PDA

Zobacz pełną wersję : Schody strychowe



GL35
12-07-2005, 11:56
Witam.
Jakie polecacie porządne schody składane na strych?
Jakie są stantartowe wymiary otworu w stropie?
Dzięki z góry za pomoc
Pozdr.

KrzysiekSw
12-07-2005, 11:58
Wejdź na stonę fakro www.fakro.com.pl , tam masz wszystkie dane. Poniżej dolnego standardowego wymiaru nie chcą robić, sam to teraz przerabiam :(

GL35
12-07-2005, 12:03
Dzięki.
A czy nie lepsze będą metalowe-alu?

pstryna
12-07-2005, 12:06
metalowe to drabina a nie schody sa waskie najlepiej drewniane proponuje www.osman.com.pl bardzo eleganckie

pstryna
12-07-2005, 12:06
pomylka :wink: www.oman.com.pl

Cypek
12-07-2005, 12:11
Myślę, ze nie jest to ani jakiś odpowiedzialny element konstrukcyjny ani często uzywane urządzenie narażone na szybkie zurzycie i w tym wypadku zdecydować się można na coś tańszego marketowego.
Schody dopasujesz do otworu lub na odwrót.

KrzysiekSw
12-07-2005, 12:15
Myślę, ze nie jest to ani jakiś odpowiedzialny element konstrukcyjny ani często uzywane urządzenie narażone na szybkie zurzycie i w tym wypadku zdecydować się można na coś tańszego marketowego.
Schody dopasujesz do otworu lub na odwrót.

No, z tym dopasowaniem może być różnie.....
U mnie długość - prostopadle do jętek, nie może być większa niż 86 cm, a np. wspomniane fakro mają dolną granicę długości 94,5 cm. Nie robiłem rozeznania z braku czasu, ale juz widzę, że może być problem. Całe szczęście, że dopiero ułożyłem wełnę, nie wiem, czy nie trzeba z wejściem na strych pokombinować w innym miejscu.

BK
12-07-2005, 12:24
właśnie kupiliśmy w praktikerze schody paher - sztuk dwie, jedne 120 na 70 cm, drugie 80 na 70 cm
cena ok 250-370 PLN

KrzysiekSw
12-07-2005, 12:49
właśnie kupiliśmy w praktikerze schody paher - sztuk dwie, jedne 120 na 70 cm, drugie 80 na 70 cm
cena ok 250-370 PLN

BK, a jaką masz wysokość mieszkań na poddaszu?
Te schody paher są/nie są docieplane?

BK
12-07-2005, 13:16
nieocieplane
poddasze nieużytkowe 250 cm wys

Zbigniew Rudnicki
12-07-2005, 15:36
Paher robi też schody (raczej drabinki strychowe) ocieplane płytą styrodurową - i takie trzeba kupić.
Fabrycznie nieocieplonych samemu dobrze się nie ociepli, bo nie ma miejsca na to ocieplenie.

PS Różnica między drabiną a schodami jest taka, że po schodach schodzimy przodem, zaś po drabinie tyłem.

Przekorek
12-07-2005, 16:08
Jak chcesz wypas, to wejdz na www.rintal.pl
Ostrzegam - drogo. ale pieeekne so. Wzdycham do nich.

JarL
28-11-2005, 14:19
Czy jakiś producent podaje współczynnik oporu cieplnego. Chciałbym wiedzieć jak to się ma w porównaniu do szyb. Czy te 3 cm to coś daje? Obok jest 20 cm wełny a tu nagle 3 cm???
Nie dałoby się przynajmniej 10 zrobić?

rafal9
15-03-2006, 10:47
Podbijam.
Jak sprawują się takie marketowe - podobno są ocieplane?

czupurek
15-03-2006, 11:03
mam schody fakro ocieplone
- ocieplenie zdaje egzamin
- sposób otwierania niestety nie - ta klamka (hak) którym trzeba otworzyć koszmar - tym bardziej że mam je na wysokości 3 m - więc i drabinka mi potrzebna, a potem, przez część procesu otwierania włazu, cały ciężar schodów muszę utrzymać na tym haku-kluczu. mam długie schody - więc składają się z 3 elementów - to składanie też mnie denerwuje - żeby obsługa była prosta to, trzeba być wysokim i mieć wejście na strych nisko. :cry:

marzą mi się taki hamerykańskie - pociągasz za łańcuszek i same się otwierają i od razu rozkładają.

rafałek
15-03-2006, 14:00
Ja mam fakro i jestem zadowolony.
Czy powinny być eleganckie? - na strych?

