PDA

Zobacz pełną wersję : SYstem prefabrykowanych elementów keramzytobetonowych



julnat
24-11-2006, 20:59
Proszę o informacje na temat budowy domów w systemie prefabrykowanych elementów keramzytobetonowych. Na wiosnę chcemy wybudować swój dom w tej technologii. Dlatego jestem ciekawa opinii wszystkich, którzy mieszkają w takich domach jeden lub kilka sezonów. Jak sprawdza się taki dom podczas sezonu grzewczego? Na co należy zwrócić uwagę podczas projektowania i budowania? Czy ktoś zna wady i zalety tej technologii?

aresior
24-11-2006, 21:25
mamy budynek keramzytobetonu. nie wykończony więc sorki, że nie odpowiem jak się mieszka. a co do projektu to polecam jak najprostszy. wybraliśmy trochę "zakrętasów" a to koszyuje i nie każdy wykonawca wbrew zapewnieniom poradzi sobie. rozumiem, że kusi szybkie stawianie ścian. to pozory. średniej wielkości domek stanie (chodzi o ściany) w 10-14 dni. poza tym nigdy nie masz pewności kto będzie stawiał te twoje prefabrykowane elementy ani, że będą proste i równe. to tak wszystko fajnie w prospekcie wygląda. nawet wcześniejsze realizacje nie dają gwarancji poprawnego zrealizowania marzeń. buduje niby firma a w firmie ludzie się zmieniają więc...
innymi słowy polecam ścianę dwuwarstwową z bloczków keramzytobetonowych.
wady: budują ludzie a nie firmy więc błędy są elementem ludzkiej natury. nie wierz w kosztorysy, projekty i zapewnienia wykonawców.

pozdrawiam a jeśli pomogłem to miło mi. jeśli nie to przepraszam ale pewne kwestie na budowie rozczarowały mnie.

aresior

julnat
25-11-2006, 10:47
Dzięki za szybką odpowiedż. Każda informacja na ten temat jest dla nas ważna więc sondujemy opinie no i w końcu musimy podjąć konkretną decyzję odnośnie technologii naszego przyszłego domu.
Pozdrawiam
Agata

Anisia3
25-11-2006, 12:09
Ja własnie sie wściekam, bo mialo byc szybko a jest wolniej. Czekamy na elementy, które miały byc najpózniej na 20 listopada, a tymczasem firma dopiero zabrała sie za przystosowanie projektu :evil: Chociaż na pewno wygodniejsze później w wykończeniówce, ale tego jeszcze na 100 proc. nie moge stwierdzić, bo dopiero przede mną. 8)

KrzysiekMarusza
25-11-2006, 12:56
U mnie ściany nośne i działowe z BK stawiano coś koło 2 tyg. - a więc jest to mało znaczące w skali czasu budowania domu, nawet, gdyby sciany z prefabrykatu postawiono w 1 czy 3 dni

a można modyfikować rozkład pomieszczeń w trakcie realizacji - w przypadku prefabrykatu może to być trudne
Fakt - schnięcie tynku wewn. u mnie zajęło nieporównywanie więcej czasu :)
pozdr - Krzysiek
PS na forum informacji n/t prefabrykatów szukać można pod hasłami <Praefa> i <Legalett>

NOTO
25-11-2006, 22:06
Możecie dać namiar na te domy ? Projekty ?

