PDA

Zobacz pełną wersję : wkład kominkowy - wątpliwości



iberlander
02-05-2003, 19:12
Kupiłem wkład INVICTA z Leroy w zeszłym roku. Grzałem nim niemiłosiernie przez całą zimię różnymi rodzajami drewna (często mokrymi).Nic istotnego się z nim nie stało - był zamontowany prowizorycznie (tylko przewód kominowy).Ostatnio był u mnie fachowiec który sprzedaje kominki i rozprowadzenie ogrzewania.Powiedział że ten wkład się do niczego nie nadaje i szkoda go zabudowywać bo zaraz się rozszczelni , a najlepiej kupić wkład odlany w całości. Teraz także mam spore wątpliwości czy go zabudować czy kupić nowy...

kodi_gdynia
02-05-2003, 19:20
Poczytaj na forum o kominkach. Obawiam się, że koleś może mieć sporo racji. Kominki z marketów nie grzeszą jakością i pewnie nie są przystosowane do tak ciężkich warunków o jakich piszesz. Dobre kominki zaczynają się od 2,5 - 3 tys. złotych.
Przyprowadź innego niezależnego fachowca. Póki jest niezabudowany niech na niego luknie.
Pozdrawiam

Forest-Natura
03-05-2003, 09:49
Takie "jednoznacznie brzmiące" wypowiedzi "fachowców" świadczą tylko o ich ignorancji i niewiedzy. Firma nie jest zła i tak jak każda ma w swojej ofercie wkłady drogie i tanie odlewy z form, z których korzystają również inne firmy.
Domyślam się jaki wkad posiadasz. Jeśli będziesz używał go do "dogrzewania" to twoje obawy są płonne. Natomiast jeżeli chcesz oprzeć ogrzewanie domu na kominku to faktycznie namawiał bym Cię do zainwestowania nieco większej kwoty w sam wkład.

Forest-Natura
03-05-2003, 09:50
Takie "jednoznacznie brzmiące" wypowiedzi "fachowców" świadczą tylko o ich ignorancji i niewiedzy. Firma nie jest zła i tak jak każda ma w swojej ofercie wkłady drogie i tanie odlewy z form, z których korzystają również inne firmy.
Domyślam się jaki wkad posiadasz. Jeśli będziesz używał go do "dogrzewania" to twoje obawy są płonne. Natomiast jeżeli chcesz oprzeć ogrzewanie domu na kominku to faktycznie namawiał bym Cię do zainwestowania nieco większej kwoty w sam wkład.

Arko
30-08-2004, 12:59
Mam wkłąd INVICTA z marketu, w październiku przeprowadzam się do mojego domku o powierzchni 118 m2 i kominek ma tylko dogrzewać, ale będe palił często zobaczymy jak się spisze i na pewno dam znać

tczarek
30-08-2004, 13:08
Taka jednoznacznie brzmiąca opinia fachowca to jest wystraszenie inwestora i oczekiwanie na pytanie a może pan zasugeruje jakieś rozwiązanie. No i wtedy taki fachowiec ma inwestora na "widelcu" . Wciśnie ci jakiś wkład i kominek o podobnych czym nie gorszych parametrach ale ty będziesz się czół zadowolony.

Aby podjąć odpwiednią decyzję ja zawsze zbieram kilka opinni i cen a potem sam staram się to przetrawić i wywnioskować.

Moja rada - zaprosić jeszcze innego "GURU" od kominków i nie mówić o tym że tu już ktoś to widział tylko posłuchać co on powie.

sceptyk
18-09-2005, 19:44
forest- natura powiedział mądre słowa, wkurzają mnie :evil: tacy fachowy którzy widzą tylko kolor biały i czrny, tym bardziej , że dzisiaj kupiłem wkład invicty, (do dogrzewania i klimatu tylko :wink: )

19-11-2005, 22:22
ja rozmawialem z facetem który ma w domu Invicte od 14 lat

ktos mu ja sprzedał a on sobie sam zabudował.

potem jak sie rozkrecił w zabudowach to zaczoł je sprowadzać i sprzedawac , był we Francji z 15 razy przez ostatnie 10 lat, w 4 albo 6 fabrykach.
Widział nawet jak wylewają z kotła żeliwo do form na kominki.

Stwierdził jednoznacznie ze polscy producenci za 10 lat dojdą do tej technologii którą maja francuzi

to tyle