Czupurku - czy klamka zamiast haka byłą by lepsza? - a jak chcesz się dostać do niej?
Co do cieżąru - trzeba wyregulować na sprężynach - otwierają się i zamykają prawie bez użycia siły.

Wiech
15-03-2006, 14:08
Witam.Ja również mam schody fakro ocieplone.Wysokość pomieszczenia ok 2.6 m.Nie mam najmniejszych problemów z otwarciem ani zamknięciem tych schodów.Jestem dość wysoki 185 cm. waga ponad 100 kg. Czupurek jeżeli masz problem z wysokością ,to zrób dłuższy kij do otwierania(nie bedzie trzeba otwierać z drabinki).Swoje schody dociepliłem jeszcze 3 cm styropianu(więcej sie nie wciśnie) .Po tym dociepleniu trochę gorzej się schodzi bo docieplenie dolega do szczebli schodów.Ale nie jest tak żle.Pozdrawiam Wiech

czupurek
15-03-2006, 14:21
pewnie macie rację przy wys pom 330 i moim 162 żadne rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje. może jednak dać utoczyć dłuższy pręt. z drugiej strony wchodzę rzadko, więc....

andre59
15-03-2006, 19:41
Kupiłem Fakro LTK 120/70 (ocieplane).
Wyglądają na bardziej solidne niż innych producentów.

AxLe
24-11-2006, 19:00
Pytanie j.w. które najlepsze, na co zwracać uwagę, itp,itd.

jabko
24-11-2006, 19:41
Szwagier ma stalowe (nie mógł kupić drewnianych na wys. 3m a taką ma wysokość pomieszczeń) i są super.
Ja kupiłem drewniane OMANa w promocji w Leroyu za 250zł ale jeszcze nie uzywam.

Ja wychodzę z załozenia ze na stryszek wchodzi się raz na rok to nie kupie tam schodów za 1000zł (tyle kosztowały szwagrowe).
Jak bym tam chodził co tydzień to kupiłbym je na pewno

bladyy78
24-11-2006, 20:42
Ja tez kupilem na wiosne w Leroyu za 300zł schodki drewniane jeszcze ich nie monowałem, ale teraz zastanawiam sie czy własnie przez nie nie bedzie mi uciekac ciepło z poddasza na sryszek gdyz nie sa one ocieplane w zaden sposób. Od stryszku bedzie mnie tylko chronic plyta wiórowa o grubosc 2 cm. Teraz niewiem czy przy montowaniu ich nie zamontuje ich wyżej i od spodu ocieple je styropianem.

jabko
24-11-2006, 20:45
To ja mam jakąś wersję TERMO PLUS. Niby ocieplone ale jeszcze nie rozpakowałem 8)

bladyy78
24-11-2006, 20:58
Wiesz ja tez ich tez jeszcze nie otwierałem właśnie patrze w fakture i sa firmy Dolle termo plus. Jednak mimo to sa one moim zdaniem kiepsko ocieplone i beda najsłabszym punktem przez który bedzie przenikac ciepło na stryszek. Kurcze ale teraz sam sie zastanawiam w którym miejscu sa one ocieplane bo jak byly otwarte na wystawie to nie zauwazylem zadnego ocieplenia.

jabko
24-11-2006, 21:07
Chyba płyta ma 1cm styropianu :lol:

bladyy78
24-11-2006, 21:15
No chyba ze tak to juz mozna powiedziec ze sa termo hehe. Kurcze moze ktos sie wypowie czy dodatkowo jeszcze ocieplał takie schodki od spodu czy to standardowe pseudo ocieplenie wystarczy?

jabko
24-11-2006, 21:24
Na płycie praktycznie od razu leży drabinka to raczej nie ocieplisz.
Musze je rozpakować i zamontować po niedzieli to zobaczymy

andre59
24-11-2006, 21:32
Pytanie j.w. które najlepsze, na co zwracać uwagę, itp,itd.
Fakro LTK, solidna konstrukcja skrzynki o wysokości 22 cm z drewna klejonego gr. 2 cm, klapa ocieplana o grubosci 6,6 cm, poręcz w standardzie (można zamontować drugą), precyzyjne wykonanie.