Anisia3
25-11-2006, 22:08
Projekt indywidualny. Firma dostosowuje do twoich potrzeb. Ja biorę z Keramzytonu Sochaczew.

julnat
26-11-2006, 19:51
Dzięki za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Nasz projekt również indywidualny do technologi prefabrykatu ma dostosować firma. Z firmą produkującą prefabrykaty keramzytobetonowe oraz jednocześnie stawiającą domy w w/w technologi z Konopisk k/Częstochowy jesteśmy umówieni w środę. Widzieliśmy jeden dom w tej technologii i rozmawialiśmy z gospodarzem, któremu również budowała ta firma i musimy przyznać, że wypowiadał się zarówno o wykonoawcy jak i samej technologii w samych superlatywach. Cała jego inwestycja trwała 5 miesięcy od wylania płyty fundamentowej do chwili wprowadzwenia się. Widzielśmy ściany, które faktycznie wyglądają od srodka jak idealnie gładziutko, koszt budowy bnez białej armatury, podłóg, drzwi wewnętrznych jak twierdzi wyniósł 1600zł/m2. Aktualnie cena m2 jak zostałem poinformowany przez właściciela firmy do końca roku wynosi ok. 1820 zł/m2 brutto. Według naszych orientacji trudno powiedzieć co wychodzi drożej, a co taniej biorąc pod uwagę GALOPUJĄCE ceny materiałów i robocizny. Orientowałem się w cenach materiałów w hurtowniach jak również barłem pod uwagę kolegów którzy w ciągu ostatnich 2-lat ukończyli budowy (Głównie w tradycji). Z tych obserwacji wynika, że ceny od stycznia ubiegłego roku jeśli chodzi o materiały poszły o 100% np. styropian jeszcze w kwietniu tego roku można było kupić po 70 zł/m3 - dziś to koszt ok 160zł/m3. Zwykle w tym okresie tj. między listopadem a lutym ceny materiałów spadały, a przynajmniej utrzymywały się na stałym poziomie, a z informacji z hurtowni wynika, że w styczniu zapowiedziane mają kolejne podwyszki np. MAX-ów czy Porothermu o ok.10%. Jeśli patrzeć więc na to w ten sposób kiedy koszt budowy stanu surowego rocznie rośnie o 70 - 100% to pytanie o tanią technologię staje sie pytaniem retorycznym. Zadajemy sobie właśnie pytanie czy nie jest sęsownym spieniężenie swego majątku i szybka inwestycja w ciągu 5-miesięcy to oszczędność na skokach cen materiałów, jak również kosztów posrednich jak choćby oszczędność na czynszu ok.3000 rocznie, nie mówię już o wyjeżdżonym paliwie, telefonach itp. Kiedy patrzymy na to z tej perspektywy zaczyna być zasadne wydanie 20 - 30 tys więcej w technologii prefabrykatu, choć zawsze wydawało się nam, że prawdziwy dom w naszym klimacie to dom w ceramice. Jak na to nie patrzeć to przed nami kilka dni stresu jaką decyzję podjąć (tradycja, za którą jest większość, czy zaryzykować i pójść drogą "bez światełka w tunelu........
Zdaję sobie również sprawę, że budowa z Prefabrykatów wiąże się z faktem dokładnego przemyślenia wszelkich instalacji bo późniejsze przeróbki to może być bardzo wysoki koszt jeśli nie powiedzieć, że nie do poprawienia.

Anisia3
26-11-2006, 20:07
Spróbuj policzyć ile kosztuje m kw. ściany, nie budynku, bo to jest zupełnie co innego. Też kiedys o to pytałam na forum, ale to nie ma sensu. My płacimy za m kw. ściany 210 zł. To cena z montażem. Trochę droższa jest scianka kolankowa, nie wiem dlaczego. Zrezygnowaliśmy z działówek na piętrze, zeby było taniej i zrobimy je własnym sumptem.

mmmad
27-11-2006, 09:04
Anisia3 po zobaczeniu tematu tak myslalem, ze Cie tu znajde ;)
Tak prawde mowiac zaskoczylas mnie wczoraj ta technologie (nic o niej nie wiem), wiec wpadne do Was od czasu do czasu zeby sie przyjrzec - oczywiscie, jesli pozwolisz..

