PDA

Zobacz pełną wersję : Schodki w domu



05-05-2003, 12:24
Mam zamiar obniżyć sobie salon w stosunku do innych pomieszczeń o 15 cm(1 schodek),gdyż wysokość kondygnacji "wyszła" mi 2,5m, przy dość dużej powierzchni salonu wygląda to niezbyt ciekawie, wręcz przytłaczająco.Zastanawiam się nad sensem tego pomysłu,czy nie "pozabijam" się o te schodki?Proszę o komentarze (głównie użytkowników), przyjmuję wszystko.

izka
07-05-2003, 10:28
Widzę że nie tylko ja popełniłam błąd przy budowie domu ,mi również wyszła niska I-a kondygnacja(nie wzięłam poprawki na ocieplenie).Też zastanawiam się co zrobić aby pokoje były wyższe, masz rację że przy dużej powierzchni wyglądają dość nisko.Ja myślałam raczej o obniżeniu całej powierzchni, choć ten schodek to chyba dość niezły pomysł. U nie są drzwi tarasowe zamontowane także będę musiała je obnizyć albo zrobić mały schodek.
Co robić poradzcie?

Sonja
07-05-2003, 10:41
nie jestem użytkownikiem schodkowego rozwiązania, ale takowe istnieje u moich teściów i powiem szczerze, że w początkowej fazie ciężko było mi się do tego przyzwyczaić, schodek jest niewielki ale w zasadzie nieco utrudniał przemieszczanie się. Jak już się człowiek przyzwyczai to jest okey. Sama zastanawiałam się nad tym, czy sobie zróżnicowanej powierzchni nie zrobić, ale zrezygnowałam z uwagi na nasze przyszłe potomstwo.

Moje zdanie jest takie: wygląda to bardzo fajnie, ale źle się użytkuje.

Klaudia
08-05-2003, 06:50
Ja co prawda nie mam takiego rozwiązania, ale ma je moja rodzina w dużym parterowym domu. Oni mają trójkę dzieci, co prawda już w wieku odpowiednim aby ze schodami sobie radzić. Muszę przyznać, że rozwiązanie jest bardzo fajne, a salon z jadalnią wygląda naprawdę okazale.
Pzdr

pawel_l
09-05-2003, 09:33
Według obowiązujących "Warunków technicznych..." minimalna wysokość pomieszczeń mieszkalnych to 2.60 !!!. Możesz mieć problem z odbiorem (jeśli oczywiście nadzór będzie się fatygował do odbioru).

Piotrek1
16-05-2003, 09:44
Wydaje mi sie ze min. wysokosć w świetle to 2,5 m, takze w nowych "Warunkach.

Piotrek1
16-05-2003, 09:44
Wydaje mi sie ze min. wysokosć w świetle to 2,5 m, takze w nowych "Warunkach.

apeska
16-05-2003, 10:17
A ja mam w projekcie wejście z sieni do holu po 5 schodkach i martwię się, jak to będzie wyglądało, funkcjonowało, itd. No ale cóż, projekt się adaptuje, pozwolenia spływają, chyba nie mam już wyjścia, tylko zaakceptuję te schodki.
Może ktoś ma taką "klatkę schodową" i może skomentować?

Dadym
02-06-2003, 10:48
A co jeśli ktoś będzie musiał kedyś jeździć na wózku ( odpukać ale różnie bywa)

magmi
02-06-2003, 10:56
Zastanawialiśmy się nad obniżeniem pokoju dziennego o dwa schodki (bo ładnie) ale zrezygnowaliśmy (bo niewygodnie). Ostatecznie przekonał nas taki trzeźwy komentarz : "wasi goście będą zachwyceni, ale to wy będziecie z tym mieszkać". Ale jeśli już tak wyszło, że jest trochę za nisko (optycznie, bo użytkowo 2,50 jest OK), to może faktycznie lepiej obniżyć niż mieć wrazenie " piwnicznej izby"? Ma to tez plusy użytkowe - można mieć pokój dzienny i taras na poziomie gruntu - super sprawa jeśli chodzi o połączenie domu z ogrodem!

apeska
02-06-2003, 13:14
Odnośnie spędzenia starości na wózku (faktycznie różnie bywa)to i tak będę miała większy problem z dostaniem się do sypialni (dom jest z poddaszem użytkowym, na dole nie mam żadnego "normalnego" pokoju, tylko salon), więc te 5 schodków z sieni jakoś chyba przeżyję. Ale muszę przyznać, że też się nad tym zastanawiałam i nadal nie jestem do końca przekonana o funkcjonalności takiego rozwiązania (estetycznie mi pasuje).
POzdrawiam.