PDA

Zobacz pełną wersję : krokwie narożne



pawelpio
21-11-2006, 20:33
mam takie pytanko, mozne znajdzie sie dobry fachowiec

czy krokiew narona musi byc z jednego kawalka drewna (10m)? czy moze byc laczona z 2 czesci?

pawelpio
21-11-2006, 20:33
oczywiscie = krokiew narożna..

vanderbobo
21-11-2006, 20:48
może być łączona ale na długości na z 2 cieńszych składa się 1 grubszą, a nie z 2 częsci po 5m

pawelpio
21-11-2006, 21:17
dzieki za odpowiedz
slyszalem o roznych opiniach dlatego tez pytam, a mam wlasnie taki problem ze z braku towaru (co za czasy) zostaje mi takie wlasnie wyjscie..

mam rozumiec ze cala krokiew narozna moze byc laczona ale nie z 2 rownych czesci. Dobrze rozumiem?

rrmi
21-11-2006, 21:20
Dobrze rozumiem?
Zle rozumiesz .
Zamiast jednej grubszej , mozesz dac dwie ciensze .

pawelpio
21-11-2006, 21:24
nie znam sie na tym dobrze...
chodzi mi o dlugosc takiej krokwi (nie grubosc). Czy moze ona skladac sie z 2 czesci?
w sumie musi ona miec 10m, czy mozna ja "zrobic" z 2 krotszych?
prosze o porade jak wyglada to w praktyce... i czy jest to w ogole mozliwe..


dzieki

rrmi
21-11-2006, 21:29
Moim zdaniem moze byc laczona w dlugosci z dwoch cienszych , np.zamiast 14x14 moze byc 7x14 , w dlugosci nie mozna ciac , czyli nie mozna dac zamiast 10metrowej 3 i 7 metrowej.

K74
09-12-2006, 18:13
Podobno można.
"Przy większych długościach krokwie można łączyć na płatwiach stolcowych."
http://www.budowa.mbps.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=37
U nas też będą łączone, bo tak jest w projekcie. Narazie bardzo mnie to niepokoi :roll: , ale autor tego rozwiązania uspokaja. Pomieszkamy, zobaczymy...

wartownik
09-12-2006, 19:29
Podobno można.
"Przy większych długościach krokwie można łączyć na płatwiach stolcowych."
http://www.budowa.mbps.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=37
U nas też będą łączone, bo tak jest w projekcie. Narazie bardzo mnie to niepokoi :roll: , ale autor tego rozwiązania uspokaja. Pomieszkamy, zobaczymy...

Krokwie a krokwie narozne to nie to samo .

Generalnie nie widze problemu laczenia naroznych , jezeli pozostaja dwa punkty podparcia w kazdym z odcinkow , a nawet nie zamontowania odcinka naroznej wogole .
Moga byc jednak sytuacje , w ktorych takie laczenie moze byc niedopuszczalne .

K74
09-12-2006, 21:38
Ja mam dach kopertowy i chyba nie zdecydowałabym się nie montować któregokolwiek odcinka krokwi narożnej. Katastrofa budowlana murowana :wink: . Właśnie zaczęli mi układać więźbę, więc jak już te krawężnice połączą, to wkleję jakieś zdjęcie.