PDA

Zobacz pełną wersję : Plany s?siada!!?



krzychu74
05-05-2003, 11:07
Właśnie, zupełnie przypadkowo się dowiedziałem o tym, że sąsiad chce obok mnie budować jakieś hale produkcyjne (czy coś w podobie). Sami rozumiecie, że ta informacja niesamowicie mnie przeraziła, człowiek sobie buduje dom, aby mieć trochę spokoju, a tu taki "cios w plecy". Muszę się Wam przyznać, że straciłem cały zapał do roboty. Jeżeli znacie jakiś sposób żeby temu zapobiec, bardzo proszę poradźcie.

Krystian
05-05-2003, 11:17
Sprawdź zgodność planów sąsiada z planem zagospodarowania przestrzennego gminy, przeczytaj kilka numerów muratora, niedawno pisali o możliwościach zablokowania takich przedsięwzięć, jeżeli są niezgodne z prawem!
Pozdrawiam!

magmi
05-05-2003, 11:22
A co mówi miejcowy plan zagospodarowania przestrzennego? Czy takie budynki o takiej funkcji jakie planuje sąsiad można budować w twojej okolicy?
Zanim zacznie coś budować, musi przecież dostać pozwolenie, a ty na pewno musisz zostać powiadomiony "o wszczęciu postępowania w celu wydania pozwolenia na budowę" i możesz oprotestować jego zamierzenia (ale trudno przewidzieć jaka będzie skuteczność twoich protestów).

krzychu74
05-05-2003, 11:25
Właśnie dzisiaj albo jutro wybieram się do urzędu gminy, żeby to sprawdzić.

krzychu74
05-05-2003, 11:40
Cholera, właśnie sobie skojarzyłem, że brat tego mojego sąsiada pracuje w urzędzie gminy i to na dość wysokim stanowisku, a co to znaczy, to sami pewnie dobrze wiecie.

Bartt
05-05-2003, 11:46
to nie znaczy wcale, aż tak wiele - gdyby to sądsiad chciał blokować ciebie, to brat by się przydał. Do obrony brat nie wystarczy, jeśli buduje niezgodnie z pozwoleniem. Jeśli zaś w papierach wszystko ma w porządku, to i starosta nie pomoże.

Grzegorz63
05-05-2003, 11:48
Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, jeżeli to tylko nie jest teren specjalnie chroniony (parki krajobrazowe, rezerwaty itp.) zazwyczaj brzmią następująco:
"...strefa mieszkaniowa o zabudowie niskiej z ogrodami przydomowymi- dominującą funkcją strefy jest mieszkalnictwo realizowane na wydzielonych działkach z udziałem zieleni przydomowej, a funkcją towarzyszącą są usługi pod warunkiem braku ich uciążliwości dla otoczenia..."
I tu jest "pies pogrzebany"! To co dla Ciebie może być uciążliwe, nie musi takie być dla sąsiada lub Urzędu.
Jeżeli sąsiad będzie w stanie lepiej od Ciebie "przekonać" Urząd, to Twój protest może nie dać żadnych rezultatów.

julcik
19-08-2005, 22:31
Dokładnie i tu jest pies pogrzebany!Mam podobną sytuację,nacieszyłam się spokojem ,nowym domkiem jakieś trzy miechy i doszły nas słuchy,że w pobliżu facet chce postawić hurtownię blachy(na zakład nie dostał pozwolenia).Oczywiście wszyscy w okolicy to skomentowali"no tak,ma facet kasę ,to zrobi co zechce",a jeżeli ktoś mu się postawi -to są na to sposoby(lepiej niech wieczorami się nie błąka).
Niestety taka nasza polska rzeczywistość.Prawo dżungli !Nie wspominając o pracy sądów i wszeeechobecnej korupcji.
Ciekawa jestem jak się rozwinęła sytuacja u Krzychu?

selimm
19-08-2005, 22:35
Julcik starszego posta to tam jeszcze nie było ?? :lol:

julcik
19-08-2005, 22:53
A wiesz ,że nie zwróciłam uwagi,tak sobie biegałam po stronach,szukałam tematów o sąsiadach,bo mi taki jeden w głowie siedzi i natrafiłam właśnie na ten post,który mnie zainteresował.
A coś złego się stało,przepraszam?

selimm
19-08-2005, 23:43
nie no skąd ...odgrzewane kotlety niezle smakują :wink:

Luc Skywalker
20-08-2005, 05:24
nie no skąd ...odgrzewane kotlety niezle smakują


zwlaszcza schabowe

Dominik!
20-08-2005, 08:53
Co Wy opowiadacie?
Jakie odgrzewane kotlety!?
Toż ten temat to prawdziwa perełka z lamusa! :D :D
Szkoda, że przerwaliście taką ciekawą dyskusję! Może by się rozkręciła? :wink: :wink:

Przekorek
21-08-2005, 23:01
Rozwiązanie tak zaczetego wątku znajduje sie w roku 2034 i przeczyta je moj syn, którego jeszcze nie mam. Idę, zabieram sie za jego zrobienie.

julcik
22-08-2005, 14:07
Luc -schabowe najlepsze z zasmażaną kapustą.Polecam!
Przekorek,ciesz się życiem i tym ,że nie masz takiego sąsiada!

Luc Skywalker
22-08-2005, 20:20
Luc -schabowe najlepsze z zasmażaną kapustą.Polecam!


jak zwykle inteligentna riposta z twojej strony.

julcik
22-08-2005, 20:49
No cóż nie tak inteligentna jak osoby z centrum kraju.

Luc Skywalker
22-08-2005, 20:53
No cóż nie tak inteligentna jak osoby z centrum kraju.


lubie takie samokrytyczne wypowiedzi czytac.
humor mi to poprawia.

julcik
22-08-2005, 21:02
Widać,jednak nie za wysoki ten poziom inteligencji,bo to nie samokrytyka,a zwykła ironia.

Luc Skywalker
22-08-2005, 21:33
Widać,jednak nie za wysoki ten poziom inteligencji,bo to nie samokrytyka,a zwykła ironia.


nie przejmuj sie.
nie wzialem tego do siebie,bo nie jestem osoba z centrum kraju.

julcik
22-08-2005, 21:37
Tak gwoli przypomnienia-zdanie zaczynamy od dużej litery.Jak już będziesz osobą z centrum,to może Ci się przydać.

Luc Skywalker
22-08-2005, 21:39
Tak gwoli przypomnienia-zdanie zaczynamy od dużej litery.Jak już będziesz osobą z centrum,to może Ci się przydać.


zaczynam pisac zdanie na internecie z malej litery, na tej samej zasadzie,na ktorej ty piszesz swoje imie z malej rowniez.

julcik
22-08-2005, 21:51
To nie jest moje imię ,tylko nick.

Luc Skywalker
22-08-2005, 21:58
a to nie jest dyktando,tylko wypowiedz na Forum,gdzie forma rozpoczecia zdania z malej litery jest dopuszczalna.

Luc Skywalker
22-08-2005, 21:59
To nie jest moje imię ,tylko nick.

bede msciwy.
po Polsku nick pisze sie nik.

Włodek W.
03-10-2005, 20:11
krzychu74I
I co pobudował sie sąsiad :-? , czy tylko sobie klikamy i robimy sobie posty? :D Tak to wyglada :P Pozdr. :D