PANI ANIU } dalej 52 zł netto [ kafle KALIBROWANE PRZED GLAZOWANIEM} do ...... niemieckich [ uffffff ] Jest kilka firm co "panelizuje kafle" i dostarcza jes do firm kominkarskich co je tylko lepią . Osobiście polecam zlecenie takiej pracy zdunowi co zbuduje całość u klinta. Dla amatorów wielkich kafli [ wymiar np 88 x 44 cm !! ] w całej EU jest tylko kilku producentów i tam ceny to dopiero " odjazd" . mistrz zduński Dariusz Bielawski

artureski
26-11-2006, 19:25
kafle w kominku to aż taka rzadkość, nikt tego nie ma żeby coś podpowiedzieć więcej, dobić jakimiś cenami albo pocieszyć ? (jeśli to do mojej chato-inspiracji to dziękuję, mi tez się szalenie podoba szczególnie strzecha)

Zdun Darek B
27-11-2006, 11:46
Kafle mam i moge je TOBIE odstąpić ... Kominków zkafli jest jeszcze w naszym kraju stosunkowo mało , niestety " kominkarze " zaczynaja swoją edukacje w hipermarketach więc o budowaniu zkafli pojecie mają ZEROWE.

Akrimka
01-11-2009, 21:07
Widziałem jak obudowe z kafli tradycyjnej kuchni robił prawdziwy "zdun".
Poniewaz kafle pochodziły z rozebranego pieca wiec najp[ierw były czyśzczone

Składane były do siebie na.. glinę z lekką domieszką piasku.
Układane jak płytki jeden do drugiego, gdy nie było kąta prostego były szlifowane na kamieniu. Spinane były ze sobą metalowymi kalamerkami z drutu.
Wewnątrz kafli palenisko było zrobione z cegły szamotowej, a pod nią podmórówka z pustaków i cegieł na zwykłą zaprawę.