PDA

Zobacz pełną wersję : Odbiór budynku a inwentaryzacja przyłączy



rafal9
27-11-2006, 13:19
Przymierzam się do odbioru budynku i mam takie pytanko do osób, które to już przeszły:

przyłącza robił gościu kompleksowo, tzn. nie wnikałem w papierologię i wykonanie - po prostu na samym końcu podpisywałem umowę i np. gaz pojawiał się w instalacji.
Czy w związku z tym do odbioru budynku muszę wziąć od niego jakieś inwentaryzacje przyłączy?
Czy po prostu przy inwentaryzacji budynku na mapce będzie pokazana trasa przyłączy?
Czy to wystarczy?

Pytam, bo geodeci różnie się do tego odnoszą.

Z góry dzięki za pomoc.

pjj
27-11-2006, 13:25
Musi byc tzw. mapa inwentaryzacyjna powykonawcza. na niej sa naniesione wszystkie media, szambo itd.

Ala28
27-11-2006, 13:45
Witaj,

jak wyżej koniecznie inwentaryzacja geodezyjna. Oprócz tego starostwo moje wymaga ode mnie:
gaz - protokół odbioru przyłącza gazowego oraz próby szczelności wewnętrznej instalacji gazowej
prąd - protokół odbioru elektryki z pomiarami oraz nie wiem czemu protokół z odbioru przyłącza elektrycznego (robiła to energetyka i wydobyłam to od nich)
kanaliza i woda - protokół odbioru instalacji wod-kan.
pozdrawiam,
Ala

rafal9
27-11-2006, 14:05
Musi byc tzw. mapa inwentaryzacyjna powykonawcza. na niej sa naniesione wszystkie media, szambo itd.

No tak, czyli jak zamówię usługę inwentaryzacji to na jednej mapie będzie budynek i wszystkie przyłącza, tak?

Nie muszę oddzielnie brać mapek od wykonawcy mediów?

pjj
27-11-2006, 14:10
rafal9: tak. zgadza sie. geodeta wykonujacy taka mape odpowiada za wszystko co jest do naniesienia.

zarka
27-11-2006, 15:02
Od nas do wykonania odbioru przyłącza wodociągowego i kanalizacji panowie z kanalizacji oprócz mapki geodezyjnej ogólnej zażyczyli sobie oddzielne, szczegółowe mapki do wody i kanalizacji.
Pozdrawiam

marcin714
27-11-2006, 16:18
Ktoś tu chyba zapomniał ,że inwentaryzację urządeń ulegających zakryciu przeprowadza się w czsie udoy przed zasypaniem. Teraz to geodeta musi zayzykowa swom atorytetem i narysować mapki nie widząc rurek. Nie wiem czy czasem nie teba za to dopłacić. Pozostają jeszcze przekopy kontrolne ostatecznie.

zarka
27-11-2006, 16:23
Masz rację, na szczęście u nas pomiary zrobili tylko mapek nie dali, może zapomnieli :roll:

pjj
27-11-2006, 16:29
wykonawca sporzadza protokol, ze prowadzono media bez zadnych odstepstw od zatwierdzonego przebiegu. wowczas geodeta, ktory nanosil przebieg, takze wykona inwentaryzacje po juz przykryciu. i nie bedzie komplikowal sprawy.

rafal9
29-11-2006, 15:42
Ktoś tu chyba zapomniał ,że inwentaryzację urządeń ulegających zakryciu przeprowadza się w czsie udoy przed zasypaniem. Teraz to geodeta musi zayzykowa swom atorytetem i narysować mapki nie widząc rurek. Nie wiem czy czasem nie teba za to dopłacić. Pozostają jeszcze przekopy kontrolne ostatecznie.

Inwentaryzacja była robiona dla każdego przyłącza niezależnie i wszystko zostało naniesione na mapy.

Tylko moja wątpliwość wynika z tego, czy jedna zbiorcza mapka robiona przy inwentaryzacji budynku wystarczy. Czy też może będą konieczne oddzielne mapki robione przy każdej inwentaryzaji przyłącza.

pjj
29-11-2006, 18:09
rafal9; tak jak ci wczesniej napisalem. jedna mapa tzw inwentaryzacja powykonawcza do odbioru budynku.