PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest z ociepleniem poddasza



marcioszek
23-11-2006, 18:13
Dach mam kopertowy i do tego 3 lukarny. Grubość krokwi mam 16 cm na to nabite łaty 4 cm co w sumie daje 20 cm. Fachowcy położyli mi wełnę Isowera gr 20 cm wzdłuż krokwi i oczywiście zafoliowali. Zamontowali stelaż do płyt GK i je położyli. Na moje pytania czy nie należało by dać jeszcze 5 cm wełny w poprzek, zgodnie odpowiedzieli że 20 cm to jest wystarczająco dużo /a pozatym tyle jest w projekcie/. Umówiliśmy się że jak będzie coś nie tak to ekipa na własny koszt robi wszystkie poprawki włącznie z zerwaniem płyt. Na dzień dzisiejszy efekt jest taki że w lecie mam gorąco a w zimie zimno. Do tego jak wieją wiatry to normalnie było czuć jak dmucha. Więc szybko zamontowałem podbitkę. Oczywiście bombardowałem wykonawcę a On odpowiedział jednym słowem, że wina leży w braku podbitki i dlatego dmucha. Podbitkę mam a On już nie odbiera odemnie telefonów. Poradźcie mi co zrobić z tym fantem? Nie ukrywam, że już pisałem nawet do kilku fachowców od ociepleń i w zasadzie nikt nie dał mi konkretnej odpowiedzi a ni rady.

FREDY
23-11-2006, 18:26
Sorry , ale czytając twój post stwierdzam że jesteś naiwny. Czy wierzysz/wierzyłeś w to że po jakimś czasie ta ekipa przyjdzie i stwierdzi że jest coś żle tzn . że jest za zimno i zerwie wszystko, potem poleci do sklepu , kupi nowe płyty i na swój koszt położą i pomalują? :D

Zapomnij o tym. 20 cm to nie jest mało ocieplenia. Różnica w ilości uciekającego ciepła pomiędzy przegrodą ocieploną 20cm wełny a 25cm to jest około 70W przy powierzchni dachu 100m2 i temperaturze na zewnątrz 0C. Zatem jeśli włączysz żarówkę tradycyjną 100W to teoretycznie będziesz miał tak jakbyś miał przy ociepleniu 25cm . :D
Zatem włącz i zobacz czy będzie zauważalna zmiana.

PrzemoBDG
24-11-2006, 15:06
Podobnie jak przedmówcy. Zwiększanie grubości ocieplenia da niewielkie oszczędności. Problem leży w solidności wykonania. Zastanawia mnie to jak możesz czuć podmuchy powietrza skoro jest ta wełna, folia i płyty... Rozumiem szybsze wychładzanie wskutek zwiększonej wymiany powietrza w ramach ocieplenia, ale żeby podmuchy były odczuwalne w domu... sprawdź ciągłość ocieplenia na wszelkich załamaniach/przejściach typu ścianka kolankowa - dach itd.