PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką folie na dach?



kriss73
29-04-2003, 08:47
Pytanie jak w temacie. Dodam że poddasze jest nieużytkowe. Czy macie jakieś doświadczenia? Jakiej firmy za jaką cenę? Pozdrawiam Kris

Snowdwarf
29-04-2003, 08:54
ten temat był już na forum
użyj wyszukiwarki
snow

29-04-2003, 10:54
Wpisałem "folie dachowe" i niewiele tam jest z tego co mnie interesuje. Poza tym czy to taki problem dla kogoś co ma coś do powiedzenia w tej sprawie napisać to o co proszę? A jak będziemy zawsze do archiwum odsyłać to forum będzie martwe, bo wszystko już pewnie było. Heyka Kriss

Snowdwarf
29-04-2003, 11:03
forum umiera dlatego bo zamiast wuszukiwarki ludzie wciaż zadają te same pytania - i po prostu nie chce się odpowiadać na nie po raz setny...

wpisz w wyszukiwarce: dachy, izolacja cieplna, lub pokrewne wyrażenia
na pewno znajdziesz

snow

29-04-2003, 11:14
Wybacz słońce ale nie wydaje mi się aby umierało pod wpływem tego że ludzie wykorzystują je zgodnie z przeznaczeniem :smile: Swoją drogą zamiast wypisywać już po raz drugi komentarz, który niczego nie wnosi do tematu, mógłbyś napisać raz to o co proszę i byłoby ok. Teraz pewnie napiszesz trzeci komentarz do mojego komentarza i tak dalej... To powoduje że forum nie służy jak powinno ale jest miejscem słownych przepychanek. Kriss

Snowdwarf
29-04-2003, 11:18
chce cię nauczyc samodzielności
i wydaje mi się że po to redakcja stworzyła wyszukiwarke aby ludzie najpierw poszukali...
jeśli się z tym nie zgadzasz to trudno
snow

PS. wiem że wyszukiwarka jest beznadziejna bo nie można 'wrócić' ale trudno

poza tym nie wiem dokładnie o czym mam pisać bo temat zbyt obszerny - może łaskawie opiszesz to poddasze i konstrukcję dachu???

_________________
http://www.republika.pl/prokom_/aktyprawne.htm
modrzew rulez!!!!!

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Snowdwarf dnia 2003-04-29 12:19 ]</font>

29-04-2003, 11:48
Nie o to mi chodzi... Potrzebuje: firmę i cenę foli wstępnego krycia (paroprzepuszczalnej) Znam marme: cena 5 zł brutto/m^2. Może jakieś inne są tańsz? Kris

krzyszt17
29-04-2003, 12:10
Ja mam zamiar kupić Tyvek Solid (nie wiem czy prawidłowo piszę nazwę). Oglądałem pokaz paroprzepuszczalności różnych folii i Tyvek wypadł najlepiej.
pozdrawiam

bronek
29-04-2003, 13:15
Tyveka tanio sprzedawano w http://www.dach.com.pl (kupiłem u nich wersję soft w zeszłym roku).
Achtung: "Soft" to straszna cienizna (przy krokwiach po zimie ślady mocnych nadtarć) - nie polecam.
Teraz wybrałbym coś mocniejszego. Co do paraprzepuszczalności to podobno sekret rewelacyjnych wyników dla Tyveka tkwi w warunkach w jakich przeprowadza sie badania.
Bronek

ipm111
29-04-2003, 13:22
Mam fachowca od folii dachowych: [email protected]

29-04-2003, 13:25
Snow - wszędzie Ciebie pełno i nic z tego nie wynika.Wszyscy wiedzą gdzie jest szukaj. Siedzisz przez cała dobę przy kompie i tylko bijesz piane . Jest pytanie - jest odpowiedź.
Nie chcesz nie odpowiadaj. A jak wiesz to sie podziel info.
pzdr Waldi

ADAMOS48
29-04-2003, 21:27
Zrób sobie pełne deskowanie + papę i masz 200 lat spokoju, a doświadczenia zostaw ludziom kasownym ,których po 5 latach będzie stać na wymianę dachu bo folia nie spełni ich oczekiwań i będzie przeciekać.Zachód tą prawdę odkrył już dawno temu i robią pełne deskowania ,a folię zostawiają do sprzedaży na wschód a tam zawsze naiwni się znajdą.

