PDA

Zobacz pełną wersję : CIEKNACE KOMINY-przyczyna !!??



matth
22-11-2006, 03:38
Witam
Moze ktos mi podpowie jaka moze byc przyczyna ze na dwoch kominach wewnatrz budynku po ulewie pojawia sie zaciek widoczny na tynku tuz pod wiezba.
Na dachu lezy dachowka ,komin na zewnatrz z klinkierowki dziurawki.
Dekarz, ktory robil dach wraz z obrobkami kominow po ogledzinach stwierdzil ze te, wykonane sa prawidlowo i nie ma mozliwosci aby to bylo przyczyna.Zasugerowal jednak ze fugi w kinkierowce sa zbyt glebokie i moga przepuszczac wode oraz ze opaska czyli ta jedna warstwa z klinkieru wysunieta nieco na zewnatrz jest zbyt nisko i wystaje ponad pokrywe komina co powoduje ze woda skapuje na opaske a nastepnie przecieka do wewnatrz.Nie mam pojecia co o tym sadzic.Macie jakies sugestie????
Musze jeszcze porozmawiac z murazem ale tydzien temu zmarla mu zona i nie mam odwagi rozmawiac z nim na razie o tak przyziemnych rzeczach jak kominy.
Chetnie wyslucham kazdej rady , co moze byc przyczyna.
Pozdrawiam.

wartownik
22-11-2006, 06:27
Temat ostatnio czesto powtarzany .
Powodem przecieku moze byc m. in. nasiakliwosc materialow uzytych do budowy komina , najczesciej najbardziej nasiakliwe sa fugi ; bywa tez , ze woda przedostaje sie bezposrednio przez niezamurowane otwory w cegle.
Bardzo prawdopodobne , ze twoj dekarz ma racje , w tej sytuacji popros go , zeby sprawdzil nasiakliwosc fug i cegly za pomoca gabki i wody , jak znajdzie niezamurowane otwory w cegle , niech wlewa w nie wode .

Spytaj sie dekarza , czy wydra jest wcieta w komin pod prawidlowym katem i na jaka glebokosc.

maciej747
22-11-2006, 07:53
matth:
Musisz sam dokladnie obejrzec komin. Jezeli sa az zacieki na tynku, to to raczej nie jest nasiakliwosc, tylko musza gdzies byc dziury. Sprawa jest typowa i prosta, kiedy odnajdziesz te dziury, to musisz je wszystkie starannie wypelnic zaprawa do klinkierow.
Maciej

piejar
22-11-2006, 08:31
U mnie była to sprawa nieszczelności między listwą kryjącą wakaflex a kominem. "Pacaneum" stanowi silikon dekarski.

beton44
22-11-2006, 14:17
a jest zrobione mniej więcej tak:

http://www.muratordom.pl/6648_3418.htm

:o

matth
23-11-2006, 02:29
Dzieki za sugestie.Wynika z tego ze to nie az taki wielki problem.
W sobote bede rozmawial z moim murazem, ktory to stawial /zdecydowalem sie / i niech on sprawdzi to osobiscie i podejmie decyzje .
Jeszcze raz wielkie dzieki.

WanKon
24-11-2006, 11:39
Maciej 474, ma rację. Nieszczelne fugi powodują łatwość "wtłaczania" wody przez wiatr, u mnie cieknie przez taśmę kominową, będę musiał robić obróbkę z blachy z wcięciem. Mam nadzieje że pomoże

benyś
24-11-2006, 14:50
Obróbka z taśmy nie musi być zakańczana listwą z wcięciem wystarczy listwa na wierzch przy prawidłowo wykonanym kominie ciec on napewno nie będzie

JANK
24-11-2006, 19:39
Witam
Moze ktos mi podpowie jaka moze byc przyczyna ze na dwoch kominach wewnatrz budynku po ulewie pojawia sie zaciek widoczny na tynku tuz pod wiezba.
Na dachu lezy dachowka ,komin na zewnatrz z klinkierowki dziurawki.
Dekarz, ktory robil dach wraz z obrobkami kominow po ogledzinach stwierdzil ze te, wykonane sa prawidlowo i nie ma mozliwosci aby to bylo przyczyna.Zasugerowal jednak ze fugi w kinkierowce sa zbyt glebokie i moga przepuszczac wode oraz ze opaska czyli ta jedna warstwa z klinkieru wysunieta nieco na zewnatrz jest zbyt nisko i wystaje ponad pokrywe komina co powoduje ze woda skapuje na opaske a nastepnie przecieka do wewnatrz.Nie mam pojecia co o tym sadzic.Macie jakies sugestie????
Musze jeszcze porozmawiac z murazem ale tydzien temu zmarla mu zona i nie mam odwagi rozmawiac z nim na razie o tak przyziemnych rzeczach jak kominy.
Chetnie wyslucham kazdej rady , co moze byc przyczyna.
Pozdrawiam.

Poproś dekarza aby Ci zrobił obróbkę czapki komina i będziesz miał problem z głowy :)