PDA

Zobacz pełną wersję : ZMIANA WYŁAZU NA PODDASZE



dodi
24-11-2006, 10:48
Hey

Mam zrobiony otwór (płyta betonowa 14cm) na wyłaz na poddasze (120x70) w środku domu. Chciałbym jednak "przenieść" wyłaz do garażu który jest zintegrowany z domem. Jak to wykonac....


dodi

aru
24-11-2006, 10:55
poprostu jak go przywiozą wsadź od razu do garażu

jabko
24-11-2006, 11:14
A dziurka jest w tym garażu ??

dodi
24-11-2006, 11:47
hhe dobre :)

dziury nie mam, gorsze co zrobic z tą istniejąca w przypadku kiedy na poddaszu zachce mi sie zrobuic jakies pomieszczenie.

dodi

jabko
24-11-2006, 12:40
Ja bym tam się mniej martwił zatkaniem dziury niż zrobieniem nowej w stropie nad garażem.
Zbrojenia w koło nie ma i dziure trzeba wybić.

krzysztofh
24-11-2006, 13:27
Najważniejsze to to czy można zrobić otwór w stropie w garażu, zatkanie tego istniejącego to nie problem.
NIc nie wiadomo jaki to strop terriva, monolityczny, czy po tym stropie się chodzi - użytkowe poddasze czy nieużytkowe i wejście jest tylko na w celu dojścia do komina i na dach oraz na przechowywanie rupieci.

dodi
24-11-2006, 14:34
Strop monolityczny (beton+zbrojenie). Nie rozumie dlaczego nie można poprostu wyciąć dziury w stropie i gitara.

dodi

benyś
24-11-2006, 14:42
A ja nie rozumiem Ciebie że masz większy problem z załataniem dziury niż z wybiciem nowej i w ogóle dziwne pytania zadajesz chyba z nudów ? :roll:

dodi
25-11-2006, 05:45
Co za problem wyciac? wyznacza, nawiercam po 4 rogach, tarcza diamentowa 230 i tnę ,od spodu potem od góry. Kiedy dojedzie do zbrojenia podkuwam i zakładam inną tarczę. Tylko widze że coś o zbrojeniu w tym miejscu piszczecie.
A teraz mi odpowiedz jezeli to niby takie proste, jak "zatkac" starą dziurę zeby monżna było zrobić nad nić powiedzmy podłogę pokoju (nie mam jeszcze ocieplenia stropu jest sama płyta) ?

dodi

Porky
25-11-2006, 21:21
Co do zatkania starej dziury to:
- skuj brzegi otworu tak byś dostał się do zbrojenia,
- przygotuj fragment nowego zbrojenia wg średnic i rozstawu z projektu
stropu,
- pospawaj końcówki starego i nowego na długości ok. 10 średnic prętów,
- zaszaluj spód
- podstempluj,
- zabetonuj i poczekaj,

Co do cięcia tarczą istniejącego stropu bez konsultacji z konstruktorem to...... może Ty lepiej nic juz nie zmieniaj.

jajmar
26-11-2006, 07:39
Co za problem wyciac? wyznacza, nawiercam po 4 rogach, tarcza diamentowa 230 i tnę ,od spodu potem od góry. Kiedy dojedzie do zbrojenia podkuwam i zakładam inną tarczę. Tylko widze że coś o zbrojeniu w tym miejscu piszczecie.

dodi
Nie chodzi tu o techniczny problem cięcia a o "rozcinanie" zbrojenia w istnijącym stropie. Pamiętaj że NIE WOLNO wycinać/przecinać żadnych prętów zbrojeniowych. I co nadal myslisz ze to takie łatwe?
Jeżeli ktoś ma Ci doradzić gdzie i jak ciąć tą nowa dziure musi znać sposób pracy tej płyty stropowej, kierunki zbrojenia i rostawy.
W najgorszym przypadku to jak wytniesz dziure moze Ci cos na głowe spaść.