PRO
24-11-2006, 22:02
ja kupiłem na zamówienie za 450 zł wymiar i wysokość, stalowe z drewnianymi schodkami , super ale dom sprzedąłem :D :D

Maggie
16-05-2007, 12:38
Nad poddaszem użytkowym wyszedł całkiem spory strych, doświetlony wyłazem, na którym chciałabym urządzić sobie m.in. suszarnię prania. Zwykłe schody strychowe wydają mi się strome i trochę niebezpieczne, żeby wchodzić po nich z koszem mokrej bielizny :-? .

Czy ktoś widział albo ma wygodne składane schody z szerszymi stopniami i/albo poręczami?

bog
16-05-2007, 15:20
Aby schody nie były strome to przy wysokości pomieszczenia 2,60 + 0,2 strop muszą być długie.
Jeśli będą długie to i otwór w stropie większy.
Jak będą większe stopnie i poręcz to będą ciężkie.

Aby były wygodne to nie powinny być składane.

Ja mam takie Fakro Komfort (http://www.fakro.pl/htmli/165.php) z poręczą ale daleko będzie do komfortu przy wnoszeniu dużego prania w misce.

Barbossa
16-05-2007, 15:23
idź na całość
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/87/Potemkinstairs.jpg/300px-Potemkinstairs.jpg

chociaż te się nie składają :(

Zorka31
17-05-2007, 23:14
U mnie też tak wyszło, tyle, że do parterówki w założeniu zrobiło sie poddasze użytkowe ( inny kąt nachylenia dachu w WZ ). No i teraz kombinuję ze schodami.. Może kręcone, zakręcone. :D Te polecane przez Barbossę nie zmieszczą sie w garderobie, ale poza tym nic im nie brakuje. :lol:

Cpt_Q
18-05-2007, 00:42
chociaż te się nie składają :(

Nie gadaj! to nie zawiasy? te tam? :o

http://www.cptq.photosite.com/~photos/tn/13100_1024.ts1179443890453.jpg

Gdybym miał w perspektywie przez kilkadziesiąt lat łazić z koszem prania po schodach - wszystko jedno jak wygodnych - tobym zrobił na strychu taki luczek, a nad nim bloczek i linkę do wciągania kosza
:)

Lookita
07-11-2007, 21:07
Prosze o podpowiedz,jakie polecacie schody drewniano-metalowe lub nozycowe na strych. Znalazlem paru producentow i nie wiem na ktora konstrukce sie zdecydowac.Jak takie schody sie sprawuja?

maciejon
07-11-2007, 21:50
Kiedyś mieszkałem w domu, gdzie były schody drewniane. Teraz mam nożycowe. I jedne i drugie są strome i niewygodne. Nozycowe sa bardziej ruchliwe w trakcie używania.Chwieją się.
Wybrałbym teraz drewniane!

gogo5660
08-11-2007, 09:50
Powiem tak jak chcesz wchodzic na strych raz na ruski rok to kup najtansze bo nie ma sensu ladowac kupe kasy w takie cos. W kazdym markecie budowlanym jakies znajdziesz

arlix
08-11-2007, 10:05
Ja ma drewniane rozkladane fakro z ocieplona klapa, sprawuja sie dobrze:)

Zbigniew Rudnicki
08-11-2007, 10:26
Ja mam drewniane ... z ocieplona klapą ...
Ta ocieplana klapa jest b. ważna, bo samemu trudno docieplić - bo nie ma miejsca.

maciejon
08-11-2007, 10:31
A ja dodam jeszcze, ze warto mieć schody z możliwie największym otworem w stropie. Ja mam takowe a i tak musiałem "składać w plasterki" pudło od telewizora, by wywędrowało na strych :)

katerhasser
08-11-2007, 10:34
mam jakieś zwykłe, składane na 3 części, metalowe z drewnianymi stopniami.
ujdą choć zbyt wygodne nie są. tylko na stryszek wchodzę kilka razy w roku.

zbovid
09-04-2008, 10:56
Moze ma ktos linka bo w opcji szukaj nie moge znalezc jak przymocowac skrzynke od rozkladanych schodow do jętek.

