PDA

Zobacz pełną wersję : Czym konserwujecie okna drewniane?



toomas
28-11-2006, 09:17
Jak w temacie - jaki środek kupić do konserwacji lakieru?

POozdrawiam
Tomek

tomek kaczmarek
28-11-2006, 11:48
Ja mam okna machoniowe urzędowskiego i malowałem je lakierem który kupiłem w salonie urzędowskiego a symbol miał chyba M1.
Tomek

el-ka
03-12-2006, 19:43
http://www.sikkens.com.pl/lieferprogramm/fensterpflege.html#pflegeset

Zestaw preparatów do pielęgnacji powierzchni lakierowanych Sikkens

chexxx
01-03-2010, 21:29
Zestaw Sikkens Pflegeset: mleczko + zmywacz. Mleczko tworzy warstwę ochronną, zamyka mikropęnięcia lakieru, zapobiega utlenianiu lakieru, woda spływa po niewidocznej warstwie kropelkami. Zabieg przeprowadza 2 x wiosna / jesien.

kk50250
02-03-2010, 09:57
Najlepszy do drewnianych okien to preparat do konserwacji i pielęgnacji powierzchni lakierniczych firmy Sigma, koszt ok 30zł i powinno się go stosować raz na pół roku.
Pozdrawiam :D

MIRAS41
02-03-2010, 11:26
Też mam drewniane okna i dużą altankę. Do ochrony drewnianych elementów stosuje produkty serii impregon. Stolarz z którym współpracuje polecił mi ten produkt w zeszłym roku. Sigmy nie stosowałem, ale chyba też mamy w swoim asortymencie.

finlandia
02-03-2010, 16:30
Każdy środek mający w sobie woski jest dobry. Tzn. jest lepszy niż brak konserwacji.
A czy to będzie mleczko Sigma, Sikkens, Weiss, czy Konig to już mniejsza różnica. Grunt to pielęgnować okna - czyli przetrzec ramy 2 razy do roku : po zimie i przed zimą.

finlandia
13-07-2011, 09:43
Ku uciesze wszelkich wrogów okien drewnianych muszę podciągnąć ten wątek:
konserwujcie swoje okna drewniane!
Siedzę już chwilę w tej branży na tyle długą, żeby powiedzieć, że mało kto konserwuje ramy okien.
Na ogół ludzie się budzą po 6-7 latach (zależy od okien), kiedy widzą pierwsze objawy starzenia się drewna. Po 8-9 roku wpadają do sklepu z pretensją, że coś się dzieje z lakierem i oczywiście mówią, że "przecież konserwuję!" Ale to jest za późno.
Ja też bym chciał, by wosk do karoserii usuwał mi rdzę..
Regularna konserwacja : raz, dwa razy do roku, czyli przetarcie okien od zewnątrz woskiem, mleczkiem itp wydłuża żywotność lakieru o ładnych parę lat.

ANNNJA
13-07-2011, 13:38
Finlandia- dziękuje Ci za takie ostrzeżenia i uwagi, właśnie dzięki jednej z Takich uwag---( może nawet po tej Twojej w marcu 2010r. ;) w tamtym roku też się zmobilizowałam do zakup takiego środka, sama konserwacja była w porządku, oczywiście okna wcześniej trzeba umyć, a ten środek konserwujący świetnie się rozprowadzał, o w miarę fajnym łaskawym zapachu, tylko trochę się ręce kleją, ale można to robić w rękawiczkach, no a potem spokój sumienia.......,