PDA

Zobacz pełną wersję : Wniosek o zmian? planu zagospodarowania przestrzennego



faf
05-05-2003, 12:02
Na wstępie pozdrawiam wszystkich, którzy borykają się z urzędnikami.Ja też mam pewne problemy z odrolnieniem działki i mam w związku z tym pytanie .Może ktoś widział na jakiejś stronie opublikowany gotowy wniosek o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego do ściągnięcia .Bardzo proszę o linki do stron.Dziękuje za pomoc .A może ktoś taki wniosek pisał i wie jak to napisać ?

heavy
16-05-2003, 16:40
Proponuję http://www.studioatrium.pl - tam coś takiego widziałem.

urko
25-05-2003, 10:55
witam,
wlasnie przebrnalem przez trwajaca 9 m-cy wojne z urzedami o odrolnienie i wydanie zezwolenia . z doswiadczenia wiem ze wiekszosc urzedow akceptuje tylko umowy wg. wlasnych wzorow .

mc
17-09-2003, 06:11
urko
napisz więcej w jaki sposób to robiłeś i co osągnąłeś.

rafalg
06-10-2003, 16:37
Witam,
Jestem doświadczony w odrolnianiu dziąłki. Wlaśnie kończe ten żmudny i długi proces (szacuje go jeszcze na ok pół roku), ale już jestem bliżej końca niż początku). Oto główne kroki jakie przeszedłem.
1. Zakupiłem Działkę rolniczą - ok 5 kwietnia 2002
2. Złoyłem podanie o rozpatrzenie złożonego przez poprzedniego właściciela działki wniosku o zmiany zagospodarowania przestrzennego (jemu ten wniosek przygotowywał architekt). Musiałem wpłacić darowizne na cel rozpatrzenia, ponieważ Gmina nie miała środków na realziację tego zadania i musiałbym czekać nieokreślony okres czasu na przekwalifikowanie (lata). Pani urzędniczka określiła, że wniosek powinien zostać rozpatrzony do końca roku - darowizna - 1800PLN, złożenie podania - ok 20 kwietnia 2002
3, Na posiedzenu gminy wniosek zostła przyjęty i wraz z propozycją planu poszedł do urzędnu miasta (biuro planowania przestrzennego) - koniec kwietnia 2003
4. i TUTAJ SIĘ ZACZĘŁO. Biuro planowania potrzebowało 1 roku na przygotowanie i uzgodnienie zmian dla planu zagospodarowania
5. Koleno odbył się wgląd do propozycji zmian w planie zagospodarowania przestrzennego, gdzie moja działak fiuguruje już jako budowlana - 1 sierpnia 2003
6. Dwa tygodnie wglądu, dwa tygodnie zgłaszania zastrzerzeń --> suma sumarum urząd gmini zatwierdzil plan 30 września 2003 i przesłał do urządu miejskiego.
7. W chwili obecnej oczekuje na zatwierdzenie planu w UM oraz na wydruk w dzienniku ustaw, aby zmiany nabrały m,ocy prawnej - Pan w Urzedzie Gminy powiedział, abym się za bardzo nie napalał, bo mioże to potrwać jeszcze ok pół roku. Więc szacuje, że na wiosnę 2004 będę mógł ruszyć z budową.

Pozdrawiam
W razie pytań służę pomocą. Piszcie na maila.
Rafal

andy999
10-10-2003, 23:10
To miałeś dużo szczęścia.
Po pierwsze, nie wszystkie gminy przyjmują darowizny na te cele, niektóre nawet uwżają to za przestępstwo (pod wpływem kontrolerów NIK) oraz Rada Gminy podjęła uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia MPZP na Twoje zawołanie to też rzadkość.
Po drugie nikt nie złożył (chyba) zarzutu do planu, a potem nie odwołał się do NSA. Bo tam pierwsza rozprawa za rok albo i dwa.
Nie zapomnij o rencie planistycznej !!!
Z pozdrowieniami
andy999