Nie wiem jak do dziadostwo przymocowac bo mam sufit podwieszany w wysokosci jakies 30 cm 40 cm od jetek :-(

Z gory dziekuje za pomoc

jajmar
09-04-2008, 11:00
4 deski w narożach zamocować do jętek i do tego schody. Deski pionowo w dół.

pawelurb
09-04-2008, 11:54
ja mam gorszy problem, bo schody nie mieszcza się miedzy jętki , brakuje niewiele jakieś 10 mm po każdej stronie.....

jajmar
09-04-2008, 12:05
ja mam gorszy problem, bo schody nie mieszcza się miedzy jętki , brakuje niewiele jakieś 10 mm po każdej stronie.....

a mniejszych schopdów nie możesz kupic? węższych znaczy się ? schody "70" w zależności od producenta maja do kilku cm róznicy na szerokości.

pawelurb
09-04-2008, 12:11
ja mam gorszy problem, bo schody nie mieszcza się miedzy jętki , brakuje niewiele jakieś 10 mm po każdej stronie.....

a mniejszych schopdów nie możesz kupic? węższych znaczy się ? schody "70" w zależności od producenta maja do kilku cm róznicy na szerokości.

moge , ale te co mam juz są jeżą od 2 lat , zaczełem je przymierzać , no i wyszło jak wyszło , zastanawiam się nad demontażem podłogi stryszku i nad rozepchaniem jętek i wtedy włoże schody , powinny się dość łatwo rozszerzyć bo dosyć długie , i w płaszczyżnie poziomej są dosyć elastyczne . Bo co innego , zdzierać z nich po te 10 mm ? wolałbym nie

Kulin
09-04-2008, 14:39
a jakby jętki zfrezować po jednym cm...

smiejus
09-04-2008, 19:29
u nas brakowało około centymetra - cieśla ze spalinówka szybko sie z tym uwinoł i pasuja super

co do montażu schodów ... przed montażem proponuje odkręcić schody i zamontować samą skrzynką z klapą. Ułatwia to precyzyjne wypoziomowanie bez męczenia się z ciężkim klocem, a schody szybko sie przykręca

farida
16-04-2008, 14:53
Czy ktos z szanownych Forumowiczow uzytkuje schody strychowe zsowane?Chyba sa niezbyt popularne?Zastanawiam sie nad zakupem takich i bede wdzieczna za opinie.Moze zdecydowanie lepsze sa rozkladane?
Pozdrawiam.

Biceps
05-08-2008, 09:55
Czy orientujecie sie może, czy jest jakiś producent, który robi schody strychowe na wymiar i byłby w stanie zrobić schody, których skrzynia miałaby 80x80 cm? Wysokość stropu na którym jest otwór strychowy to 230 cm.

Będę wdzięczny za info, bo kurczę stoję pod ścianą :-?

05-08-2008, 10:12
raczej rozkuj sobie otwór pod schody typowe
wysokośc tez nie jest problemem /ucina sie schody piłką .../

Biceps
05-08-2008, 10:24
W tym cały problem, że rozkuć już nie mogę. To strop drewniany z tak ułożonymi belkami konstrukcyjnymi, że praktycznie nie mam pola manewru. Chyba pozostaje mi obudowanie otworu, zamówienie klapy u stolarza i zabawa z drabinką dostawianą. Na szczęście po strychu latał często nie będę, więc... :)

Cypek
05-08-2008, 10:27
Kupujesz typowe najbliższe wymiarem i dajesz do stolarza do przerobienia samą skrzynkę, mechanizm i drabinka pozostaje w oryginale. Po kłopocie.

qrt69
05-08-2008, 14:12
www.Oman.pl robią różne rozmiary miedzy innymi 80x70 (najbliższe twojej dziurze). 10 cm to nie problem żeby je wstawić, luz można np. zapiankować.
U siebie wstawiałem schody ichnie 80x90 i działają znakomicie.
Te wymiary nietypowe są droższe od zwykłych drewnianych (są stalowo drewniane) ale cóż począć skoro się nie pilnowało fachmanów :oops:

Pozdrawiam

Piwkoo
05-08-2008, 14:23
Schody o małych wymiarach produkuje także DOLLE. Dostępne sa w Leroy Merlin.

