PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C114a ZNANY wariant 1



macmar
22-11-2006, 21:12
pytanie jak w temacie.

http://www.macmar.pl/pliki/projekt.jpg


schody w garazu bo chce pod garazem zrobic mala piwniczke.

stastny
22-11-2006, 21:35
Witam
Schody - w garażu - nie ma sprawy.
Ja bym jeszcze zamienił meijscami kuchnię i pom. gospodarcze i zrobił wejście do pom. gosp z wiatrołapu... i wygodniej i rozsądniej
Pozdrawiam
p.s.
piwnica pod garażem??? i to dwustanowiskowym??? To będzie wymagało zaprojektowania porządnego (bardzo porządnego) stropu... parę groszy to zakosztuje.
Zdecydowanie bezpieczniej byłoby podpiwniczyć rejony pomieszczeń nr 11, 12, 13, 14, 15
Pozdrawiam

macmar
23-11-2006, 10:02
no wlasnie i dlatego lepiej zasiegnac opinii ludzi ktorzy juz cos wiedza na temat budow... oczywiscie ze zrezygnuje z podpiwniczenia pod garazem na rzecz innego miejsca - po co sie wykosztowywac na mocny strop jak mozna piwniczke zrobic gdzie indziej...

pozdrawiam i dzieki za odp.

Kejt
17-12-2006, 21:09
Bardzo proszę o kontakt wszystkich,którzy zdecydowali się zakupić projekt lub są w trakcie budowy /może wybudowali/ dom w/g projektu C114 lub C114a Muratora.
Bardzo mi również zależy na opiniach innych forumowiczów, na temat Znanego. :roll:

kasia w
17-12-2006, 21:32
Witaj Kejt!!!
Jeżeli miałabym większą działkę i więcej kasy to na pewno zbudowałabym ten domek
ZNANY: http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=371&IdKolekcji=
Jak dla mnie super, idealny, bardzo funkcjonalny i efektowny w swojej prostocie.
Ogólnie to bardzo podobają mi się projekty autorstwa pana Biryło. :) :) :)
Pozdrawiam Kasia

Kejt
18-12-2006, 19:04
:D
Witam wszystkich cieplusieńko.
Czy ktoś jest w stanie podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami z planowania, przeróbek i może placu budowy domu C11 lub C114a. :P
[/img]

dori
05-02-2007, 20:58
Witajcie! Ciekawa jestem czy ktoś z Was buduje dom "Znany" z Muratora. Chętnie wymieniłabym się doświadczeniami :P Zastanawiam się - właściwie decyzja prawie podjęta - chcemy zmienić strop na drewniany. Jutro porozmawiamy w tej sprawie z Panią, króra będzie robiła nam adaptację.
Pozdrawiam!

enickman
28-03-2007, 17:29
Witam,

Długo szukaliśmy z żoną projektu domu parterowego dla 4 osób (3 syp. + gabinet + duża garderoba/pralnia) i chyba znaleźliśmy:

http://img87.imageshack.us/img87/8841/c114wnetrzewi4.jpg (http://imageshack.us)

Ale myślę o zmianach wnętrza - proszę o ocenę, tych zmian i najlepszej wersji

http://img142.imageshack.us/img142/3140/c114wnetrzemyls9.jpg (http://imageshack.us)

enickman
29-03-2007, 12:26
nikomu nie chce się rzucić okiem?

ms.
29-03-2007, 12:47
Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach.

O ile nie szkoda pomieszczenia z oknem przeznaczyć na pralnię z garderobą, lepsze jest rozwiązanie nr 2.
Łazienki, wc i pralnia sąsiadują ze sobą (mniej ciągnięcia rur z wodą i głównej kanalizacyjnej). Poza tym łazienka dla domowników nie przylega do żadnej sypialni. Nikomu nie będzie przeszkadzał nocny hałas z łazienki (nawet małe dzieci kiedyś dorastają i zaczynają żyć innym rytmem).

enickman
29-03-2007, 20:29
Dzięki

BTW - myslalem, ze fanom System of the down nie zalezy na domowym ognisku :-)

ms.
30-03-2007, 07:18
Jak mawiają: jedno drugiemu nie wyklucza.

PS. Gratuluję czujność.

enickman
30-03-2007, 18:18
61 odsłon i 3 opinie - no cóż, dziękuję za pomoc

emmmma
30-03-2007, 22:12
Hej,
dla mnie z tych dwóch nr 1. Szkoda pomieszczenia z oknem , nawet pólnocnym, na składzik rzeczy mało potrzebnych, brudnych itp.
Ja bym się zastanawiała nad wejściem do gabinetu z salonu ( ale tu wszystko zalezy od sposobu jego faktycznego wykorzystania). Na pokój do "cichej" pracy sie nie nada... :)
PZdr,
Emmmma
PS. Czyżby decyzja zapadła, masz juz jakieś wyceny?

enickman
31-03-2007, 12:51
raczej tak

co do wycen, to mam jedną wycenę dachu i czekam na wycenę stanu surowego z jednej hurtowni (od miesiąca)
ponieważ już ten rok, jeżeli chodzi o budowę odpuściłem, to nie spieszę się za bardzo

A co u Ciebie?

emmmma
02-04-2007, 21:12
I jak wyceny? Do zaakceptowania?

