PDA

Zobacz pełną wersję : Strefa W III ochrony stanowiska archeologicznego - ?



tomzar157
25-11-2006, 22:45
Witam !
Właśnie dostałem wypis z planu zagospodarowania przestrzennego a na nim psikus - na większości działki jest " Strefa WIII ochrony stanowiska archelogicznego" :o , ponadto w planie ujęte jest że zgoda na budowe może być wydana po uzyskaniu zgody od Konserwatora zabytków.
W przepisach wyczytałem że mam obowiązek tylko zawiadomić konserwatora na 2 tygodnie przed rozpoczęciem budowy , ale w planie jest niestety jak wyżej.
Czy ktoś z was załatwiał już taką zgodę? Jak to wygląda, ile trwa i ile kosztuje?

krzyspx
07-02-2007, 19:36
Witam !
Właśnie dostałem wypis z planu zagospodarowania przestrzennego a na nim psikus - na większości działki jest " Strefa WIII ochrony stanowiska archelogicznego" :o , ponadto w planie ujęte jest że zgoda na budowe może być wydana po uzyskaniu zgody od Konserwatora zabytków.
W przepisach wyczytałem że mam obowiązek tylko zawiadomić konserwatora na 2 tygodnie przed rozpoczęciem budowy , ale w planie jest niestety jak wyżej.
Czy ktoś z was załatwiał już taką zgodę? Jak to wygląda, ile trwa i ile kosztuje?
tak ja
zapytaj u konserwatora o osoby wykonujące projekty - pogadaj z dwoma wybierz bardziej na luzie - szukaj takiego co nawet jak coś znajdzie to szybko zakopie. Poważnie - III strefa to małe ryzyko ale zawsze. Musisz mieć archeologa co zna procedurę i nie jet upierdliwy - resztę załatwi za ciebie.
Koszt 800 zł płaciłem ratami - załatwienie papierów 200 potem znowu 200 a po zdjęciu humusu i wpisie do dziennika że jest OK - 400. i to koniec