PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C142 WESOŁY



Zazdrośnica
29-11-2006, 18:28
Znalazłam taki projekt, którym moim zdaniem ma sporo zalet przy oszczędnym budowaniu, m.in brak garażu tylko zadaszenie garażowe, wnetrze też dobrze zagospodarowane
Ponieważ jestem na początku drogi wyboru proszę o opinie kto buduje z tym projektem, ewentualnie która pracownia oferuje największą pomoc i szczegółowe plany

wklejam linka dla leniwych :P

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=398&IdKolekcji=

Zazdrośnica
30-11-2006, 12:52
To jeszcze upne do góry, hej hej :D

krzysztof11
01-12-2006, 15:50
Dom szczerze - taki średni!

1. schody dość wąskie tak rzynajmniej na rzucie widać!
kłopot z wniesienie większych rzeczy na górę.

2. układ pokoi na poddaszu - można by zrobić z tych 2 spokojnie 3 pokoje,
a poza tym na pokój przypada tylko 1 okno ! troszkę mało przynajmniej po jedny oknie dachowym!

3. wiata zamiast garażu - wolałbym zimą dłużej sobie ospać niż skrobać szyby!
chyba że z czasem byś zabudwał ściany i zrobił z teo normalny garaż!

pooglądaj sobie np projekty z archonu albo z archetonu lub inne z muratora
np: dom w rumiankach 2 archonu; dom w stokrotkach 2 archonu itd.....

Zazdrośnica
01-12-2006, 20:02
dzięki za uwagi, a po czym poznać że schody są za wąskie, jaka jest ich optymalna szerokość na projekcie, no tak wiem że wiata to rozwiązanie połowiczne, można dopasować też garaż, no cóż przejrzę na pewno jeszcze te projekty. Dzięki

Jaki projekt polecacie co ma : pom. gospodarcze, garderobe przy sypialni na dole, pom techniczne i schowek, dom do do 120 m

Zazdrośnica
14-12-2006, 14:13
To znów ja, przeglądam te projekty ale wracam znów do Wesołego, mimo krytycznych uwag najbardziej pasuje na moją działkę, ewentualnie bym poszerzyła schody jeśli taka konieczność będzie. Pokoje na górze mi 2 starczą, dobrze że są duże, ew jeszcze okna dachowe. Jeśli chodzi o garaż to nie jest mi na razie potrzebny, jak będę miała kiedyś auto to zabuduję wiatę a na razie dodatkowo może służyć jako zadaszenie, bo taras jest mały, też dorze o nie chcę zabetonowywać podwórza o rozległe tarasy.

Moze jednak ktoś uduje lub budował, robiła jakieś małe przeróbki.

Czekam na informacje

Zazdrośnica
15-12-2006, 10:15
Czyli ewentualnie będę pierwsza z tym projektem w przyszłym roku. Jeszcze dam go do wstępnej wyceny i poprawek u architekta.

pati25
15-12-2006, 16:37
też mi sie podoba ten projekt .Strop bym napewno zmieniała....

Zazdrośnica
15-12-2006, 19:21
To jest nas dwie :D i tak bez architekta się nie obędzie a on podsunie jakiś pomysł, a garaż można łatwo też postawić od razu zamiast wiaty bo jest taki wariant. A strop na jaki?

Zazdrośnica
18-12-2006, 12:13
upne bo czekam na wycenę jeszcze - jakoś wolę skromne przestrzenne i ustawne domki, fajny jest tez Radosny z MG

pati25
20-12-2006, 15:28
No i jak zdecydowałaś sie??


Ja poszukuję małego domku mam juz 1 upatrzony ale jeszcze nie wiem .....moze cos innego znajde .Daj znac na priva czy sie zdecydowałaś i jakie zmiany robisz

Zazdrośnica
20-12-2006, 19:51
Pati Wesoły nadal w czołówce, jeszcze wyceny materiałowej nie mam, pewnie po świętach będzie. W styczniu kupuję projekt i idę do architekta. To prosty domek więc pewnie dużych zmian nie będzie. Jakby co to dam znaka :D pozdrawiam

MalaM
04-01-2007, 16:54
Witam. Fajniutki domek. Ciekawe czy garaż można dostawić z przodu (likwidacja okna w pom.gosp.) A kuchnia nie zamała? Czy da się to tak rozplanować żeby się zmieścił półwysep i stół i jeszcze okno tarasowe os strony wiaty?

ms.
04-01-2007, 21:31
cześć Zazdrośnica,
pisałaś, że jeszcze nie kupiłaś projektu. Zajrzałam do opisu i faktycznie strop drewniany. Kostrukcja dachu też inna - faktycznie może nie nadawać się pod dachówkę. Możesz przejechać się na Kamionkowską do salonu Muratora i sobie ten projekt obejrzeć (mają tam wszystkie projekty firmowane przez nich). Na miejscu często jest architekt - wyjaśni wątpliwości, doradzi.