Jezier
05-08-2008, 14:30
A jeśli ktoś szuka schodów do jeszcze mniejszego otworu (52 cm na 60) to może takie:
http://www.telesteps.com/arkiv/pdf/en/Telesteps-loftladder_small.pdf

Biceps
05-08-2008, 14:50
Ludzie, z nieba mi pospadaliście z tymi informacjami :) A już miałem zostawiać dziurę obudowaną z kalpą i drabinkie dostawiać wedle potrzeby.

oleniek
11-02-2009, 12:22
Witam
W internecie oglądam sobie schody stychowe trójdzielne drewniane
np takie:
http://1.1.1.5/bmi/www.myzyk.com.pl/images/wymiary_3xscd.gif

Zazwyczaj wymiary tych schodów to 60* 120 i 70* 120cm. Choć znalazłam i 80*120.

Czy ktoś zamawiał szersze schody strychowe? Czy w ogóle możliwe jest zrobienie, a potem bezpieczne użytkowanie schodów o szer np 90 cm lub metra?

Trociu
11-02-2009, 12:49
Czy ktoś zamawiał szersze schody strychowe? Czy w ogóle możliwe jest zrobienie, a potem bezpieczne użytkowanie schodów o szer np 90 cm lub metra?Co może być w tym niebezpiecznego? Dla mnie nawet powinny być bardziej bezpieczne, bo masz więcej miejsca na stopy na stopniach.

Trociu
11-02-2009, 12:51
Witam
W internecie oglądam sobie schody stychowe trójdzielne drewniane
np takie:
http://www.myzyk.com.pl/images/wymiary_3xscd.gif
Ze swojej strony dodam - a looknij sobie na schody nożycowe - Fakro ma na przykład LST. Wygodniej się je składa i rozkłada. Właśnie takie sobie zamontowałem i nawet moja mała żonka sobie z nimi radzi.

bladyy78
11-02-2009, 13:01
Ja mam 60 czy 70, już nie pamiętam ale też na początku chciałem jak najszersze na szczęście moje rozterki jakie szerokie schody rozwiał rozstaw jętek. I teraz widzę że szerokość nie ma znaczenia. Przez moje swobodnie wychodzę na strych. Wiec najpierw trzeba sprawdzić rozstawa jętek i do nich dopasować szerokość schodów.

Trociu
11-02-2009, 13:04
Ja mam 60 czy 70, już nie pamiętam ale też na początku chciałem jak najszersze na szczęście moje rozterki jakie szerokie schody rozwiał rozstaw jętek. I teraz widzę że szerokość nie ma znaczenia. Przez moje swobodnie wychodzę na strych. Wiec najpierw trzeba sprawdzić rozstawa jętek i do nich dopasować szerokość schodów.ano to się zgadza. U mnie też jętki wymusiły 60-tki. Ale przez nie trudno wnieść wełnę bo ona ma po krótszym boku 60cm a skrzynia od środka ma jakieś 55cm.

oleniek
11-02-2009, 13:08
Jętek :o
ależ one mają być między parterem a strychem. Strop teriva. Chodzi mi o to że architekt - dupa nie przemęczał się przy projekcie stopów i mam parę zmian po rozmowie z kierudem . Tak sobie myślę że mi by najlepiej pasowały schody o szer 1 metra - wtedy zamiast dwóch kawałków stropu żelbetowego (70cm tam gdzie schody i 30 cm przy samym murze - bo wiadomo pustak ma 60 cm więc nie wejdzie) miałabym jeden pas strpu żelbetowego o szer 1m tam gdzie schody. Tylko własnie nie wiem czy takie schody są do kupienie/ zamówienia. Czy będą praktyczne. A może koszmarnie drogie :roll:

Trociu
11-02-2009, 13:11
Jętek :o
ależ one mają być między parterem a strychem. Strop teriva. l:A widzisz - za mało powiedziałeś w pierwszym swoim poście, to sobie resztę dopowiedzieliśmy. Pewnie masz u siebie domek parterowy z poddaszem stanowiącym dla Ciebie stryszek ;) A większość z nas ma parter, poddasze i stryszek. I wtedy w stropie poddasze - stryszek mamy jętki ;)
Jeżeli u ciebie nie ma tych ograniczeń, to wyszukaj najszersze jakie są. Nie będziesz wtedy później żałował, że karton od wielkiej plazmy nie chce się zmieścić.

