PDA

Zobacz pełną wersję : Nierzetelny wykonawca



05-05-2003, 12:57
Czy ktoś zna dobrego i /niestety/ taniego Prawnika, ze znajomością spraw budowlanych?
Poniżej pokrótce o sprawie:
w maju 2000 roku zawarłem umowę z firmą jednoosobową o wybudowanie domu praktycznie pod klucz, wykonawca nie wywiązał się z umowy, bardzo zła jakość prac /mam ekspertyzę rzeczoznawcy ze zdjęciami, wpisy inspektora w dziennik/ , nie dotrzymanie terminu ukończenia budowy. Pokłóciłem się z wykonawcą, wypowiedziałem mu umowę na piśmie, za pokrycie dachu blachodachówką nie zapłaciłem 4700 zł/wg. oceny rzeczoznawcy to wykonawca powinien na swój koszt zakupić nowe materiały i zrobić dach od nowa/, ponieważ nie miałem kasy wziąłem drugą firmę która przez 2-tygodnie poprawiała - ratowała spartolony dach. Potem kolejno brałem fachowców, od tynków , od malowania, glazury itp. w grudniu 2000 zamieszkałem w nowym domu. Do dziś usuwam usterki po 1-ym wykonawcy. Parę dni temu z kancelari prawnej otrzymałem: wezwanie do zapłaty, straszenie sądem i komornikiem w imieniu "mojego wykonawcy" za dach (uczciwie: niezapłacony), i za inne prace, których nie zdążył zrobić bo go wyrzuciłem. Opisuje to spokojnie, ale przeżyłem horror. Korespondencja do wykonawcy nie docierała,(rozwiązanie umowy, kosztorys na poprawę dachu, ocena rzeczoznawcy) otrzymywałem zwroty z adnotacją, że taki nie mieszka pod wskazanym adresem. Może ktoś miał podobne problemy i je rozwiązał pozytywnie. Będę wdzięczny za wszelkie uwagi. Aha jestem z Mazowsza ze wsi.

pyrka
05-05-2003, 17:39
A protokoły odbioru prac wykonanych spisywałeś? Jeśli nie, to znaczy, że Twój wykonawca nic nie zrobił, bo nie ma na to potwierdzenia. Prace wykonane powinny być potwierdzone protokołem odbioru zarówno pod względem ilościowym jak i jakościowym i wpisane do dziennika budowy. To wykonawca powinien pilnować odbioru prac ,aby mieć podstawę do żądania zapłaty. Jak to wygląda u Ciebie?

Antonikriss
06-05-2003, 11:27
Praktycznie wyglądało to tak, że wykonawca po danym etapie prac wystawiał fakturę, jeśli ją podpisałem i zapłaciłem było to równoważne z odbiorem roboty. Protokółów odbioru prac wykonanych, nie spisywaliśmy. Wpisy do dziennika budowy są, również te negatywne.