PDA

Zobacz pełną wersję : słupy na poddaszu



Sasha
21-11-2006, 21:52
Witam
zamierzam budować pierwszy w życiu dom, znalazłem odpowiadający mi projekt http://www.dobredomy.pl/?id_project=87&infopage=2
jednak jeden z forumowiczów uświadomił mi że na poddaszu są słupy!

chciałbym zasięgnąć waszej opinii na ten temat:
- czy te słupy mają sens? - chciaż dekoracyjny? - ten w łazience napewno nie posiada tej cechy ;)
- jak się żyje mając coś takiego na środku w każdym pokoju?

Biuro projektowe pokręciło nosem na ewentulane zmiany, ale jednocześnie zeznają, że jeżeli już to wymagane jest przeprojektowanie całej konstrukcji dachu - prawdopodobnie podroży to koszty dachu. Jestem gotów się na to zgodzić bo projekt naprawdę przypadł mi do gustu jednak... może ze słupami nie jest tak źle ?

Proszę o Wasze opinie
Pozdrawiam
Sasha[/list]

Ślimak Maciek
22-11-2006, 12:15
Witam,

Mamy tylko jeden słup, w mało używanej narazie sypialni na podddaszu. Gdybym wiedział wcześniej, jak bardzo pogorszy ustawność pomieszczenia, zmieniłbym konstrukcję dachu, choć to kosztowna impreza (drugi projekt plus zazwyczaj droższe materiały). Nie wyobrażam sobie mieszkania w domu, gdzie w każdej sypialni jest słup (lub dwa) - a do tego jeszcze w łazience... :o Nie polecam.
Architekt ułatwił sobie życie, projektując dach jakby dom miał strych, nie poddasze użytkowe...

Pozdrawiam,

Maciek

ESKIMOS
22-11-2006, 13:14
No cóz - juz pisałem - te słupy to najwieksza z kilku wad tego domu.
Ale nie można zjeść ciastka i.......mieć ciastka. :wink:
Jak sie chce taki dach, to trzeba pamietać, że bedzie b. drogi i bedzie miał słupy, (a jak nie bedzie miał - to bedzie jeszcze droższy.
Coś - za coś. :cry:

Pozdrawiam.

pontypendy
22-11-2006, 15:28
Nie chcesz słupów, zmień konstrukcję na gotowe wiązary.