pablitoo
11-02-2009, 13:18
Jętek :o
ależ one mają być między parterem a strychem. Strop teriva. l:A widzisz - za mało powiedziałeś w pierwszym swoim poście, to sobie resztę dopowiedzieliśmy. Pewnie masz u siebie domek parterowy z poddaszem stanowiącym dla Ciebie stryszek ;) A większość z nas ma parter, poddasze i stryszek. I wtedy w stropie poddasze - stryszek mamy jętki ;)
Jeżeli u ciebie nie ma tych ograniczeń, to wyszukaj najszersze jakie są. Nie będziesz wtedy później żałował, że karton od wielkiej plazmy nie chce się zmieścić.

Dokładnie - u mnie również jętki - bo strop nad poddaszem jest drewniany - i schody strychowe pięknie wskoczyły pomiędzy jętki ...

A pudło po wielkiej plaźmie/LCD jest jeszcze większe ...

:D

oleniek
11-02-2009, 13:18
Trociu - balsam na moją duszę :D
Własnie dlatego szukam szerokich schodów. Tylko najszersze jakie znalazłam mają 80 cm. Czy to nie za mało :roll: tym bardziej że mogę sobie pozwolić (metrażowo :wink: ) na większe. A wiadomo - strych to strych wiele "przydasię" można na górę włożyć :D

A muszę pomyśleć o tym teraz, zanim strop teriva powstanie :D

i rzeczywiście budując parterówkę zapomniałam, że są jeszcze strychy nad użytkowym poddaszem :lol:

Trociu
11-02-2009, 13:34
Trociu - balsam na moją duszę :D
Własnie dlatego szukam szerokich schodów. Tylko najszersze jakie znalazłam mają 80 cm. Czy to nie za mało :roll: tym bardziej że mogę sobie pozwolić (metrażowo :wink: ) na większe. A wiadomo - strych to strych wiele "przydasię" można na górę włożyć :D
Podejrzewam, że trudno coś większego będzie znaleźć, bo większość z nas ma właśnie schody na strychy nad poddaszami, a tam właśnie jętki ograniczają. Więc większa produkcja idzie na te 60, 70 i 80.

Z drugiej strony, można by zrobić normalne schody i jakiś ładny (i ocieplony) wyłaz na ten strych. Też do rozpatrzenia. Ale to już większe koszty.

oleniek
11-02-2009, 13:48
zwykłe schody odpadają. To muszą być takie chowane w suficie. Nie przewidziałam miejsca na inne na stałe.
Tylko otwierane.
Weszłam na stronkę fakro, którą mi podałeś i ... zadałam pytanko producentowi. :) Zobaczę co odpisze 8)

helixwroclaw2005
11-02-2009, 14:00
oleniek jeżeli tak bardzo potrzeba Ci przenieść na strych coś większych gabarytów jak sam otwór największych schodów strychowych składanych to rozwiązaniem może być umieszczenie w jednej linii dwóch takich samych. Oczywiście po małej modyfikacji "skrzyń"

oleniek
11-02-2009, 14:39
hmmm
myslisz o tym aby skrzynie nie miały po jednym krótszym boku, a z jednych drzwi zdjąc w ogóle drabinę? :roll:
czy też odwrotnie
dwa wyłazy obok siebie wzdłuż dłuższych brzegów? i brak dłuższych brzegów. Ale czy to w ogóle byłoby stabilne wtedy? :-?


O!
dostałam maila z odpowiedzią od Fakro :D
"Witam,
Istnieje możlwiość zamówienia nitypowego rozmiaru schodów z przedziału:
- szerokośc otworu w suficie: 50cm - 82cm
- długość otowru w suficie: 94cm - 140cm
Schody niestandardowe produkowane są na wysokość pomieszczenia 270cm, 290cm, 305cm i 325cm."

Czyli już 80 to nietypowe :-?