Jezier
29-04-2003, 21:33
Adamos może ty jesteś z długowiecznej rodziny i zamierzasz żyć 200 lat ale komu oprócz ciebie to się uda. Poza tym zanim zaczniesz wypisywać takie banialuki to zobacz najpierw jaki tytuł ma wątku.
Ja stosuję folię braasa Divoroll Pro. Była tańsza niż 5 zł za m2.

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jezier dnia 2003-04-29 22:45 ]</font>

ADAMOS48
29-04-2003, 21:48
Parę lat temu jak wchodziła na rynek ondulina też była ok a dzisiaj po paru latach eksploatacji trzeba ją wymieniać bo cieknie. Folia owszem "bardzo dobra" tylko dlaczego co roku zmienia parametry na coraz lepsze t.z. od 40 a dzisiaj około 5000
paraprzepuszczalności i jak mam rozumieć to ta sprzed 6 lat to była do kitu a teraz jest ok ,a może ta dzisiaj też jest be bo za 2 lata parametr bedzie 10000 bo się okaże norma dzisiejsza zła
i dach będzie gnił.

Jezier
29-04-2003, 22:04
Ale to nie jest wątek o historii folii dachowych. Deski to też nie jest żaden rodzaj folii. Twoje zdanie o deskowaniu i foliach można przeczytać w kilkunastu wątkach. Po co wtrącasz się do kolejnych.

Dyletant
29-04-2003, 22:10
O qrcze spadam na dziś z forum. Trzeci wątek, trzecia przepychanka. Ludziska idźta się do żony przytulić jak ja zaraz, a nie po nocy jeszcze się boksować. Pozdrovka dla wszystkich stron konflikciku.
Dylu

Dyletant
29-04-2003, 22:11
A jak nie do żony to do męża. Przepraszam panie. Dobranoc.
Dylu

29-04-2003, 22:38
http://www.smilies.nl/remykiss.gif

Snowdwarf
30-04-2003, 08:09
On 2003-04-29 14:25, Anonymous wrote:
Snow - wszędzie Ciebie pełno i nic z tego nie wynika.Wszyscy wiedzą gdzie jest szukaj. Siedzisz przez cała dobę przy kompie i tylko bijesz piane . Jest pytanie - jest odpowiedź.
Nie chcesz nie odpowiadaj. A jak wiesz to sie podziel info.
pzdr Waldi


coś ty taki waldi cięty???
jak przeszkadzam ci to nie czytaj
miłego dnia
snow

pingo
30-04-2003, 09:24
Folia Corotop, zdaje się że w zeszłym roku płaciłem 3,50 zł / m2 brutto. Na razie nie mam zastrzeżeń. Poddasze jeszcze nieocieplone, więc nie wiem jak z paroprzepuszczalnością, ale przez jesień i zimę nie pojawił się żaden zaciek.

kriss73
30-04-2003, 14:39
Wszedłem dzisiaj na forum patrzę: 19 komentarzy to myśle sobie że będę miał chociaż z połowę takich w których będą ceny i producenci folii. Tymczasem robi się pyskówka. Ludzie ja się już zdecydowałem na folie tylko nie wiem jaką. Zwisa mi to że nie wytrzyma 200 lat! Myślę że więcej jak 50 nie pociągnę hehe... a co do tego ile wytrzyma... no cóż każdy chciałby mieć wszystko raz i na zawsze, ale tak się nie da. Jeśli decydujemy się na dom tzn. że remonty nas nie miną. Jak kiedyś będzie trzeba wymienić poszycie, folie czy blachodachówkę to zrobię to. Był u mnie jegomość z Marmy - polskie folie i zaproponował taką jedną za 5 zł brutto/m^2 ale to troche drogo, do tego taśmę klejącą po 25 zł za mb. W składzie są takie po 1,90 - 170 ale czort wie co to za folie. Ja się znam na samochodach ale nie na foliach. Co wy na to? Pozdrawiam Kris

DarekRz
30-04-2003, 15:42
Nie jestem jeszcze na tym etapie budowy, więc nie znam cen, ale w Muratorze 1/2001 był artykuł o foliach dachowych. Mogę ci go przesłać, jeśli chcesz, ale podaj jakąś emalię.
DarekRz

kriss73
30-04-2003, 16:52
Darek... będę wdzięczny: [email protected]

01-05-2003, 00:28
Trochę konkretów, na poddasze nieużytkowe nadaje się folia niskoprzepuszczalna np. antivil 110 lub strotex 110-cena 3,5zł brutto.
pozdr