Anisia3
27-11-2006, 22:03
Tak, oczywiście, że pozwolę. :wink:

Anisia3
27-11-2006, 22:21
Tylko jeszcze powiedz, dlaczego tak cię to interesuje? Stawiasz drugi dom? :lol:

gamagaz1
28-11-2006, 08:30
Pozdrawiam wszytkich zapraszam na strone Isomax Polska..tam dowiesz sie jak wybudowac super energooszczedny dom Niewydajac przytym ani złotówki wiecej niz w tradycyjnym budownictwie..zapotrzebowanie na Ciepło to 5-15kw/m2 rok..mozliwe dotacje UE i BOŚ..kontakt e-mail [email protected]. tel 500516134..Rfał Lisowicz :lol:

gamagaz1
28-11-2006, 08:31
Pozdrawiam wszytkich zapraszam na strone Isomax Polska..tam dowiesz sie jak wybudowac super energooszczedny dom Niewydajac przytym ani złotówki wiecej niz w tradycyjnym budownictwie..zapotrzebowanie na Ciepło to 5-15kw/m2 rok..mozliwe dotacje UE i BOŚ..kontakt e-mail [email protected]. tel 500516134..Rfał Lisowicz :lol:

mmmad
28-11-2006, 09:08
Tylko jeszcze powiedz, dlaczego tak cię to interesuje? Stawiasz drugi dom? :lol:

Jak tylko splace obecny kredyt ;) :(

wari
30-01-2007, 23:53
Kiedy patrzymy na to z tej perspektywy zaczyna być zasadne wydanie 20 - 30 tys więcej w technologii prefabrykatu, choć zawsze wydawało się nam, że prawdziwy dom w naszym klimacie to dom w ceramice. .

I słusznie, domy prefabrykowane to często domy w ceramice (keramzyt).

NOTO
31-01-2007, 10:21
Spróbuj policzyć ile kosztuje m kw. ściany, nie budynku, bo to jest zupełnie co innego. Też kiedys o to pytałam na forum, ale to nie ma sensu. My płacimy za m kw. ściany 210 zł. To cena z montażem. Trochę droższa jest scianka kolankowa, nie wiem dlaczego. Zrezygnowaliśmy z działówek na piętrze, zeby było taniej i zrobimy je własnym sumptem.

Własnie takie wyliczenie ceny bardzo mi odpowiada. Odpowiada nakładowi pracy i materiały.
Czy te 210 zł to podał Ci producent czy sama to wyliczałaś sobie sama ?

lutea
26-03-2007, 03:43
ja mam informację z Praefy w Międzyrzeczu z marca br.
metr kwadratowy ściany 15 cm grubości bez ocieplenia 235 zł brutto, z montażem,
ogólne wrażenie z rozmowy takie sobie,
Pani udzielająca informacji miła ale ... np. propozycja warunków umowy zupełnie dla nas nie do przyjęcia - wpłata 95% wartości zamówienia przed przywiezieniem materiałów na budowę!!!!
W umowie ani słowa o karach umownych za niedotrzymanie terminu itp. ... koszmar!!!! Pani zaczęła przekonywać, że na zachodzie tez takie umowy są stosowane ... zatem zapytałam się ile czasu na zachodzie trwają procedury przed Sądem ...
Pani na to ..........yyyyyyyyyyyy, no inaczej niż w Polsce .... i zmieniła temat.
Pani udzielała dość wyczerpująco odpowiedzi, byliśmy tam ponad godzinę - nawet po godzinach ich pracy ale nie mogę pojąc dlaczego nie zamieszczą tych wszystkich informacji na stronie internetowej - kobieta zmarnowała tyle czasu. my także!!!
Z doświadczenia wiem, że na odpowiedź na meila czeka się tygodniami - nic dziwnego - Pani udziela klientom podstawowych informacji, które mogliby sobie przeczytać na stronie internetowej!!!
Poza tym wynikało, że im na klientach nie zależy bo i tak mają zbyt itp. ...

NOTO
26-03-2007, 08:28
Taki jest rynek obecnie. Ale patrząc na to co się dzieje ... to cena niezbyt poszła do góry.