Trociu
11-02-2009, 15:14
Czyli już 80 to nietypowe :-?Spojrzyj na te schody:
http://www.fakro.pl/att/ceny.pl/LWF.pdf

86 na 130 ;)

Trociu
11-02-2009, 15:21
oleniek jeżeli tak bardzo potrzeba Ci przenieść na strych coś większych gabarytów jak sam otwór największych schodów strychowych składanych to rozwiązaniem może być umieszczenie w jednej linii dwóch takich samych. Oczywiście po małej modyfikacji "skrzyń"
Hmmm - złączyć dłuższymi bokami, dobrze przymocować do stropu, połączyć jeszcze klapy, coby razem były i szczeliny między nimi też nie było i powinno być ok. Pomysł warty przemyślenia jak komuś zależy na szerokich schodach. Ale to wtedy wyjdzie dobre 1,2m ;)

rybkin
11-02-2009, 16:49
http://images46.fotosik.pl/61/0003d67a74e82c26m.jpg (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=0003d67a74e82c26)
polecam takie,chyba od tej pani
http://www.allegro.pl/item549530919_schody_na_strych_fakro_lwm_60x120_hi t_cenowy.html
Przed zamowienim poprostu sie skantaktowac i spytac o maksymalny wymiar,tak na prawde nie widze sensu montowania schoduw szerszych niz 80cm,to tylko strych,chyba ze ktosz ma plany chowac tam stare loduwki lub pralki :lol:

oleniek
11-02-2009, 17:48
86 na 130 byłyby super - jakoś mi umknęły. Tylko ta cena :lol: :lol: :lol: Od razu zaczęłam sięzastanawiać czy nie chcęwęższych :lol: :lol: :lol:

Trociu
11-02-2009, 18:31
86 na 130 byłyby super - jakoś mi umknęły. Tylko ta cena :lol: :lol: :lol: Od razu zaczęłam sięzastanawiać czy nie chcęwęższych :lol: :lol: :lol:Tak to niestety jest, że w większości przypadków to co nam się podoba jest najdroższe ;)

oleniek
11-02-2009, 19:17
taaak
właśnie dlatego zaczęły mi się podobać białe okna, choć zawsze myślałam że będę miała brązowe :D

helixwroclaw2005
11-02-2009, 19:33
Myślałem o montażu "lustrzanego odbicia" (wzdłuż krótszego boku) Demontując jeden bok w dwóch skrzyniach obudowy, uzyskamy większą przestrzeń do wniesienia na strych kartonu po największym LCD w Polsce :D

bonna
31-08-2009, 08:56
Jak wyżej w temacie, nie mogę znaleźć pasujących schodów.
Potrzebne mi wymiary są następujące (wymiary zewnętrzne skrzyni): 46 cm*118 cm, długość schodów 282 cm.
Może ktoś mi coś podpowie, chętnie zlecę wykonanie na wymiar w przystepnej cenie .

Z góry dziękuję i pozdrawiam
bonna

buduję w okolicy Piaseczna

mynia_pynia
31-08-2009, 09:02
U mnie otwór na schody stychowe też nie był idealny. Kupiliśmy w hipermarkecie budowlanym największe i dalej były za małe do otworu, ale to nie problem, bo panowie którzy montowali przykręcili do więźby legary i dopasowali otwór do zakupionych schodów (skrzyni). Na wysokość dotniemy drabinę (schody) jak już wszystko będzie na cito wykoczone.

zefel
22-01-2010, 21:41
Witam

Czy ktoś z Was zakupił i używa schody strychowe e-millenium?
Rozważam możliwość zakupu, z racji, że jedynie u nich są interesujące mnie wymiary - 80x80 lub 85x80. Ogranicza mnie bardzo rozstaw pomiędzy krokwiami który wynosi 87cm oraz szerokość korytarza nad którym schody będą montowane - 120cm.

Pozdrawiam
Tomek

wiaterwiater
23-01-2010, 01:02
http://www.e-millennium.pl/product_info.php?products_id=32

Nie piszesz, czy chcesz drewniane, bo jeśli tak i jeśli chcesz je zamontować tak jak myślę, że chcesz, to sprawdź zasięg przy rozkładaniu schodów, bo może się okazać, że wejdą tylko nożycowe.

zefel
23-01-2010, 12:00
Chcę drewniane. No i na pewno chciałbym, żeby otwierały się wzdłuż korytarza, otwieranie w poprzek odpada, z niczym tam nie wejdę. Czyli pozostaje jedynie skrzynia o maksymalnej długości 87cm.

