PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt elektryki.



AAgnieszk@
28-11-2006, 07:36
Czy mógłby mi ktoś z grubsza oszacować ile zapłace za elektrykę na mój dom (bez puszek i takich tam drobiazgów). dom ma 180m2 z garażem. Oczywiście same materiały, bo robocizną zajmę się we właściwym czasie tzn. w przyszłym roku... :wink:

kaszojadek
03-12-2006, 18:39
Czy mógłby mi ktoś z grubsza oszacować ile zapłace za elektrykę na mój dom (bez puszek i takich tam drobiazgów). dom ma 180m2 z garażem. Oczywiście same materiały, bo robocizną zajmę się we właściwym czasie tzn. w przyszłym roku... :wink:

Witaj,


Dom z poddaszem, 270 metrow po podlodze w tym garaz 40 metrow.

Okolo 300 punktow (gniazdka, wlaczniki, punkty oswietleniowe, wyjscia czujek alarmow i czujnikow do automatyki, instalacja antenowa z nadmiarowymi kablami do sterowania antena, instalacja telefoniczna i komputerowa siec wewnetrzna, oswietlenie zewnetrzne obrysowe, ogrodowe - kabele wyprowadzone z domu i przygotowane do wkopania, sterowanie furtka i brama polozone w ziemi, dwie skrzynki, instalacja bez polaczen w dodatkowych puszkach, wszystkie kable wlacznikow i gniazd juz w puszkach), przygotowana instalacja pod zaluzje opuszczane elektrycznie, podejscie do skrzynki ZE w ogrodzeniu.

Robocizna 8 tys, material kable i puszki okolo 10 tys (prawie 4 km kabli roznego rodzaju). Na kablach elektryk załatwił mi bardzo konkretną zniżkę w hurtowni.

pozdr

AAgnieszk@
05-12-2006, 13:56
Dziękuję za odpowiedż :wink: kupiłam wczoraj elektrykę oprócz puszek i innych drobiazgów, zapłaciłam 2.600 (rabat ok.50%).Robocizna za rok. elektryk zaproponował do 20 zł za punkt.

gromir
14-12-2006, 21:34
U mnie 212 m2 powierzchni użytkowej ( dom z poddaszem użytkowym ).
Koszt instalacji elektrycznej ( robocizna + przewody elektryczne + tablica z bezpiecznikami ) - razem 7 tys. zł.
Instalacja była zakładana wiosną br.

Pozdrawiam
Mirosław

grazia111
22-12-2006, 17:24
u nas pan elektryk oszacował koszt materiałów na 6000
za punkt 20 zł

Gdzie kupowaliście materiały tj. kable i inne takie?

mago
22-12-2006, 19:17
u nas pan elektryk oszacował koszt materiałów na 6000
za punkt 20 zł

Gdzie kupowaliście materiały tj. kable i inne takie?

My część materiałow braliśmy w DORIANIE w Michałowie i mimo, że nie jesteśmy elektrykami dostaliśmy 10-15% zniżki na puszki itd.Natomiast na kable 25%.
Cena porównana z faktur od elektryków ze znizkami 60% z ceną jaką my płaciliśmy- była taka sama lub nawet wyższa ,więc nie zawsze jest tak ,ze jak elektryk mówi o bardzo dobrych rabatach to tak jest w rzeczywistości. :wink:
Może się zdarzyć ,że te rabaty które niby ma ,zostawia w swojej kieszeni.