PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrodzenie pomiędzy korzeniami drzew



remx
05-05-2003, 10:55
Cześć

Czy ktoś spotkał się z problemem poprowadzenia ogrodzenia prawie po zewnętrznej krawędzi pni drzew (na większości obwodu dużej działki).
1. Z jednej strony powstaje problem samego prowadzenia ogrodzenia w części nadziemnej. Gałęzie dają się przyginać. Pewnie w grę wchodzi tylko siatka i mechaniczne przygięcie gałęzi lub zrobienie dla nich jakichś szpar w siatce.
2. A co z tzw podmurówką. Wypadałoby mieć coś takiego aby żadne zwierzęta się nie podkopywały. Ale z drugiej strony to pewna droga do uszkodzenia korzeni drzew.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Domka
05-05-2003, 11:59
ja mam taki problem, granica działki przechodzi dokładnie przy drzewach (duzych drzewach) podmurówka wchodziła by w drzewo, fachowcy zaproponowali mi obręcz metalową nad korzeniami. Na czym dokładnie będzie to polegało jeszcze nie wiem, ogrodzenie bedę robić za minimum 1-2 miesiące. Ogrodzenie będzie metalowe.
pozdr...

remx
05-08-2003, 18:06
I o co chodziło z tą obręczą metalową

sara
05-08-2003, 18:50
Ja mam siatkę bez podmurówki. Balismy się, że korzenie rozwalą ją. Moja działka graniczy z lasem. Oprócz kocich śladów nie widziałam innych.

Domka
04-09-2003, 14:09
remx, niestety ogrodzenie robię dopiero na wiosnę i nie mam kontaktu z fachowcami

pozdrawiam Domka

remx
19-09-2003, 00:08
Sara

Mam pytanie odnośnie twojego ogrodzenia bez podmurówki.
Ile czasu już stoi i czy stoi równo?
A jak je robiłaś. Tj czy po prostu słupki wbite w ziemię, czy też betonowałaś je, i na jaką głębokość?
Dziękuję za ewentualną odpowiedź.