rafalbaran
08-02-2010, 12:09
Witam wszystkich kupiłem schody na strych(skrzynia z chowaną drabiną) właśnie przymierzam się do ich zamontowania. Z tym że mam mały problem jak je dobrze przymocować poniżej załączam rysunek. Problem tkwi w tym że skrzynia nie jest taka szeroka jak odstęp pomiędzy jętkami, ponad to obniżyłem sufit o 11cm względem jętek(profile) więc skrzynia zachodzi tylko górną częścią na jętki. Czy ktoś wie jakie połączenia stolarskie lub uchwyty ty zastosować? Mi tylko przychodzi do głowy zrobić wymian i łączyć kątownikami.
http://www.rafalbaran.net/dom/w1.jpg

zbigmor
08-02-2010, 12:15
Jeśli dobrze zrozumiałem opis to do skrzyni schodów z obu stron dołożyłbym deski o grubości prawie szczeliny i wysokościtakiej, aby nadawały się do zamocowania do jętek.

Mice
08-02-2010, 12:18
Jeśli dobrze zrozumiałem opis to do skrzyni schodów z obu stron dołożyłbym deski o grubości prawie szczeliny i wysokościtakiej, aby nadawały się do zamocowania do jętek.
tak mniej więcej mam zrobione, pomiędzy jętki wstawiona skrzynia o wymiarach i obniżeniu takim, żeby schody licowały z sufitem.

edde
08-02-2010, 15:51
rafalbaran, może sprecyzuj jakiego wymiaru masz te schody i jaki jest rozstaw jętek lub odległość między nimi, na ile cm chcesz opuścić skrzynię?

Zbigniew100
08-02-2010, 15:54
Jeśli dobrze zrozumiałem opis to do skrzyni schodów z obu stron dołożyłbym deski o grubości prawie szczeliny i wysokościtakiej, aby nadawały się do zamocowania do jętek.
tak mniej więcej mam zrobione, pomiędzy jętki wstawiona skrzynia o wymiarach i obniżeniu takim, żeby schody licowały z sufitem.

To wymaga dopasowania grubości desek skrzyni.
Może od spodu jętek przymocować belki i do tych belek przmocować schody wkrętami .

rafalbaran
09-02-2010, 07:22
rafalbaran, może sprecyzuj jakiego wymiaru masz te schody i jaki jest rozstaw jętek lub odległość między nimi, na ile cm chcesz opuścić skrzynię?
i

To wymaga dopasowania grubości desek skrzyni.
Może od spodu jętek przymocować belki i do tych belek przmocować schody wkrętami .

Wymiary i belka :) Właśnie mnie oświeciło przecież skrzynię mogę dosunąć do jętki i w brakujące miejsce wstawić belkę - co mi strzeliło do głowy żeby tą skrzynię montować centralnie po środku. Dzięki jadę montować - wieczorkiem wstawie fotki do akceptacji :)

Zbigniew100
09-02-2010, 07:27
:lol: :lol: :lol:

katalak
11-10-2022, 12:40
Pytanie o schody strychowe.
Muszę kupić 2 komplety.
Raczej biorę pod uwagę :spam: , no chyba że Polecicie coś innego.
1) schody do poddasza - ciepłe 120x70
2) schody do garażu
Mam nad garażem trochę miejsca i postanowiłem zrobić tam taki składzik. Czy warto kupować 140, w sensie czy odczuje różnice przy wchodzeniu w porównaniu do 120?
Czy warto brać pod uwagę schody ze stopniami metalowymi? Sam waże niemało, a jeszcze dochodzi ciężar przedmiotów które będę tam wnosił.
Poradzicie?

Robinson74
11-10-2022, 15:11
Co do 140 cm, to wydaje mi się, że warto. Sam się wahałem i jednak wybrałem 140 cm. Przy 120 cm mogłoby być niewygodnie.
Co do metalowych schodów, to nie wiem, czy jest to konieczne. Chociaż w garażu może tak.

Patrykj70
15-10-2022, 07:54
Panowie mam taki dylemat. W projekcie wpisany otwór w stropie jako 120x70, schodów w tym wymiarze też jest pełno. Wczoraj przed zakupem chciałem się jednak upewnić i wychodzi mi wymiar 121x75. Zakładając, że sprzedawane schodki mają i tak trochę mniejszy wymiar ze względu na luz montażowy to jak to teraz ugryźć? Chyba nie kupię nic w wymiarze 120x75?