PDA

Zobacz pełną wersję : Odprowadzanie ścieków do rzeki?



frykow
25-11-2006, 17:19
1. Czy to w ogóle jest wykonalne - odprowadzanie oczyszczonej wody z POŚ (niby ścieku, ale ta woda jest często czystsza niż z wodociągu :), do rzeczki, która przepływa w pobliżu mojej działki?

2. Kwestia odległości - rzeczka jest jakieś 50m od granicy działki. Ten teren to ziemia niczyja, czyli własność gminy, na której zgodnie z planem istnieją tereny zielone (brak możliwości zabudowy).

Spodziewam się, że formalności będzie milion i trochę - ale czy to w ogóle jest realne? A dlaczego tak kombinuję? Bo nie zmieści mi się na działce studnia, jeżeli miałbym POŚ z rozsączaniem lub studnią chłonną :/

Rezi
25-11-2006, 17:33
nie realne
chyba ze masz własne laboratorium do badania wodu wpuszczanej w rzeczkę - ale wątpie w to :lol:

aru
25-11-2006, 18:41
nie realne?
wszystko możliwe
byle by nikt na tym Cię nie przyłapał

a tak serio to tego nie gó.na będzisz miał tyle, że nie przesadzaj z problemem wody z poś

qrt69
25-11-2006, 21:43
Było już na forum.
Ale po kolei.
Potrzebny będzie odpowiedni POŚ najlepiej biologiczny - z atestami że czyści ścieki do odpowiednich parametrów.
Wizyta w Starostwie powiatowym w wydziale ochrony środowiska - tam ci powiedzą najlepiej co i jak. O ile dobrze pamiętam to bedzie potrzebne pozwolenie wodno-prawne i projekt spustu do cieku wodnego.

Mmożna to załatwić ale słuchaj forumowiczów nie ma tego aż tak dużo a jeżeli masz dużą działkę zrób 'oczko wodne' (ja tak mam) lub jeżeli masz dobry grunt do studznię chłonną one nie wymagają pozwoleń.

Pozdrowiam