Artur K.
05-01-2007, 11:02
Projekt dość ciekawy i tani do zbudowania, ale też ma kilka wad. Szerzej omówione są tutaj: http://blog.twojprojekt.pl/2007/01/wesoly-%e2%80%93-czy-aby-nie-za-bardzo-%e2%80%93-projekt-muratora/#more-56

asia_st
03-05-2007, 11:18
Zazdrośnica napisz na jakim etapie jesteś i czy zdecydowałaś się w końcu na ten projekt. Bardzo jestem ciekawa bo interesuje mnie również "wesoły"
pozdrawiam
Asia

lukos1978
04-02-2008, 13:51
Witam, czy buduje ktoś dom c-142 WESOŁY lub ma zamiar budować?
interesuje mnie technologia realizacji, sugestie na temat stropu drewnianego i rodzaj ogrzewania tak małego domu.

magi
04-02-2008, 17:28
Raczej pytanie należy zadać w projektach lub skorzystać z wyszukiwarki :)

phary
06-02-2008, 13:37
WITAM JA BĘDE JUŻ NIEDŁUGO BUDOWAŁ WESOŁEGO

krysos
20-04-2008, 07:58
witam ja własnie zaczołem budowe wesołego c 142 jestem na etapie stropu

phary
21-04-2008, 07:30
czesć krysos
ja też jestem przed budową wesołego ale u mnie dopiero w czerwcu zaczynają robić fundamenty a w lipcu ruszają w góre :D
masz może jakieś zdjęcia fajnie by było zobaczyć jak to wygląda,czy wprowadzałeś jakieś zmiany bo ja pare np:zamiast wiaty będzie garaż,podniosłem go o dwa pustaki żeby na podaszu było więcej miejsca,zamieniłem strop z na betonowy , zrobiłem dodatkowe dzwi z gospodarczego na zewnatrz i rozszerzyłem troche dach pobokach to chyba wszystko :)

pozdrawiam

analityk
03-02-2009, 20:08
poszukuję osób które realizują projekt C142 Wesoły to dla mnie bardzo ważne aby zobaczyć ten dom w realu

kaczuszka_1407
07-11-2009, 22:52
my zaczynamy na wiosne

rybcia2
09-04-2010, 21:26
Kto buduje dom "WESOŁY" ? macie jakieś zdjęcia?

dawo25
11-04-2010, 14:04
witam miałem juz kupic projekt Wesoły.ale zdecydowałem sie na D06 parterowy tylko ze go powiększe o metr.pozdrawiam

piorun904
11-07-2010, 16:49
Witam. Buduję "wesoły" , za kilka dni dach będzie gotowy. Mam zdjęcia stanu surowego, ale wprowadziłem kilka zmian. Powiększyłem salon kosztem gabinetu. Jeśli nadal chcesz fotki to odezwij się.

ilka87
27-04-2012, 20:57
Witam! Buduje dom Wesoły. Mogę przesłać zdjęcia na e-mail zainteresowanym lub odpowiedzieć na pytania.

Harrah
24-07-2012, 10:45
Witam! Buduje dom Wesoły. Mogę przesłać zdjęcia na e-mail zainteresowanym lub odpowiedzieć na pytania.

Witam, mam zamiar realizować budowę C142L w roku 2013.
Bardzo mi zależy na dokumentacji fotograficznej ze wszystkich etapów budowy Wesołego ([email protected]).
Interesuję mnie również zakres zmian jakie były naniesione w projekcie oraz szacunkowy budżet na budowę tego domu i doprowadzenie go do stanu mieszkalnego.
Gratuluję wyboru budynku/projektu i z góry dziękuję za załączniki fotograficzne.

ilka87
13-09-2013, 22:14
Witam, mam zamiar realizować budowę C142L w roku 2013.
Bardzo mi zależy na dokumentacji fotograficznej ze wszystkich etapów budowy Wesołego ([email protected]).
Interesuję mnie również zakres zmian jakie były naniesione w projekcie oraz szacunkowy budżet na budowę tego domu i doprowadzenie go do stanu mieszkalnego.
Gratuluję wyboru budynku/projektu i z góry dziękuję za załączniki fotograficzne.

Witam!
Czy temat jest aktualny?
Pozdrawiam.