U mnie bez zmian tj. nic się nie dzieje w temacie okołobudowlanym. :(

Pzdr,
Emmmma

Wiola8007
30-07-2007, 19:13
Jesteśmy zdecydowani na projekt znany - większa wersja. Czy ktoś buduje ten dom lub już wybudował.
Mamy jednak problem z dachem - plan zag. przestrzennego dla naszej działki mówi o 35' nachylenia dachu (znany ma tylko 20'), czy ktoś miał podobny problem i czy może orientuje się ile kosztuje wprowadzenie ewentualnej zmiany w tym zakresie? Poza tym interesują nas wszelkie zdjecia i doświadczenia z budowy tego domu.
Pozdrawiamy

Adres e-mail: [email protected]

enickman
07-08-2007, 14:50
miałem ten sam problem tylko, że u nas w planie jest min. 25 stopni i to jest moim zdaniem max. co jeszcze będzie dobrze wyglądać w tym projekcie
Inna sprawa, że nie zawsze musisz wybudować tak jak masz w projekcie, ale zmiana z 20 na 35 jest już na tyle duża, że jej nie wprowadzenie będzie raczej widoczne przy odbiorze

Zmiany w projekcie kosztowały mnie 1000 PLN, ale było ich więcej niż tylko dach

Swietty
30-03-2008, 09:20
Czesc,
Mnie osobiscie bardziej podoba sie wariant II i wlasnie taki chce wybudowac. Jedyna roznica to chce troche powiekszyc WC tak zeby tam zmiescic kabine prysznicowa, a w pomieszczeniu obok sypialni zrobic pralnie z garderoba (moze troche dziwne to polaczenie). Goraca prosba do Ciebie, jesli masz wycene tego domku w systemie gospodarczym, lub jakiekolwiek dodatkowe info (np. fotki juz wybudowanych) to prosze wyslij je do mnie. Nie wiem czy systemem gospodarczym zmieszcze sie w 400 tys zl z wykonczeniem na tiptop.

Pozdrawiam,
Michal

Swietty
30-03-2008, 09:23
Czesc,
Mnie osobiscie bardziej podoba sie c114a wlasnie taki chce wybudowac. Jedyna roznica to chce troche powiekszyc WC tak zeby tam zmiescic kabine prysznicowa, a w pomieszczeniu obok sypialni zrobic pralnie z garderoba (moze troche dziwne to polaczenie). Goraca prosba do Ciebie, jesli masz wycene tego domku w systemie gospodarczym, lub jakiekolwiek dodatkowe info (np. fotki juz wybudowanych) to prosze wyslij je do mnie. Nie wiem czy systemem gospodarczym zmieszcze sie w 400 tys zl z wykonczeniem na tiptop.

Pozdrawiam,
Michal

alesssss
12-07-2009, 16:31
Byłabym wdzięczna za możliwość obejrzenia takiego domu w realu lub chociaż zdjęć - w rzeczywistości wszystko wygląda inaczej niż na papierze. Dom nie musi być wykończony - wystarczy stan surowy. Z góry dziękuję.

alafigiel
02-01-2010, 21:51
szukam kogoś chętnego do podzielenia się zdjęciami / doświadczeniami z budowy :-)

arleta_g1
25-01-2010, 09:53
Witam! Ja też chętnie porozmawiałabym z kimś kto już rozpoczął budowę.
Ja mam zamiar zacząć wiosną, kiedy tylko zrobi się trochę cieplej. Cegła już kupiona :)
POZDRAWIAM!!

lazarus
03-03-2010, 10:00
i ja się przyłączam - chętnie zobaczę jakieś fotki z realizacji, ew. przykładowe pomysły na aranżację.
Póki co mam już ściany fundamentowe - z resztą ruszam jak tylko dostanę kredyt.

lijana
04-03-2010, 02:53
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=91063 tu znajdziecie wiecej osob ktore buduja znanego

rastlin2
26-04-2011, 20:44
Witaam,
Mam do Was prośbę a dokładnie do osób które wybudowały projekt C114a Znany - wariant I lub wersję podstawową. Proszę podajcie mi przybliżoną cenę budowy tego domu pod klucz wykończonego oraz stanu deweloperskiego, tzn: tynki zewn, wew, wylane podlogi, okna, drzwi zew, oraz stanu surowego zamknietego, lib którejś z tych wartosći. Przymierzam się do budowe tego projektu ale nie chcę porwać się z motyka na słońce i chciałbym mniej więcej określić budżet jaki jest potrzebny na budowę tego domu.
Dziękuje z góry wszystkim za odpowiedzi i pomoc :)