PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie poddasza



18-02-2002, 19:23
Co sadzicie o takiej metodzie (dzisiaj widzialem to na oczy):
- plyta k-g
- 4cm styropianu (profile do plyt maja wys. 5cm)
- folia przeciw-wilgociowa
- welna 15 cm (wys. krokwi 15 cm)
- deskowanie
- papa

Z czasem welna troche "przysiadzie" i bedzie pustka wentylacyjna.
Co sadzicie o polaczeniu welny i styropianu ?

Pacul
19-02-2002, 14:58
1)U siebie bym tak nie zrobił-deski mogą gnić.
2)Do takiego połączenia wełny i styropianu nie mam zastrzeżeń,ale nad pomieszczeniami mokrymi folię dałbym zaraz po płycie. Na profilach może być za duży przepływ ciepła-jeśli nie zostały wypełnione wełną lub/i styropian nie dociśnięty do boków profili.

pitbull
20-02-2002, 08:02
Dalbym mniejsza grubosc waty zeby nie liczyc ze "cos siadzie" i tak jak Pacul pisze folie od wewnatrz + dokladne wypelnienie profili

krzysztofh
20-02-2002, 08:34
Nie ma co liczyć na to że "siądzie" wełna. Trzeba bezwzględnie stosować szczelinę wentylacyjną.
W zasadzie można łączyć styropian i wełnę (sądzę, że po prostu miałeś taką wełnę i chciałeś zwiększyć grubość warstwy ocieplenia, bo jeżeli to działanie z premedytacją to raczej nie trafione).
Zgadzam się z przedmówcą, że należałoby folię dać zaraz po płycie G/K.

Frankai
20-02-2002, 11:49
Nie liczyłbym, że wełna siądzie. Tu wychodzi plus folii o wysokiej paroprzepuszczalności - nie ma problemów z układaniem wełny. Pilnujcie tylko dekarzy. Ja miałem Ultradif Master, czyli membranę, a i tak porobili dziurki. Widzę, że nie wszystkie są połatane.

Krzysztofh - u mnie projektant wpisał połączenie wełna-styropian w projekcie, choć spec od Lafarge radził mi dać samą wełnę.